Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

meni se najvise svidjaju resorani u zapadnom berlinu (oko kudamma) pa uvek tamo odsedam, ali ako ljudi hoce da budu negde gde je zanimljivo i veselo bolje im je da iznajme stan u friedrihshainu, kreuzbergu ili prezlauer bergu.

Link to comment

docek ng u nemackoj? :isuse: gospode, mozda je samo oktoberfest gori od toga.bio sam za novu 2000 u berlinu, na otvorenom. ugusio me mike oldfield uzivo kao niko nikad, definitivno najgori koncert na kom sam bio.vatromet nije funkcionisao zbog kise :lol: , atmosfera bzvz.dakle, samo ng u privatnoj reziji u nemackoj ili odlazak u inostranstvo.

Edited by Billy Parsons
Link to comment
docek ng u nemackoj? :isuse: gospode, mozda je samo oktoberfest gori od toga.bio sam za novu 2000 u berlinu, na otvorenom. ugusio me mike oldfield uzivo kao niko nikad, definitivno najgori koncert na kom sam bio.vatromet nije funkcionisao zbog kise :lol: , atmosfera bzvz.dakle, samo ng u privatnoj reziji u nemackoj ili odlazak u inostranstvo.
Kako bre Oktoberfest gori? A kad je rušen zid pa je (od svih mogućih promija na ovom svetu) muziku upriličio Hasselhoff sa svojim "I've been looking 4 the freedom"? :lol:Bio neko komentar tada tipa "My God, they ARE desperate."
Link to comment

Idi u Prenzlauerberg. Kastanienalee i okolne ulice je (za turiste tvojih godina i interesovanja) idealno resenje. Znam da ce domorocima da bude cheesy ali ko vas jebe, za napaceno srpce ce da bude otkrovenje taj potez od par km2, ukljucujuci walking distance Mitte. Sto se tice blizine zigezojle mislim da ce imati mnogo bolje opcije u pomenutom kraju za civilizovani docek nego za smrzavanje na otvorenom uz turkmene koji bacaju dinamit pod noge. Pored toga, moze i peske do Panorama Bara.

Link to comment

A tip za kafane i barove bus dobila kad budemo znali gde si odsela. Ako volis falafel i orijentalnu kuhinju, Babel u pomenutoj Kastanienalee je (izvinite na vulgarnom recniku) bruka - can't beat it. I nema sanse da platis jelo skuplje od 6-7E.

Link to comment
  • 2 weeks later...
blah, kultura - bolje davaj link za neku kobasicijadu :huh:
sve kobasicajade, sajmovi vina i oktoberfestovi su prosli. sada kada smo siti, moramo da se bavimo malo kulturom. do weihnachtsmarkta.
Link to comment

mene ti vajnahcmarkti smaraju - kartofel plechjen mit apfelmuse i gluvajn, to me uopste ne radi. jedino me rajca pomisao na one velike okrugle rostilje koji vise kao mengele nad usijanim cumurom. kombinacija ribs + krakauer + vajsbir, to je vec nesto.

Edited by gazza1
Link to comment
mene ti vajnahcmarkti smaraju - kartofel plechjen mit apfelmuse i gluvajn, to me uopste ne radi. jedino me rajca pomisao na one velike okrugle rostilje koji vise kao mengele nad usijanim cumurom. kombinacija ribs + krakauer + vajsbir, to je vec nesto.
te rostilje imas manje-vise svuda i uvek.
Link to comment
te rostilje imas manje-vise svuda i uvek.
znam, ovaj sam zadnji vario u frankfurtu tamo pored onog pesackog mosta sto ide ka muzejima. osecao se ko na vasaru u juznoj srbiji, jedino sto se sa razglasa cuo samo turski
Link to comment
znam, ovaj sam zadnji vario u frankfurtu tamo pored onog pesackog mosta sto ide ka muzejima. osecao se ko na vasaru u juznoj srbiji, jedino sto se sa razglasa cuo samo turski
taj most su grci poklonili frankfurtu. :)u frankfurtu ima cetvrtkom i subotom jako dobre klope na konstablerwache kad je pijaca i kad seljaci dodju u grad da prodaju namirnice.a svaki dan ima dobre klope u kleinmarkthalle gde je stalna pijaca.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...