Jump to content
IGNORED

Zubari i informacije o kasapljenju vilica


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

ma nikakve komplikacije, klimao se prilicno, skoro pa sam hteo sam da ga izvadim. svajcarski zubari derikoze, svasta bi stavili samo da uzmu pare. jel da nema logike da gaza stoji nedelju dana? bukvalno mi je rekao da je stavio gazu i lek (ja razumeo u njoj) i da dodjem za nedelju dana da je izvadi (gazu, razumeo ja). odmah zakazao i termin. sad cu da ih zovem, samo se razmisljam da li da im opstim sa familijom ili da prepisem mom nerazumevanju zubara.

Link to comment

ok, zvao. ispostavilo se da nije nikakav problem sto je ispala, lek je bio u njoj i da bi bilo dobro da lek i gaza sto je duze moguce ostanu. termin ostaje radi kontrole, ispirati lepo posle jela. kao da tako nije moglo jos juce da se kaze a ne ja da se davim sa gazom koja nije imalo teorije da ostane dugo. jos ja pitao juce da li treba nesto da pazim, ma nista kao i da nije vadjen.

Link to comment

Izvini, Pajo, pogibija ove nedelje. Cijenim da je 99.99% u pitanju bila jodoform štrajfna, to se metne da pobije bakterije ako postoji šansa da ih ima iz ovog ili onog razloga u rani. Ne brini ništa, ispada to dosta često i dosta lako i retko kad to bude problem. Ako se rana danima ne zatvara il ako pak krene da gnoji (al ne ono kao bela masa na njoj, to je normalno, no da baš nešto gadno curi), otiče il slično idi kod zubadžije. Neki bočni zub?

Edited by dig_chohano
Link to comment

ma to mi je otprilike i on rekao danas telefonom. odlicna je rana, nista ne boli, sve je vise nego ok. samo me je zbunilo to sto mi je rekao da dodjem za nedelju dana da vadi, a ono ispalo posle 4 sata.prednji, malo sa strane, dole.

Link to comment
, to se metne da pobije bakterije
a zar nisu veće šanse da se bakterije razviju na toj gazi koja stoji pored rane tako sve natopljena krvlju nedelju dana?ne znam,pitam..logika me vodi..
Link to comment
  • 2 months later...

Diže, pomagaj!Tašta ima 70 godina i pre dve nedelje joj se upalila vilica, zubar rekao (a snimak potvrdio) rast umnjaka.Taj je, po njegovim rečima, 3 puta veći od normalne veličine zuba. Zakazao joj operaciju za sutra.Ove dve nedelje je bila na antibioticima i sada je to više ne boli, a uhvatila je prpa pa sada najradije ne bi ni otišla na operaciju.Mi je savetovali da ipak ode, ali je prpa jača. Realno, da li je opasnije da ne dira ništa ili da je ipak (većom prpom) ubedimo da operiše to?Imamo manje od 4 sata za akciju :cry:

Link to comment

Gornji il donji umnjak? Mada je suštinski nebitno, upalio se jednom, upaliće se opet, a umnjaci umeju da izazovu vrlo gadnu infekciju ako upala krene da se širi po okolnim prostorima (od donjeg može i glava da strada, do duše ne preterano često). Ako ti je tašta ok zdravlja nek vadi to. Ako nije, nek ode kod lekara da se konsultuje pa nek vadi to. U svakom slučaju, nek vadi to.

Link to comment

dige,mene vec danima zulja odma iza poslednjeg zuba u donjoj vilici levo. kad pipnem jezikom, ko nozem da sam ubola a i pola jezika mi bridi ko ses kila slanog suncokreta da sam izgrickala odjednom. je li to taj umnjak?

Link to comment
  • 2 months later...

treba mi preporuka - izgleda da cu morati do Beograda da bih sredila prednje zube koji vape za krunicama vec 10god. Zajedno s kartom to je i dalje manje od polovine onoga sto bih platila ovde. Kontaktirala sam ovu ordinaciju Cvejanovic i njihov quote je 200e po krunici/viniru (meni trebaju 2 bezmetalne krunice i dva vinira). Drugarica je isla ovde i znam iz prve ruke da su uradili odlican posao, ali su skuplji - 250e po krunici/viniru. Da li neko ima iskustva sa ordinacijom Cvejanovic? ili ima da preporuci nekog drugog dobrog zubara u BG koji bi ovo mogao da odradi u dve nedelje?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...