Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

Kad smo vec kod rasprodaja - kako je u Berlinu? Vidim da su na e-shopovima snizenja, pa me bas zanima da li su pocela i u off line prodavnicama. Inace sam uspela da promenim hotel i sad sam u Charlottenburgu, neki mali slatki Art hotel. Malo me zbunjuju ove silne S i U linije zeleznice, ali svuda po internetu pise da je snalazenje lako, a ja srecom, pricam nemacki, pa ne ocekujem neke vece traume. Sajt S bahn ne pomaze, jerbo ne znam nazive stanica pa lupetam tamo gde treba da se upise od do, ali sam pohvatala da je moj hotel tacno preko puta stanice S3, S7 i S75, a koliko vidim, te tri i S2 su mi dovoljne za po centru (sutra cu da se bacim u detaljnije proucavanje).Nego, koju kartu da kupim? Ostajem 5 dana, vidim neka Welcome i City Guide, ali ne vidim bog-zna-kakvu razliku u ceni, mora da su neki add onovi ukljuceni. Konacno, cula sam kontraverzna misljenja o doceku ispred kapije. Neki kazu dogadjaj za ceo zivot, a drugi kazu da ce mi se isti smuciti od guzve i svega. Ako ima neki drugi predlog, koji podrazumeva dolazak ispred kapije cisto da se vidi a onda nastavak u nekom toplijem mestu - davajte:-) I posto hocu malo da kupujem, gde da idem? Garderoba, sminka, uobicajene zenske stvari. Nemojte samo trzne centre posto sam klaustrofobicna, vec ako ima neka berlinska Via del Corso ili tako nesto. A ako je neko trenutno u Berlinu, cenila bih izvestaj o meteoroloskim uslovima.

Link to comment
I posto hocu malo da kupujem, gde da idem? Garderoba, sminka, uobicajene zenske stvari. Nemojte samo trzne centre posto sam klaustrofobicna, vec ako ima neka berlinska Via del Corso ili tako nesto.
Ima par gotivnih, sofisticiranijih, zenskih radnji na Prenzu, u ulicama bocno od Kesten Aleje.
A ako je neko trenutno u Berlinu, cenila bih izvestaj o meteoroloskim uslovima.
Tamo je uvek hladno ili jako hladno. Nekad je i prokleto hladno.Edit: Evo rekose mi drugari koji sutra polaze da ih tamo ocekuje "heavy snow". Edited by McCabe
Link to comment
  • 5 weeks later...

samo da kazem njemcima koji planiraju posjecivati puno lepsu veliku drzavu sa zapadne strane da ako planiraju ici vozom da svaki put provere tarife i na DB i na SNCF i na eventualno thalys sajtu ako kanite putovati preko kelna. cene znacajno variraju, a znam da ce svakom njemcu ovakva jedna informacija biti od velike koristi.

Link to comment

Hanover je pored Kasela jedan od najdosadnijih gradova u kojem sam bio u DE. I taj sajam su digli tu da bi probudili region koji ima neko geografski centralno mesto, ali osim zaskakanja krava nema ništa drugo.Bremen je već druga pesma. Lep, šarolik, ima starine, ima blokova koji su građeni u sasvim različitom stilu (za pojedine bi se zakleo da si u Queensu), jedino što zimi ume da bude baš hladno. Pored toga - da ne bih imao ništa protiv da živim u njemu.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Da probam da izazovem 8. svetsko čudo, ako ima iko da se oko 15.03. vraća u Nemačku /ja u Frankfurt/ iz posete matici majci Srbiji, a prima slepe putnike spremne da isplate potrebne rashode, pm please. :)

Link to comment
  • 2 weeks later...
Jel bio neko mozda danas u Kelnu? :) Ili bar proslih godina pa da nam kaze utiske...P.S.Apotekarica nista nije napisala kako se provela u Berlinu... <_<
bio ja, sto pitas <_<a jos sam i radio juce :(karneval je odvratan. svi koji nisu iz kelna pobegnu ako ikako mogu.
Link to comment

A bre sto ste na 3 coska? <_< Nisam bio nikad, nemam ni predstavu kako izgleda pa zato i pitam za insajderske informacije.Samo 1 mali opis desavanja ako moze, ogorcenje included... :)

Link to comment

opis? evo: pijana stoka svuda, djubreta na sve strane, plus karnevalske humpa-cumpa nemacke pesmice treste sa svih strana.Nesto ko docek srpske nove na trgu, al' sve na nemackom.

Link to comment

karneval boluje od hronicnog nedostatka sharma.primer iz moje okoline: kolega sa faksa, severni nemac, hladan, ruzan i mizantrop, obuce za vreme karnevala kostim pcelice maje i proseta kelnom.meni se iskreno place kad vidim tako nesto. :isuse:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...