Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

Ne znam, zavisi od toga da li ću ići na IDF, razmišljao sam i o nekom skorašnjem (tipa, krajem jula i početkom avgusta) i o nekom jesenjem terminu (npr. oktobar). Ne bih išao na duže od 5-6 dana.

Link to comment
  • 3 weeks later...

a iza coska od monsier vuonga, ako je kod njega previse puno, good morning vietnam. preporucujem patku u sosu od kokosa i shrimp spring rolls. badeschiff sam prvi put videla ovaj put, mnogo je opusteno i lepo predvece. tu su u blizini ovakvi splavovi, ne znam kako se zove ovaj, ali moze peske od badeschiffa.IMG_2747.jpg

Link to comment

sto se tice Berlina, iako sam u njemu proveo dva dana dovoljno mi je bilo da pomislim da bih najopustenije mogao tamo da zivim. naravno, nisam obisao previse: potez odavde p4092077.jpgdo ovdep4092108.jpgpa peske do Potsdamer platza, sa sjajnim detaljima poput ovogdscf0222w.jpgsve do Checkpoint Charlieja, kao pravi turista. Posle smo se uputili ka Kreuzbergu koji nam je bio baza jer smo tamo svirali i prenocili. Buduci da je bio tmuran dan, delovi Kreuzberga su delovali pomalo scary, ali samo dok se ne priviknes i ne prosetas malo vise. Sledeceg jutra je bilo malo suncanije, pa je zasjao punim sjajem. Sto se mene tice, savrseni mix: dovoljno raspad, a opet ne previse za moje konformisticko punk dupe. U Kreuzbergu sam jeo najjeftiniji i najukusniji falafel ikada, u ovom STRup4102200.jpgevo jos par ilustracija Kreuzbergaimg2433m.jpgimg2438.jpg pored Berlina, Hamburg mi je ostao u srcu kao grad u kome bi isto bilo lepo ziveti, a opet i tu sam obisao samo te "raspad" delove (St. Pauli). Naravno, u razmaku od 4 godine koliko je proslo izmedju prve i druge posete Hamburgu, i taj raspad deo je umnogome izmenjen i umiven, tako da je ulica koja je nekad bila srce drug traffickinga, sada mondensko-studentska Mecca, puna tapas barova i kafica koji su 'neobavezni' i 'opusteni' taman toliko da bi bili podobni za studente i turiste. jedini bastion starog strokavog rasula je skvot Rotte Flora u kome smo svirali oba puta, i koji je (te davne 2007) jos uvek odolevao, sa sve manje sansi za opstanak. apropo negde gore prozvanog Mannheima, onoliko koliko sam video, veoma zgodjusno mesto - na zalost, nismo imali puno vremena, tj uopste vremena za obilazak, ali fotke govore da je prijatno mestascep4152494.jpgp4152498.jpgkoliko se secam, dosta vode, uredjenih i slatkih parkova i slsada nemam bas ni vremena a i lenj sam da kacim slike iz Leipziga i Dortmunda koji su isto ostavili fin utisak (iako Leipzig ima bas depresivnih ruiniranih delova). Dresden sam bio previse umoran da obidjem (bili su sitni sati) ali pajtasi koji su obisli kazu da je super. Barem centar grada. ono sto sam video na prilazima u tmurno popodne je bas onako kako sam zamisljao DDR - sivo i tuzno i zlokobno.

Edited by assück
Link to comment

Ne znam po kom sistemu i kojim povodom i sa kakvim ocekivanjima covek putuje, pa cak i u Nemacku ;) Assück reche svoje vidjenje nekih gradova , pri cemu je za Lajpcig i Drezden totalno promashio temu.Ali i za totalno bezvezne gradove tipa Dortmund i Manhajm ( da prosti moj forumski frend iz ovu drugu varosh).Ziv covek tamo ne zalazi ako ne mora.Drezden je za i po meni najvarosh u Nemackoj. Lajpcig nema nista, samo je veliki grad.Berlin je sada jako "in", zasto, ne znam tachno, ali ja sam malo matorija gospoDZa koju zanimajugalerije,arhitektura,istorija i tako.Nemacka je prelepa zbog malih gradova,varoshica,predela,nikako zbog tih izbombardovanih pa ponovoizgradjenih ( izuzetak Drezden): Minhen je jedini grad koji ima dushu,srce i disajne organe :) Za moj ukus.

Link to comment
Ne znam po kom sistemu i kojim povodom i sa kakvim ocekivanjima covek putuje, pa cak i u Nemacku ;) Assück reche svoje vidjenje nekih gradova , pri cemu je za Lajpcig i Drezden totalno promashio temu.Ali i za totalno bezvezne gradove tipa Dortmund i Manhajm ( da prosti moj forumski frend iz ovu drugu varosh).Ziv covek tamo ne zalazi ako ne mora.Drezden je za i po meni najvarosh u Nemackoj. Lajpcig nema nista, samo je veliki grad.Berlin je sada jako "in", zasto, ne znam tachno, ali ja sam malo matorija gospoDZa koju zanimajugalerije,arhitektura,istorija i tako.Nemacka je prelepa zbog malih gradova,varoshica,predela,nikako zbog tih izbombardovanih pa ponovoizgradjenih ( izuzetak Drezden): Minhen je jedini grad koji ima dushu,srce i disajne organe :) Za moj ukus.
pa, posto je tema Nemacka, a ja gresnik prosuo par utisaka stecenih za nekoliko dana, mislim da sam sasvim potrefio temu. ne zivim u Nemackoj, pa nisam proputovao varosice, te ne pricam o onome sto nisam video. ono sto je tebi nista, meni je eto nesto, OK?
Link to comment
pa, posto je tema Nemacka, a ja gresnik prosuo par utisaka stecenih za nekoliko dana, mislim da sam sasvim potrefio temu. ne zivim u Nemackoj, pa nisam proputovao varosice, te ne pricam o onome sto nisam video. ono sto je tebi nista, meni je eto nesto, OK?
Samo sam glasno razmisljala. Nishta bre lichno.Verovatno bih i ja tako kao ti da sam mlada,luda i lepa kao ti :D Zavisi sta koga interesuje. Mene ta guzva ne zanima. Rekoh vec sta me ocharava i cini srecnom.Medjutim, dozvolicesh da je OK ako kazem da greshish pominjuci Dortmund i Manhajm kao neke lepe gradove.To su gradovi bez istorije, bez ikakvih znamenitosti,nekih muzeja,katedrala,galerija,nocnog zivota,restorana.Ma bre i ja sam se onomad lepo provela u Svilajincu kad sam isla na panadjur za Svetog Iliju :D
Link to comment
Ne znam po kom sistemu i kojim povodom i sa kakvim ocekivanjima covek putuje, pa cak i u Nemacku ;) Assück reche svoje vidjenje nekih gradova , pri cemu je za Lajpcig i Drezden totalno promashio temu.Ali i za totalno bezvezne gradove tipa Dortmund i Manhajm ( da prosti moj forumski frend iz ovu drugu varosh).Ziv covek tamo ne zalazi ako ne mora.Drezden je za i po meni najvarosh u Nemackoj. Lajpcig nema nista, samo je veliki grad.Berlin je sada jako "in", zasto, ne znam tachno, ali ja sam malo matorija gospoDZa koju zanimajugalerije,arhitektura,istorija i tako.Nemacka je prelepa zbog malih gradova,varoshica,predela,nikako zbog tih izbombardovanih pa ponovoizgradjenih ( izuzetak Drezden): Minhen je jedini grad koji ima dushu,srce i disajne organe :) Za moj ukus.
Mozda gresim, tj nisam u prilici da u njima boravim ne znam koliko dugo, ali mi je Minhen mnogo sterilniji od Berlina.Berlin je prosto esencija zanimljivog grada iz 101 aspekta. Minhen bas i nije, bar sa turisticke strane, verovatno je drugacije sto se tice samog zivota tamo...Mada je svakako bolji od Frankfurta u kom se smoris nakon 2-3 dana... :P
Link to comment
i preskoci potsdam. moze na jedan dan bajsom. dovoljno.
Eh, ne mora bas da preskace Potsdam, posebno sto Filipa prilicno zanima deutsch istorija ali je 1 dan taman.I nek porani, ogranicen je broj ljudi koji mogu da dobiju one papuce da bi obisli palate... :D
Link to comment
Berlin je sada jako "in", zasto, ne znam tachno, ali ja sam malo matorija gospoDZa koju zanimajugalerije,arhitektura,istorija i tako.
berlin nema istoriju? arhitekturu? galerije? sko su istorija vitezovi i princeze, onda nema. ako je aritektura red kucica u cvecu i zamak, onda nema. za galerije ne znam ni gde bih pocela. lepe male nemacke varosice su samo to - varosice. evo ahen je lep kao upisan, a svi muzeji (ukljucujuci i domschatzkammer gde vijugaju redovi turista svaki dan) su ipak neuporedivo jadniji od muzeja po londonu, parizu, berlinu, pa i njujorku. slicno je sa kojekavim tuebingenima, luebecima, monschauima. varosice imaju sacuvane kuce iz 17-18-19 veka i to je slatko i romanticno, ali to su realno gledano obicne kuce koje imaju vremensku vrednost. altes museum u berlinu ili zgrada humboldta su ipak vrlo jedinstveni za nemacku. to je lepota berlinske arhitekture - sto ne lici na druge gradove ni u nemackoj ni drugde*. da ne pocnem o reichstagu - kad stanem ispred i pogledam onu poljanu, odmah bih htela da vladam svetom. no, ocigledno nisam dovoljno romanticna.*meni u stvari najvise lici na moskvu, valjda zbog prostranstva i meni omiljene karl-marx-allee Edited by paculla
Link to comment
berlin nema istoriju? arhitekturu? galerije? sko su istorija vitezovi i princeze, onda nema. ako je aritektura red kucica u cvecu i zamak, onda nema. za galerije ne znam ni gde bih pocela. lepe male nemacke varosice su samo to - varosice. evo ahen je lep kao upisan, a svi muzeji (ukljucujuci i domschatzkammer gde vijugaju redovi turista svaki dan) su ipak neuporedivo jadniji od muzeja po londonu, parizu, berlinu, pa i njujorku. slicno je sa kojekavim tuebingenima, luebecima, monschauima. varosice imaju sacuvane kuce iz 17-18-19 veka i to je slatko i romanticno, ali to su realno gledano obicne kuce koje imaju vremensku vrednost. altes museum u berlinu ili zgrada humboldta su ipak vrlo jedinstveni za nemacku. to je lepota berlinske arhitekture - sto ne lici na druge gradove ni u nemackoj ni drugde*. da ne pocnem o reichstagu - kad stanem ispred i pogledam onu poljanu, odmah bih htela da vladam svetom. no, ocigledno nisam dovoljno romanticna.*meni u stvari najvise lici na moskvu, valjda zbog prostranstva i meni omiljene karl-marx-allee
Vidi se ko drži poster Alberta Špera u spavaćoj sobi :lol:
Link to comment
Mozda gresim, tj nisam u prilici da u njima boravim ne znam koliko dugo, ali mi je Minhen mnogo sterilniji od Berlina.Berlin je prosto esencija zanimljivog grada iz 101 aspekta. Minhen bas i nije, bar sa turisticke strane, verovatno je drugacije sto se tice samog zivota tamo...Mada je svakako bolji od Frankfurta u kom se smoris nakon 2-3 dana... :P
nisi ti bio u minhenu kako treba. kad sledeci put naidjes javi se pa ces videti sta ovde ima. a frankfurt jeste dosta ogranicen sto se tice ponude, to stoji, ali ima svoje chari. :)a teji poseban pozdrav iz minhena. :Hail:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...