Jump to content
IGNORED

Zubari i informacije o kasapljenju vilica


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

ja ga u stvari ne koristim, ali ljiljak ima minijaturni medjuzubni prostor u koji ulazi samo elmex konac, a ima i velike probleme s desnima. konca inace nema u holandiji, pa se pri svakom odlasku u nemacku kupi 5-6 komada. takodje se koriste veca i manja cetkica, i dve vrste cackalica. citav ritual traje jedno 20 minuta sa pranjem zuba, i tek kad su svi elementi bili odradjeni je zubar bio zadovoljan. pre toga je dodavao cackalicu po cackalicu, nakon pregleda uz nezadovoljno coktanje i puno krvarenja. u moj medjuzubni prostor ulazi svaki konac, i svako zrno, i svako parce mesa, i...

Link to comment

ma ni ja ne koristim elmex konac, nije mi neophodan, svake raslje mi rade posao. ali ove dve paste za zube su sjajne, jutarnja koja neguje desni i vecernja za zastitu od karijesa. 1 perfekcija.

Link to comment
ma ni ja ne koristim elmex konac, nije mi neophodan, svake raslje mi rade posao. ali ove dve paste za zube su sjajne, jutarnja koja neguje desni i vecernja za zastitu od karijesa. 1 perfekcija.
a, kontam. imamo i toga u kuci (ovu koja neguje desni), ali ja sam veliki parodontax fan i nista me ne moze naterati da promenim pastu izbora :D
Link to comment

Isti posao bi radila kaca svinjske masti sa malo sode bikarbone, krupnije soli i pepela u sebi. Još da unutra namrviš koju roze tableticu fluora, ih.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

zaboravih da prenesem onomad savet od cika zube oko tvrdoce cetkica... elem, nije vazna samo cetkica nego i ruka happy.gif pokreti, pritisak (treba lagano, raznovrsno i sto duze sleep.gif), stanje desni... pa je sve individualno i ne postoji univerzalno dobar tip cetkica.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...