Jump to content
IGNORED

Zubari i informacije o kasapljenju vilica


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
51hiqyj7mulsl500aa300.jpgčisto da znate od kog majstora dig čohani kupe znanje(btw, knjiga je mrtva ozbiljna)
Јебо их фонт... прочитах (мртав озбиљан) "Managing a denial practice".
Link to comment
51hiqyj7mulsl500aa300.jpgčisto da znate od kog majstora dig čohani kupe znanje(btw, knjiga je mrtva ozbiljna)
Rođendan mi skoro, sad znate šta da mi pazarite.
Link to comment
  • 6 months later...
Laserska metod lečenja parodontopatije (WPT) mi se dopada, bar ovako u animaciji. Izgleda da se u Beogradu radi samo kod ovih, a i oni su tek počeli pa je pitanje koliko su uopšte imali pacijenata/iskustva. Zvala sam da pitam za cenu, ali se devojka 'nije snašla u cenovniku' bez doktorke!?Anyway, zanima me mišljenje stručnjaka (monsieur dig, s'il vous plait...) i svih koji imaju iskustvo iz bilo koje ruke...Koliko se već metoda koristi, koliko je uspešna, ima li nus pojave, može li biti više štete nego koristi?Brine me što moji problemi sa desnima nisu tipična parodontoza (iako jeste, zaboravila koji stepen kažu moje zubarke) jer nemam krvarenje niti bolove, ali se desni povlače i prave se džepovi, zubni konac stalno koristim. Razumem da je za WPT veoma bitno da se u jednom momentu izazove krvarenje a meni je i umnjak izvadjen bez kapi krvi pa se zubar napatio da izazove krvarenje (i načudio - nikad mu se tako nešto nije desilo) - trajalo je poprilično dok nije iscedio koju kap. Sad ako se laserom poskidaju naslage iz džepa uz koren zuba a posle nikako ne izazove krvarenje da natopi umetak i spoji sa desnima, možda baš tako rasklimatam zub!? Za sada je sve čvrsto ali šta ako je kamenac to vezivno sredstvo!?
Link to comment
  • 2 weeks later...

Razvijam blagi perikoronitis jerbo mi raste zakasneli umnjak (šugavi retard, jedno 2-3 godine mlađi od zdrave i vazda neproblematične braće).Šta da radim da bih preživeo do ponedeljka? Zalivam Ozoseptom i roknuo sam kafetin da me ne boli, ali ne pomaže skoro uopšte.Ovo se garant javilo zbog virusne prehlade od prošle nedelje, jbn mikroorganizmi. <_<

Link to comment

Bio do nepoteke, uvaljala mi bakuta neki blagi nentibiotik (piše da ne utiče na vožnju i nema negativne efekte, a rešava razne neke upale, navedeno i ovo moje - dakle sve je okej) i pastele za upalu usne duplje. Ako ne bude delovalo, ispisaću im nacoški grafit na izlogu.

Link to comment
  • 1 month later...

ako imaš specijalnu tupu iglu ili zakriviš običnu, možeš malo da podigneš deo desni i da ispiraš 3% hidrogenom iz šprica, a ovo si verovatno dobio orvažil?

Edited by Kelt
Link to comment

ako može Dig da mi kaže da li je tačno da je mnogo manji stres za desni operativno vađenje umnjaka od čupanja klještima. treba da idem ovih dana da izvadim umnjak što mi je izrastao pod nekim bzvz uglom pa udara u 7-icu.

Link to comment

Ma kakvi. Umnjak u 99% slučajeva izlazi vrlo lako, često i bez upotrebe klješta. Čak i sa klještima, nema trika da trauma tkiva bude veća nego pri hirurškom vađenju, sa sve rezovima, uklanjanjem dela kosti (što obično rezultira lepim otokom) i šavovima. Gornji ili donji umnjak?

Edited by dig_chohano
Link to comment

donji levi. izrastao pod oštrim uglom i udara mi u sedmicu tako da ne mogu oko njega lepo da čistim pa se bojim da mi se ne pokvari 7-ica. dvojica zubara su gledala i preporučila vađenje. meni je veći problem od bola, šavova i otoka taj što ću biti asimetrična jer mi je donja desna osmica savim lepa :Dedit: zaboravih, poslalo me da slikam vilicu da bi se videlo može li klještima bezopasno da izađe. tad ću tek znati definitivnu metodu

Edited by Valkyrie
Link to comment

Onaj moj zubar Mengele bi ti tu osmicu sastrugao i obložio nekom 'zaštitom'. Ima taj korektivni pristup i voli da slaže puzzle. Što se prenosi i na tretiranje vilice.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...