Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

jbte, outlet shopping, srpska turisticka atrakcija! :lol:
Sta se sad pravis lud kad je jasno sta sam od to dvoje preporucio kao obavezno a sta rekao da je u neposrednoj blizini ako ga zanima... <_< A imaju i starke... :P
Link to comment
seti se nas bijednih crva koji nikada necemo moci da udjemo u tu zemlju i to dozivimo. bedak! :(
Sorry za OT, ali sto?Mislim, nemam nameru da idem sutra, ali citam ovo na sajtu High Commission-a u Londonu:
Visas for Non-UK citizens This visa requires five (5) working days to process. Applicants holding passports other than British passport should provide the following documents:
  • Duly filled Visa Form
  • Original passport (valid for at least six months) along with its photocopy
  • Two recent passport size photographs (with white background)
  • Proof of residential status in the UK. Their passport must contain the appropriate entry
  • Additionally, a utility bill (Electricity, Gas or Water) or Bank Statement in applicant’s name may suffice
  • Invitation letter from sponsor
  • ID of the sponsor with complete address in Pakistan
  • Reference letter from workplace
  • Last three months bank statement
  • Itinerary, Hotel booking and schedule of visit

NOTE: Those who have no evidence of stay in the UK or have visit visa of UK should apply for visa in their country of origin/residence.

I jedinu napomenu koju imaju je:
Visas for Indian Nationals Indian Passport holders need to visit in person to get visa application forms and relevant information. Timings: 3:00pm to 4:00pm
P.S. moze ovo neko da prebaci na onaj 'vize, vize, vize...' topik
Link to comment
idem u subotu sa decom u zooloski vrt :)
E teško druže. Osim kao ne planirate da kisnete ili da se smrzavate. Ja sam kao što rekoh u Darmstadtu, i nema lokacije do 3, 4 sata vožnje kolima, a da nije prognozirano 5, 6 stepeni i vrlo moguća kiša. Ja stvarno ne znam da li ću da idem bilo gde po tom vremenu, jednostavno me ubija u pojam.. Edited by Glas RazumaN
Link to comment
Sorry za OT, ali sto?Mislim, nemam nameru da idem sutra, ali citam ovo na sajtu High Commission-a u Londonu:I jedinu napomenu koju imaju je:P.S. moze ovo neko da prebaci na onaj 'vize, vize, vize...' topik
zato sto je jedini nacin da se individualno udje u pakistan sa srpskim pasosom biznis viza, uz pozivno pismo firme iz pakistana i hiljadu proveraposlednji turisti koji su usli u pakistan odavde su bili clanovi kon-tokijeve grupe znaci grupna viza. ja sam aplicirao jos davne 2002., pred napad USA na avganistan i bio sam glatko odbijen i ja sa serbische pasportom a i moja frau sa nemackim. u medjuvremenu sam uspostavio neki privatan kontakt koji me je doveo do sina pakistanskog ambasadora u beogradu koji je samo potvrdio ono sto sam znao - da nema individualnih turistickih viza za nas i da nema izuzetaka.pored toga pakistan postaje prilicno rapidno neprijatno mesto cak i za kratke posete, pre mesec dana sam bio u indiji i citao u novinama da su opet digli u vazduh jedno 60-70 ljudi i to bas u lahoreu
Link to comment
E teško druže. Osim kao ne planirate da kisnete ili da se smrzavate. Ja sam kao što rekoh u Darmstadtu, i nema lokacije do 3, 4 sata vožnje kolima, a da nije prognozirano 5, 6 stepeni i vrlo moguća kiša. Ja stvarno ne znam da li ću da idem bilo gde po tom vremenu, jednostavno me ubija u pojam..
hehe, da zivis u nemackoj naucio bi da vremenske prilike ne smeju da budu problem. za sve postoji prikladno odelo, da se ne kisne ili smrzava. mi klince izvodimo 2x na dan bukvalno po svakakvom vremenu. 5- 6 stepeni je sasvim prijatno za posetu zoo vrtu, samo sto ce gorile biti u zimskom sklonistu. ;) tebi savetujem da odes u strazburg, tamo ti sigurno nece vreme biti bitno. kolima, ne vozom.
Link to comment
Hvala Gazza, nije 150 km fixni limit više okvirno da nije predaleko od baze. Možda iskombiniram čak Baden Baden sa Strasbourgom, pa sljedeći dan Heidelberg i Karslruhe.. Gdje je ovaj Hoencolern Šlos?
ako odes do strasbourga onda obavezno idi i do colmara. to je nekih 30km od strasbourga.
Link to comment

postoji i neka izreka, otprilike "nema loseg vremena, samo neprikladne odece". mada zna i mene da ubije u pojam kad se oduzi tmurno vreme. jos sam nov <_<

Link to comment
  • 1 month later...

Proveo sam nedelju dana u Baden-Württembergu. Bio sam smešten u Bad liebenzellu, malom banjskom naselju. Ili preciznije, bio sam smešten u dvorcu iznad samog mesta. Mesto je poznato po termalnim bazenima koji su zaista sjajni. Inače je sve poprilično beživotno; ljudi na ulici ima jako malo, radnje rade ali kao da u njima nema nikoga. Naravno, priroda je prelepa. Evo par slika:Silazak sa trvđave:IMG_1012.jpgOvo je park ispred bazena:IMG_1018.jpgPogled sa tvrđave:IMG_1024.jpgPar kilometara dalje, nalazi se Calw, malo veći gradić od Liebenzella. IMG_0980.jpgIMG_0986.jpgMeni se ovo mesto baš dopalo, ali nisam baš dobar fotograf, pa mi nije uspelo da to ovekovečim. A ni vreme mi nije išlo na ruku.

Link to comment

Stuttgart je ne baš toliko interesantan, pa vas ne bih davio. Izdvajam fantastičan Mercedesov muzej i Mercedes Arenu, na kojoj igra lokalni bundesligaš.IMG_1239.jpgIMG_1245.jpgMuzej je ogroman, na osam nivoa, i možete dobiti informacije o celokupnom instorijatu kompanije, a naravno tu je trocifreni broj izloženih modela.IMG_1269.jpg

Edited by pacey defender
Link to comment

Na sat vremena autobusom nalazi se Tübingen, jak univerzitetski centar, sa oko 80 hiljada žitelja i 20hiljada studenata. Kažu da je vrlo traženo mesto za život, što se očituje po cenama stanova i kuća. IMG_1286.jpgIMG_1318.jpgIMG_1370.jpgInteresantan detalj:IMG_1322.jpgSa tvrđave, koja je takođe u sklopu univerziteta:IMG_1353.jpgCentralni trg, gde je i Gradska kuća:IMG_1324.jpgIšao sam i u Strasbourg, ali to je neka druga priča. Krivo mi je što je nismo stigli da odemo u Ulm. Ovaj deo Nemačke je predobar, nadam se da ću imati još prilika da prozujim i kroz neke druge gradove, gradiće, banje i planine!

Edited by pacey defender
Link to comment
  • 3 months later...
za falafel u berlinu - BABEL - lako moz biti jedan od najboljih na planeti. u kastanienallee. boles mozga sta se dobije kao falafel teller za 5-6E.
Babel tanjir za 1 osobu15fhtht.jpg
Link to comment
  • 4 weeks later...

Jeftin prevoz samo avion ako uspes da ga nadjes na vreme. Sve ostalo (bus) nije ni za preporuku, a ni bas tako jeftino ako ides u jednom smeru. Ako se vracas onda jeste isplativije od aviona, ali i dalje nije za preporuku. Iskren savet, zaobidji bus u najsirem luku.Ako ti je svaki dinar bitan, mozes na German Wings kartu da dodas voznu kartu koja vazi 1 dan i kosta 25e (ne za sve aerodrome). Za velika rastojanja itekako povoljna ponuda. To je pomalo besmisleno jer GW vec leti BG-Berlin, ali ako nadjes nesto mnogo povoljnije i ne mrzi te posle da se cimas par sati vozom... I dalje je mnogo manje cimanja od busom.

Link to comment
Jeftin prevoz samo avion ako uspes da ga nadjes na vreme. Sve ostalo (bus) nije ni za preporuku, a ni bas tako jeftino ako ides u jednom smeru. Ako se vracas onda jeste isplativije od aviona, ali i dalje nije za preporuku. Iskren savet, zaobidji bus u najsirem luku.Ako ti je svaki dinar bitan, mozes na German Wings kartu da dodas voznu kartu koja vazi 1 dan i kosta 25e (ne za sve aerodrome). Za velika rastojanja itekako povoljna ponuda. To je pomalo besmisleno jer GW vec leti BG-Berlin, ali ako nadjes nesto mnogo povoljnije i ne mrzi te posle da se cimas par sati vozom... I dalje je mnogo manje cimanja od busom.
vid' njega.dve noci prespavao u nemackoj i vec postao strucnjak! :Hail:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...