Jump to content
IGNORED

Zubari i informacije o kasapljenju vilica


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Nemam pojma koliko naplaćuju unučad SS-a, ne bi trebalo da je skupo, odje je oko 100-150€, u materi Srbiji ni 50.
Fala doktore. Evo flaša pića i 200 grama kafe... Za vas. Edited by Razzmatazz
Link to comment
Otkud ja znam da ovi tretiraju oxymorona kako treba, možda se zajebavaju šnjim? :lol:
VMA da valja za 1 patrijarha, a da nije dobra za 1 forumaša... Neće da bude. -_-
Link to comment
  • 1 month later...

Ne znam, al ja je zaista ne bih nikome preporučio. Ne mere da se napravi proteza kako valja bez nekoliko poseta zubaru pa da jebe oca.

Link to comment
  • 4 months later...

Pitanje za Diga i kolege:Klinac 10 i po godina, sestric moje drage, slomio prednji zub. Na stomatoloskom fakultetu mu uradili nadogradnju uz pomoc "celuloidne krunice". Izgledalo super, gotovo da se uopste nije primecivalo, ali mu se vec dva puta polomilo za godinu i kusur dana (jednom u susretu s hranom, drugi put, 6-7 meseci kasnije, u susretu s vrsnjakovim laktom).Posle ovog drugog slucaja, posto nisu mogli da dobiju uput za stomatoloski ("sve se to radi i u domu zdravlja") juce odveli klinca na decije stomatolosko i tamo su mu u roku od 5 minuta "zavrsili" stvar i to tako sto su tu "celuloidnu krunicu" navukli na zub. Kad je majka pitala kad ce to da mu skinu, zubarka je rekla kako to mora da ostane, da se samo tako moze raditi sa decom do 18 godina, kako ona radi vec 20 godina, bla, bla...Sve u svemu "zub" je sada nesto veci nego susedni, deluje kao da malo nakrivljen napred, bele boje koja se vidi sa kilometra. Mali se totalno razocarao.Ah, da...zubarka je rekla da ce, ako nadju krunicu pribliznije boje, to da mu zameni. Apoteka u kojoj su kupili krunicu naravno nije radila, pa juce nismo mogli da se raspitamo ima li odgovarajuce boje.Sve u svemu, pitao bih da li se "celuloidna krunica" uopste koristi u ove svrhe ( da ostane trajno kao navlaka za zub) i sta je najbolje resenje u ovom slucaju.Unapred hvala!

Edited by Nesh
Link to comment
  • 7 months later...

Druže Diže, molim jedno razjašnjenje. Pošto si sad upućen u tajne i prevare europske stomatološke mafije, interesuje me da li ovo što dodatno nude zubari ovde glede plombe ima neke osnove ili je prosto mamipara? Ono, kasa prihvata da pokrije određenu plombu, ali ordinacija je izabrala neki svoj brend za koji tvrdi da je mnooogo bolji i naplaćuje 20-50€ dodatno po zubu za to, jer kasa neće da pokrije. Kao Srbin, naravno da imam najcrnje predstave o uroti, ali pokušavam da budem racionalan. Je li to stvarno mnogo bolje (odnosno da li je neka "standardna" plomba toliko lošija) ili je prosto na delu uzimanje para ("a ne škodi")?

Link to comment

Meni su na prednje zube (i na neke kutnjake kojima fale drugari s druge strane pa ni ne rade preterano) stavljali te "socijalne", rekli mi da je dovoljno, a za sve ostale kutnjake su mi preporučivali te koje ja moram da doplatim.I deluje mi logično iskreno rečeno, mada uvek sam otvorena i za neku dobru urotu.

Link to comment

Ma sad mi kolega s posla bio kod zubara; okrnjio plombu i hteo da se to sredi. Našao nekog zubara ovde blizu posla i ovaj mu ispričao priču o katastrofalnom stanju, da će morati da mu stavi krunicu i stavi neku specijalnu plombu na dva zuba i da će ga to koštati cirka soma i po evara. Onda se Boske usro i otišao kod drugog zubara, koji ga je pohvalio kako dobro održava, ali kao da će morati ova (ista) dva zuba da stavi plombu i da je to doplata negde 50 evara po zubu za taj Kunststoff (da li je to sad porculan ili fiberglas plastika kurac palac, pojma nemam, ne razumem se) - i nagoveštava mu cirka 250€ troškova. Meni je sad to malo čudno, jer moja zubarka ima samo na vratima neko obaveštenje da pored "standardne" plombe koju pokriva kasa imaju u ponudi i neki trt-mrt brend, koji dođe cirka +30€ (cena može da varira u zavisnosti od količine upotrebljenog materijala). Ali mi ne složi nikad te priče o silnim doplatama kao ova dvojca kolezi. Da li su to sad kase nešto primetno srezale šta hoće da pokriju ili je napravljen neki novi prodor sa materijalima ili prosto ova dvojica hoće da uštinu još malo, pojma nemam.

Link to comment
Ma sad mi kolega s posla bio kod zubara; okrnjio plombu i hteo da se to sredi. Našao nekog zubara ovde blizu posla i ovaj mu ispričao priču o katastrofalnom stanju, da će morati da mu stavi krunicu i stavi neku specijalnu plombu na dva zuba i da će ga to koštati cirka soma i po evara. Onda se Boske usro i otišao kod drugog zubara, koji ga je pohvalio kako dobro održava, ali kao da će morati ova (ista) dva zuba da stavi plombu i da je to doplata negde 50 evara po zubu za taj Kunststoff (da li je to sad porculan ili fiberglas plastika akrilat kurac palac, pojma nemam, ne razumem se) - i nagoveštava mu cirka 250€ troškova. Meni je sad to malo čudno, jer moja zubarka ima samo na vratima neko obaveštenje da pored "standardne" plombe koju pokriva kasa imaju u ponudi i neki trt-mrt brend, koji dođe cirka +30€ (cena može da varira u zavisnosti od količine upotrebljenog materijala). Ali mi ne složi nikad te priče o silnim doplatama kao ova dvojca kolezi. Da li su to sad kase nešto primetno srezale šta hoće da pokriju ili je napravljen neki novi prodor sa materijalima ili prosto ova dvojica hoće da uštinu još malo, pojma nemam.
najskupji materijal za plombe je ~50 ojra spric/tuba od 4 grama, od 4 grama materijala moze da se napravi desetak vecih plombi .. :fantom:
Link to comment
jer moja zubarka ima samo na vratima neko obaveštenje da pored "standardne" plombe koju pokriva kasa imaju u ponudi i neki trt-mrt brend, koji dođe cirka +30€ (cena može da varira u zavisnosti od količine upotrebljenog materijala).
Da, to je tačno ono što se i meni događalo.
ili prosto ova dvojica hoće da uštinu još malo.
Pa miriše na ovo definitivno.Tj prvi definitivno, a kod drugog se ono sa 50€ po zubu uklapa u "standard", međutim kako li je sračunao 250 evrića za 2 zuba pitam se silno?Btw ne znam da li su se možda u poslednjih pola godine dogodile neke promene (pošto sam tad poslednji put bila).
Link to comment
najskupji materijal za plombe je ~50 ojra spric/tuba od 4 grama, od 4 grama materijala moze da se napravi desetak vecih plombi .. :fantom:
Da, ali zato sam potegao Diga, cena je relativna ako stvarno postoje kvalitative razlike. Svako od nas bi rado doplatio ako stvarno ima smisla.
Link to comment

najskuplji je obicno najbolji :)poenta je bila da taj materijal koji krankenkasa ne priznaje po plombi kosta oko 5 evra, znaci sve sto preko toga naplacuju je sisanje, e sad da bi dobio precizan odgovor (ne od mene :) ) trebao bi da znas tacno koji su to materijali, taj sto se priznaje i onaj drugi sto je kao 50 evra po plombi bolji..u principu razlika izmedju tih kompozita je izmedju ostalog i u procentu mlevenog porcelana koji sadrzi, sto vise porcelana, veca tvrdoca, bolja transparentnost, prirodnije boje.mada danas realno i nema losih kompozita, samo dobrih i boljih..

Link to comment

Treba mi preporuka za zubara u BG, dobrog, a da nije skup i u fensi ordinaciji :). Buduci pacijenti ima lose zube, pa hoce da spasi sto se spasiti moze. Budzet je ogranicen, pa ne bi bas nekog ko je uvek za mostove i implante od 1000+ evra.Moj bivsi zuba je bio takav, ali otisao u penziju. Ovoj kod koje sad idu svi ukucani nista ne verujem.Dige?

Link to comment

ja imam baš takvog zubara kakvog tražiš, ništa fensi, ništa skuponormalne cene, fino i uredno radi, cela familija, kumovi i šire, idu kod njega i niko se još nije žaliomostove radi kad se mora, tj. ako ne želiš da hodaš bezubimplante ni ne radi, beljenja ne radi, tj. ne radi nikakve fensi stvari i mamipare, tj. klasičan zubar (stomatolog) negdašnji

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...