Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

Jbg, nemalo se vremena, birajuci izmedju Regensburga i Nirnberga, izbor pao na ovaj drugi. Nisam se pokajao... Ta ruta do FfM-a je privlacna, prvo Pasau, pa Regensburg, pa Nirnberg i onda Wircburg... cool.gif

Edited by Brazilac
Link to comment
Jbg, nemalo se vremena, birajuci izmedju Regensburga i Nirnberga, izbor pao na ovaj drugi. Nisam se pokajao... Ta ruta do FfM-a je privlacna, prvo Pasau, pa Regensburg, pa Nirnberg i onda Wircburg... cool.gif
Bavarska je stvarno prelepa. NIsam ni ja nikada uspela da sve manastire na Dunavu vidim. A ima ih predivnih.A necesh verovati, nikada nisam bila u Nürnbergu. Ma ne mozesh stvarno sve.
Link to comment

E ne verujem... :huh: Nek ide sve u persun kad je dotle stiglo da ja Teji preporucujem gradove po Nemackoj... :lol: Ja mislio da nema nikog u tim delovima Nemacke da bar jednom nije otisao u Nirnberg na vasar Christkindlesmarkt...I pojeo bar 1 pravi Lebkuchen! :wub:

Link to comment
E ne verujem... :huh: Nek ide sve u persun kad je dotle stiglo da ja Teji preporucujem gradove po Nemackoj... :lol: Ja mislio da nema nikog u tim delovima Nemacke da bar jednom nije otisao u Nirnberg na vasar Christkindlesmarkt...I pojeo bar 1 pravi Lebkuchen! :wub:
Ma nikako da stignem tamo.Uvek pred Bozic imam neka druga posla, a i ne volim pred Bozic da putujem.Nisam ja bila ni u Bechu,Hamburgu,Stuttgartu.Od velikih varoshi skoro da nigde u D nisam ni bila.Zato sam fachfrau za male i velike varoshi po Spaniji i Francuskoj. Sve znam i to detaljno. @Razz, ne volish te medenjake? Ja ih obozavam,a stvarno su ti od tamo naj,naj, kao i ona Stolaiz Drezdena ili pita od jabuka ( moze i strudla) iz Viene. Edited by Teja
Link to comment

regensburg je fenomenalan, bila sam tamo vec dva puta a sad na leto se spremam da idem i po treci put.od atrakcija u gradu izdvojila bih kneitinger pivnicu (onu manju na perferiji) - na samom kraju podrumskog dela, pored ulaza u kujnu, nalazi se najbolji stammtisch koji sam ikada videla. Desetorica chicha (od kojih su neki u lederhoznama) - nijedan nije mladji od 60. oko njih vise slike prethodnika sa zlatnim ramovima, iznad stola jelenski rogovi na kojima visi ploca na kojoj pise STAMMTISCH. za stolom preko puta sedi jedan nesretnik, reklo bi se u poznim 50tim, verovatno aspirant ka mestu za stolom - njegov najsretniji trenutak je ako ga neko sa stamtisa posalje po cigarete. Kelnerica izgleda kao veteran desetine oktoberfestova - ispijena, u dirndlu, ne vadi cigaretu iz usta, retro tetovaze po snaznim rukama koje nose po 10 kila piva. Posto nije bilo mesta nigde u kafani, smestili smo se preko puta stamtisa uz mladog aspiranta. Hrana i pice bili su super, posebno dobri dunkel hefe i regensburger wurst. Kelnerica dolazi da nosi tanjire i uzima ispred svih sem jedne devojke, koja je ostavila pola nepojedeno. Ona protestvuje 'uzmite i moj tanjir, zavrsila sam!' Kelnerica kaze: 'koliko ja vidim - nisi! pogledaj se kako si mrsava, ima sve to da pojedes sad! ovde se hrana ne baca!'. Jedan ortak galantno izjavljuje "neka, ja cu dojesti..." Kelnerica ga odmeri od glave do pete pa odbrusi: "Ti??? ne dolazi u obzir! Zar vec nisi dovoljno debeo?" Zatim odlazi nazad u kujnu. Mi svi nekako zavrsavamo nepojedenu hranu. Ortak kome je kelnerica odbrusila kasnije mi se zahvaljuje sto sam ih tamo odvela sledecim biranim recima: "Nikad nisam verovao da cu doziveti kulturni sok u svojoj sopstvenoj zemlji... a cak nisam ni neki prus, vec posteno seljacko dete iz Algoja!"

Link to comment
  • 4 weeks later...
Čovek može u Speyeru da potroši ceo dan, ali ne gledajući sam gradić (koji je prilično dosadan i bezličan), nego nekoliko tačaka u samom gradu:- Mariendom; najveća romanička katedrala (koja još uvek stoji; veća je jedino opatija u Clunyju u Francuskoj, ali ta nije više u komadu)- veliki tehnički muzej; imaju razne automobile, avione i druge stvari iz raznih epoha. U dvorištu može da se uđe u izloženu podmornicu i avione tipa Antonova AN22 ili Boeing 747- akvarijum; nije nešto posebno, ali ako se doda na prethodne dve stavke, za jedno manje mesto tipa Speyera je i više nego dovoljno
bio sa starijim sinom u subotu u speyeru. dan je bio prelep, pa mi se i sam grad ucinio lepsim nego sto stvarno jeste. pre podne smo bili u tehnickom muzeju. iznad ocekivanja. :thumbsup: nisi pomenuo sovjetski spejs-satl buran, koji je izlozen u hali iza boinga. popodne smo planirali sea life, ali bi to za klinca od 2,5 god ipak bilo previse za 1 dan.
Link to comment
bio sa starijim sinom u subotu u speyeru. dan je bio prelep, pa mi se i sam grad ucinio lepsim nego sto stvarno jeste. pre podne smo bili u tehnickom muzeju. iznad ocekivanja. :thumbsup: nisi pomenuo sovjetski spejs-satl buran, koji je izlozen u hali iza boinga. popodne smo planirali sea life, ali bi to za klinca od 2,5 god ipak bilo previse za 1 dan.
Ne, definitivno ne možeš sve sa detetom da strpaš u jedan dan; tehnički muzej odnese ceo dan sigurno, prosto zbog kvadrature koju treba obići, a drugi dan odnese sea life i švrljanje "gradom", malo taj dom i tako to. Sea Life je bliži onome u Konstancu, nego akvarijumu u Londonu ili nedajbože onom u Đenovi :D ali za klince dušu dalo. Možda je vikendom suviše velika gužva za tako mali akvarijum, ali obrati pažnju da imaju generalno u SL neki dil sa kartama da možeš u nekom roku opet besplatno da uđeš ili tako neka fora, zaboravio sam već. BTW, u Špajeru sam dobio najgoru ajs kafu u životu; kao da su vodu zahvatili direktno sa Rajne. Preciznije rečeno, imala je ukus kao da su je pravili sa sokom od zove, a ne sa vodom. Grozota.
Link to comment

Sea Life je idealno mesto za dete tog uzrasta, Billy. Una protrčala kroz akvarijum za 20 minuta. :D Zadržala se samo kod onog velikog bazena u kome plivaju raže (pokušavala da uskoči) i kasnije kod meduza jer su ih obasjali nekim neonskim lampama pa su boje bile kao da si na LSD-u. Ostalo nije ni registrovala, više se obradovala nesputanom trčanju kroz lavirint polumračnih hodnika. :heart:

Link to comment
  • 2 months later...

Pomoc:-)Hocemo nas cetvoro za Novu godinu u Berlin, po mogucstvu da iznajmimo stan na sedam dana. Pa mi treba preporuka za deo grada i, jos bolje neki gotivan rezervacioni sajt sa stanovima na krace. Idemo kolima, pa ne mora da bude najjuzi centar, ali zgodno je da bude neki zanimljiv deo grada gde ima sta da se vidi - jede - kupi. Hvala:-)

Link to comment

Jao, Berlin za NG, to mi je jedno od lepsih secanja... :wub: Ne znam sta ce vam auto tamo, samo da se maltretirate dzabe, prevoz je stvarno odlican, vikendom i praznicima radi non-stop sto omogucava da se onako iz provoda u 3h uputis na metro stanicu... cool.gif Ako ce te da idete za docek pred Brand. kapiju onda gledajte da tamo budete pre 21h jer posle postaje nemogoce uci zbog ogromne navale. Ljudi bude bar milion, i to bukvalno milion... cool.gif Lokacija? Sta znam, kao i svugde i ovde je centar-Mitte najbolja varijanta. Mozda jos Prenz. Berg ili Ku'damm.Najbolje da vidite da li hocete zapada ili istok, nije jos uvek isto...Smestaj moze da bude problem jer je prilicna navala za NG. Tj nece biti tako-lako naci nesto dobro a bas povoljno.Evo par linkova za apartmane pa probaj i snalazi se...

Ako ipak razmatrate i hotel onda pravac na HRS, oni stvarno imaju najbolje opcije.Eto, toliko od mene, mislim da ce neko od nasih Nemaca moci da preporuci nesto konkretnije...

Link to comment
Kelnerica dolazi da nosi tanjire i uzima ispred svih sem jedne devojke, koja je ostavila pola nepojedeno. Ona protestvuje 'uzmite i moj tanjir, zavrsila sam!' Kelnerica kaze: 'koliko ja vidim - nisi! pogledaj se kako si mrsava, ima sve to da pojedes sad! ovde se hrana ne baca!'. Jedan ortak galantno izjavljuje "neka, ja cu dojesti..." Kelnerica ga odmeri od glave do pete pa odbrusi: "Ti??? ne dolazi u obzir! Zar vec nisi dovoljno debeo?" Zatim odlazi nazad u kujnu.
joj, kako je ovo vesela pricica :)
Link to comment
Smestaj moze da bude problem jer je prilicna navala za NG. Tj nece biti tako-lako naci nesto dobro a bas povoljno.
Hvala na odgovoru:-)Smestaj je vec problem, naime, kome god da pisem preko Interneta, ispostavi se da je taj stan koji sam gledala vec zauzet, pa krenu da nude druge (u nekim predgradjima, kuku) a jedna mi je cak ponudila i u Barseloni :unsure: Uglavnom, potraga u toku. A kolima idemo na insistiranje pojedinaca, inace je mene malo briga za takve stvari, sta vise, obozavam da se vozam metroom, posto ga nema u BGD.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...