Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

Puf, meni taj karneval baš zabavan :blush: Četvrtkom ima i dobrih žurki, ne isklučivo sa karnevalskom muzikom, a ponedeljkom bacaju čokolade (i razne druge objekte) sa kamiona.Plus je meni baš zabavno da gledam pijane Nemce :D (dobro, do neke granice)

Link to comment
Puf, meni taj karneval baš zabavan :blush: Četvrtkom ima i dobrih žurki, ne isklučivo sa karnevalskom muzikom, a ponedeljkom bacaju čokolade (i razne druge objekte) sa kamiona.Plus je meni baš zabavno da gledam pijane Nemce :D (dobro, do neke granice)
Onda je tebi lepo. Zabava bis der Arzt kommt.
Link to comment
karneval boluje od hronicnog nedostatka sharma.primer iz moje okoline: kolega sa faksa, severni nemac, hladan, ruzan i mizantrop, obuce za vreme karnevala kostim pcelice maje i proseta kelnom.
Da, ovo je odličan primer. Zabava za ljude koji nemaju smisla za humor.
Link to comment
  • 4 weeks later...

Čitao sam topik od početka, spominjali ste Frankfurt kao ne baš nešto poseban grad, dajte po neki kratki hint, must see-ove, vidikovce pogodne za koju dobru fotku, i tome slično.Imate fore do sutra (petak) uveče, subota ujutru poletanje, Blagodarim. :)

Link to comment

ono sto je must see u frankfurtu je smesteno na malom prostoru od alte oper preko hauptwache do majne. tu imas:- bankenviertel (taunusanlage) je park izmedju nebodera. krenes od ECB (ogromni plavi €) do alte oper kroz park - alte oper- od alte oper krenes kroz freßgass (zvanicno große bockenheimer strasse) do hauptwache i zeila (glavna shoping ulica)- na hauptwache mozes uci u kaufhof i popeti se skroz gore u njihov restoran pa izadji u basti i imas solidan vidik. ako ti se placa 4-5 evra idi u zgradu He-La-Ba (Hessische Landesbank) koja je visa i ima apsolutno fantastican pogled- kad si ponovo na zeilu onda udjes u malu ulici izmedju saturna i hako-a i sibaj pravo dok ne dodjes do römerplatzta ("stari" deo grada)- dalje istim pravcem stignes do reke, izaberi bilo koji most za fotke skylinea. sto si udaljeniji to je fotka bolja. u sumrak je fantazija- most do kog si stigao od römerplatza se zove eiserner steg i vodi preko u sachsenhausen gde imas pored majne gomilu muzeju. ako se ne varam u städel muzeju (desno od stega) je trenutno botticelli. preko drugog mesta levo od stega stignes u stari deo sachsenhausena sa dosta restorancica i kafica. nije bas odmah vidljiv pa pitaj za alte sachsenhausen.- to ti je manje-vise ono sto se ima videti za tako kratku posetu i sto je vidljivo spolja. za "iznutra" su svakako muzeji, palmengarten i goethehaus. goethehaus ti je isto u centru i vredi videti. treba ti oko 2 sata da obidjes.

Link to comment

velicina i organizacija aerodroma u frankfurtu su fascinantni. ima na terminalu 2 terasa za posetioce(achtung: ulaz se placa i prolazi se kroz skener), sa sjajnim pregledom desavanja na pistama. sam grad je dosadan i hladan kao bankarska zgrada. ne znam koliko si putovao po svetu, ali meni je frankfurt ipak bio jako interesantan kada sam poodavno prvi put bio u njemu, iz prostog razloga sto mi je to bio prvi zapadnoevropski grad koji sam video :)

Link to comment

...imal' ko neki dobar tip sta da se obidje u Berlinu pod obavezno?...neki trik gde ima da se dobro jede, i gde ima da se cuje genuine german techno?...u stvari, nemam pojma koji je fazon tamo ali imam intuitivan osecaj da bi mogao biti grad po mojoj meri...i bio bih zahvalan da cujem vase impresije....

Link to comment

Hvala oboJci.Nisam se nešto naputovao, tako da ne sumnjam da će se naći nešto zanimljivo za ipak ne tako čestog putnika van svojih amtičnih granica. Pored Frankfurta, nadam se poseti Luksemburgu, Brisel je zagarantovan za sledeći weekend + još neka akcija za onaj tamo weekend, nadam se Amsterdam pa makar i na dan. Sve zajedno - 15 dana. A ovo radnih dana između - kako već popunim, pošto ortak kome ću da uzurpiram gajbu radi. :( Planiram Zoo i krstarenje Majnom. Ostalo - totalno random.

Link to comment
Planiram Zoo i krstarenje Majnom. Ostalo - totalno random.
idi bolje u palmengarten umesto u zoo. krstarenje majnom je ok.za pauzu u gradu predlazem da nadjes "wackers kaffe" gde mozes da popijes fantasticnu kafu i pojedes super kolac. imas jedan u centru, na hauptwache - Kornmarkt 9. prodjes pored sportarene u smeru majnu. i posle nekih 100-ak metara ce ti nos pokazati odrediste. :)a za odlicnu i jeftinu klopu sa nogu idi u kleinmarkthalle koja je isto u centru, nedaleko od römerplatza. pitaj nekog najbolje.
Link to comment

Zasto ja nisam znao za taj Wackers... :( Elem, Maintower obavezno, pogled je nenadmasan. Na aerodromu sem te terase ima i tura busom po pisti od nekih sat i po vremena.Vidi se kako funkcionise aerodrom iz drugog ugla, za nas autsajdere dosta neuobicajeno.Mane su sto je tura samo na nemackom i sto se prodje kroz 3 ili 4 bezbedonosne provere i pretresanja... <_< Zatim, ako se najavis ranije telefonom i mailom mozes da posetis berzu, ako to uopste nekog i zanima... <_< Sto se klubova tice...Frankurt - izvikani ali i nikako los Cocoon i sasvim dobri U60311.Berlin - cuveni Tresor, onda Berghain subotom mada red za ulaz zna da bude veliki, eventualno Kit Kat koji je bas perverzan, u bukvalnom smislu. ;) Naravno, ovo su krajnje subjektivne preporuke bazirane na relativno malom uzorku, verovatno da neko ima i bolje predloge... :) A plus sto ovde ima i stanovnike Frankfurta i Berlina koji mudro cute i pustaju nas da lupetamo... :D

Link to comment

Obavezno Stadl muzej u Frankfurtu i par stotina metara od njega Muzej medija koji je fenomenalan.Prehrana kod Turcina u blizini zel.stanice - impresivno.

Edited by gazza1
Link to comment

Mali rezime, first of all, tnx Ross za mali guide iako sam se i u njemu na momenat zagubio, ali dok nisam našao city map of some kind (preorao centar, i ništa, na kraju pitam tetku koja radi u maintoweru koja me uputila na glavnu Želeničku). Super stvar ti mali guidovi, pogotovu što napomenu uglavnom must see destinacije sa malim opisom i naznače ih na mapama.Ukratko, palmen garden me razočarao. Msm, ono je zelenilo, parkići, i sl a od kada sam u Ger, sve je sivo, što pomalo ubija u pojam. Super su mi tropikarijumi, ali nisam nešto oduševljen, više sam animal kind a guy, tako da u petak idem u zoo, sutra tj danas tj čet odmaram. Frankfurt manje više ništa posebno, altstadt mi je stvarno super, pre svega sam trg tj Romer kao i St Bartolomju katedreala. Te gotske građevine jednostavno ostavljaju bez daha.Kad sam kood njih, da se vratim na Keln, bili smo tamo Subota veče i nedelja do jedno 6 popodne kada smo zapalili zbog kiše i vetra, da popizdi čovek. Prvo veče smo prošetali do katedrale, i kada smo izbili pred ONOLIKU nju po onom vetru i kišici, onako sivu i crnu - original Izengard iz LOTR. Definitivno nešto ili barem jedan od najupečatljivijih prizora koje sam ikada video. Penjao se na vrh, da budem iskren, nije mi bilo svejedno, ipak je to stara građevina. :D Što se lepote arhitekture tiče - nemam adekvatne reči da opišem. Prelepo, neverovatno, ne mogu da se odlučim.Iz Kelna smo u kolima rešili da svratimo do Bona koji nam je usput do kuće, tj Darmstadta. Međutim kiša je i dalje padala, prošetali smo centrom, posetili kuću u kojoj je rođen Betoven, i zapalili kući. U ponedeljak sam malo bazao po Darmstadtu, a u utorak sam sasvim slučajno otišao u Wiesbaden, pošto je ortak kod koga sam išao tamo na neki seminar, i long story short, super sam se proveo. baš lep gradić + još jedna gotska građevina ispred koje sam se opet nekako uplašio, luteranska crkva iz 16og veka.Sve u svemu, ok je za sada, sa tim da nemam najmanju sumnju da bi sav utisak i doživljaj bio barem 30% bolji da ima i malo sunca i da je sve ozelenelo kako ume, al šta je tu je.. Sve zajedno, za 5 dana sunce sijalo ni sat vremena. Oblačno, sivo, i konstantan blagi vetrić, užas. Za weekend idemo u Brisel, i Briž maybe a čekam neki sunčani dan one nedelje da sklisnem u Hielderberg od koga PUNO očekujem. :)Malo Frankfurta:

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

bio sam i ja proslog vikenda u kelnu, stvarno uzasno vreme, produzena zima, kisa, vetar i sivilo.ali evo ti sunca danas, ceka te heidelberg. ;)

Link to comment

^^^ako stignes mozes i do skoknes do marburga i/ili rüdesheim am rhein odakle mozes napraviti fino krstarenje po rajni, ici zicarom do niederwald spomenika, videti muzej mucenja i proganjanja vestica. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...