Jump to content
IGNORED

Zubari i informacije o kasapljenju vilica


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Da li sam ja jedini koji ima nekontrolisane napade smeha kad je zavaljen u zubarsku stolicu?Pre dve nedelje bio, krenula da burgija lagano i u jednom trenutku kaze "uh". Ja se setim foruma i "nista ovo ne valja, ko ti je ovo radio" i pocnem da se kikocem. Ponekad bih bas hteo da se zentam zubara.

Link to comment

Juce sam bio da zatvori tu rupcagu, pa je jos malo busila bez anestezije :P (ali bas malo). Inace kod zubara u BG-u jednom prilikom bolelo i sa anestezijom. Ja se pozalio, kaze zubar "nemoguce! mogu ja jos jednom, ali nema svrhe. da se nisi uplasio?" :lol:

Link to comment

ja danas dala otiske zuba za one navlake u koje se meće ''peroksid''.upozorena sam da ne pijem i ne jedem ništa tamno dok sam in da process. kako ću bez kafe, kuku meni...

Link to comment
Polomio sam dva zuba u sportskom padu kao mali deca... Nemam krunice, nego neku drugu nadogradnju, sa kojom se vidi recimo 40% mog biološkog zuba, pa je zato potrebno održavanje nijanse every now and then. Za konačno rešenje se čekalo da mi se vilica totalno razvije (nosio sam protezu u srednjoj i još malo kasnije) i još neki uslovi, duga priča sad, ali ništa strašno. Treba uskoro da se dogovorim sa zubom kada će mi staviti nemetalne (ili se kaže bezmetalne, nemam pojma, engleski deskriptivni termin je all-ceramic) krunice, pa da smatramo da je to pitanje rešeno for good.edit: ... eto, sad mi je palo na pamet da i ja malo eksploatišem diga i pitam ga da bekne koju o bezmetalnoj keramici. Diže? ^_^
To kod tebe sto je radjeno je procedura za devitalizovane zube koji potamne zato sto su, jel, mrtvi. Na "zivim" zubima se to ne radi jer bi od tog zahvata crkli oma.Inace, bezmetalna je keva, skuplja jeste, al vredi svaku paru, posebno u frontu (od trojke do trojke).
Link to comment

zato se meni izvinjavao za kasnjenje posto je uputio odgovor cak 34min nakon postavljanja pitanja, a posto je taj odgovor bio sazet zbog nedostatka vremena u tom trenutku, vratio se par dana kasnije da ostavi detaljnije objasnjenje.cool.gif

Link to comment
Pazi samo kako je nas ostale iskulirao sa odgovorima. A trpimo ga ovde godinama.
Pa piše ti gore odgovor, može ovo oxymoronovo planinarenje za mrtve zube, za žive samo opće kupanje il promena te plomne iz Minska nekom belom.edit: A ti valkira to vadi lepo. Edited by dig_chohano
Link to comment

Pa zamenjena je davno, ali je taj ostao nekako tamniji od drugih zbog toga. Otkud ja znam da ovi tretiraju oxymorona kako treba, možda se zajebavaju šnjim? :lol:E da, pitah koliko je skupo to planinarenje. Nemam predstavu da li je to 30, 300 ili 3000 uskoro propadajućih zelembaća.

Link to comment
Pa zamenjena je davno, ali je taj ostao nekako tamniji od drugih zbog toga.
nije majstor imao kompozit odgovarajuce boje pa ti stavio naki priblizne boje, a i onako ca sa godinama zubi da ti malo potamne pa ca da se izjednaci cool.gif
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...