Jump to content
IGNORED

Zubari i informacije o kasapljenju vilica


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Da, ali zato sam potegao Diga, cena je relativna ako stvarno postoje kvalitative razlike. Svako od nas bi rado doplatio ako stvarno ima smisla.
Jbg, ima raznijeh materijala. Postoji mogućnost da je to što predlažu i što kk ne pokriva u stvari keramički inlej, koji je zaista neuporedivo bolji od bilo koje kompozitne plombe. Ako nije velika razlika u ceni (a realno nije, kad znaš da kompozit moraš da menjaš na 5-6 godina dok je inlej neuporedivo dugotrajniji), radi inlej kad god možeš. Jedino dobro gledaj kad ti daju Heil und Kostenplan, ako koriste faktor preko 2.3 računaj da te deru. Minhen je tu najveće zlo, tamo biju faktore od 3.5 pa čak do 5.A ovaj takahaona radi sa materijalom 300%, sve što veli je istina, na kvalitet modernih kompozita najviše utiču ta punila, a realno su svi tzv "priznati" proizvođači jako pristojni.Edit: sad videh ovo za implante "mamipare" i mostove "samo kad mora". Implant je nešto najbolje što je stomatologija rodila u poslednjih 50 godina. A implant il most uvek mora, jer ako ostaviš rupu u zubnom nizu malo duže praviš sebi dosta zla plus kad se zlo razmaše platićeš x5 da bi probao da saniraš problem plus je pitanje koliko ćeš ga uspešno sanirati. Da se Duda ne ljuti, ja bih takvog stomatologa u najširem luku izbegavao. Edited by dig_chohano
Link to comment
Edit: sad videh ovo za implante "mamipare" i mostove "samo kad mora". Implant je nešto najbolje što je stomatologija rodila u poslednjih 50 godina. A implant il most uvek mora, jer ako ostaviš rupu u zubnom nizu malo duže praviš sebi dosta zla plus kad se zlo razmaše platićeš x5 da bi probao da saniraš problem plus je pitanje koliko ćeš ga uspešno sanirati. Da se Duda ne ljuti, ja bih takvog stomatologa u najširem luku izbegavao.
e vidi, nismo se razumelinaravno da znam da su implanti vrh, nego sam se nespretno izrazilalik jednostavno ne radi implante, a ako neko hoće implant, i ima para za to, sigurno ga niko neće naterati da radi mosta za most sam rekla da se radi kada mora, zato što je exicpl napisao nešto u fazonu ništa mostovi, ništa implatnitj. most (ili implant), kad mora, moraja samo mislim da ovaj moj zubar to što radi, radi dobro a za neke normalne pare Edited by duda
Link to comment

Nisam mislio da su implanti bacanje para, nego mi je trebao zubar koji ume i hoce da se bakce sa zubom dok god nesto od njega moze da se spase (kakav je moj bivisi bio), a ne da odmah hoce da vadi i porucuje da spremis tih 1000e ili koliko vec kosta.Lepo bi bilo da ovaj moj rodjak ima sad 2000-3000e da ugradi sve ove sto mu fale + jos popravi ostatak za oko 300 i kao nov, ali jbg nema ni 1000.E, a koliko bi sad kostao most za celu gornju vilicu?Moja mama uradila to pocetkom 90ih, placeno nesto u markama, 1000 mozda, pa da uporedim pordicnu finansijsku situcaiju onda i sada :)

Link to comment
Nisam mislio da su implanti bacanje para, nego mi je trebao zubar koji ume i hoce da se bakce sa zubom dok god nesto od njega moze da se spase (kakav je moj bivisi bio), a ne da odmah hoce da vadi i porucuje da spremis tih 1000e ili koliko vec kosta.Lepo bi bilo da ovaj moj rodjak ima sad 2000-3000e da ugradi sve ove sto mu fale + jos popravi ostatak za oko 300 i kao nov, ali jbg nema ni 1000.E, a koliko bi sad kostao most za celu gornju vilicu?Moja mama uradila to pocetkom 90ih, placeno nesto u markama, 1000 mozda, pa da uporedim pordicnu finansijsku situcaiju onda i sada :)
neka srednja cena za obicnu™ metal-keramicku krunu je ~100e,ima jeftinije a ima i skuplje, jeftiniji rade sa jeftinijim tehnikama (tehnicarima) pa i krune obicno izgledaju jeftinije,mada ni kod skupljih ne mozes uvek biti siguran da ces dobiti vrhunski rad zato sto i oni nekad rade sa jeftinijim tehnikama(tehnicarima) da bi im ostalo vise ;)(cena mosta =broj zuba x ~100)@digradim s materijalom.. ;)
Link to comment
  • 2 weeks later...

Dragi strašni PPP zubokopaču,Znam da nisam tvoj omiljeni forumski lik, ali bi mi trebao ne preterano vickasti odgovor na moje pitanje...Naime imam 50 god i nemam umnjake. Tačnije isti postoje i na ortopanskom snimku se vidi kako stoje pod uglom od 90 stepeni.Pitanje je, šta kaže struka? Tj. mogu li ja i sledećih 50 godina živeti u miru sa ova 4 urasla i neizašla umnjaka koja čine moju vilicu širom i daju lažnu sliku o muškoj stabilnosti moje malenkosti.Napomene: Od 4 sedmice 1 mi je šuplja dibidus. Pljuvačne žlezde su mi osetljive na dužu izloženost prašine i znaju da se upale. Umeju škrge i da mi oteknu od dužeg rada i nespavanja, ali me dotične osmice nikada nisu bolele.Dakle mogu li i dalje sa istima nastaviti živeti u miru, kao 1 nedozreli muškarac, neizašle mudrosti?Šta kažu prognoze i statistike?Hvala.

Link to comment
Naime imam 50 god i nemam umnjake. Tačnije isti postoje i na ortopanskom snimku se vidi kako stoje pod uglom od 90 stepeni.
Nisam zubar, ali imam jedan isti takav umnjak koji mi je inače jedini preostali: dva gornja su izrasla skroz i izvađena odavno bez problema, jedan donji je izrastao na pola i izvađen uz probleme, a taj drugi donji i dalje posedujem i nikada nije izašao napolje, verno stoji na svom mestu već godinama i godinama pod tako nekim uglom (nije baš 90 ali skoro).Šta mi je reklo nekoliko zubara u 2 zemlje: ne dirati ukoliko ne pravi probleme.Jedan mi je čak i rekao ovim rečima "ne bi uopšte bilo zabavno vaditi ga, a ovako ništa ne smeta, čak i podupire sedmicu".I evo dosad nije pravio probleme, a iskreno se nadam da nikada ni neće.Eto.
Link to comment
Edit: sad videh ovo za implante "mamipare" i mostove "samo kad mora". Implant je nešto najbolje što je stomatologija rodila u poslednjih 50 godina. A implant il most uvek mora, jer ako ostaviš rupu u zubnom nizu malo duže praviš sebi dosta zla plus kad se zlo razmaše platićeš x5 da bi probao da saniraš problem plus je pitanje koliko ćeš ga uspešno sanirati. Da se Duda ne ljuti, ja bih takvog stomatologa u najširem luku izbegavao.
Jel pricas o pomeranju ostalih zuba kad fali taj jedan ili je nesto drugo u pitanju?
Link to comment
  • 1 month later...

ovih dana sam na Kosovu, i bicu tu tokom leta. juce mi je lokalni zubar u Kos. Mitrovici rekao da imam paradontozu, i da ce verovatno morati hirurska intervencija. svi zubi zdravi, nisam imao zubobolju najmanje 10 godina, barem jednom godisnje idem na kontrolu, ali eto. <_<ima li neko preporuku, koji je dobar/najbolji oralni hirurg u Srbiji?

Link to comment

Ma daj, pretpostavljam da će ti raditi Widmana, a to je vrlo jednostavan, rutinski zahvat, pun Bgd hirurga koji to žmureći mogu da odrade.

Link to comment
Ma daj, pretpostavljam da će ti raditi Widmana, a to je vrlo jednostavan, rutinski zahvat, pun Bgd hirurga koji to žmureći mogu da odrade.
zubar mi je rekao da je prilicno lose, jedan (zdrav) zub je poceo malo da se klati. po njegovom misljenju, morace jaci tretman. prilicno me uspanicio.
Link to comment

Pa to je to. Traje dugo operacija i deluje zajebano, al je u suštini prilično jednostavan zahvat i daje super rezultate. Nemaš brige.

Link to comment

izvadio zub danas oko 13 casova. stavio mi gazu sa lekom unutra i zakazao termin za nedelju dana da je izvadi. pre 10 min. mi ispade dok sam pio vodu, za malo da je progutam. sutra ga zovem: da li da mu pominjem familiju i odem da mi stavi novu, pominjem familiju i otkazem termin za vadjenje uz poruku da me vise nece videti...koliko je bitno da taj lek stoji tih nedelju dana ili mogu i bez njega? za sada ne osecam promenu, isto kao i dok je unutra bio.

Link to comment

razmisljam nesto, nema logike da gaza stoji nedelju dana, mora da je lek ispod gaze. sto mi ne rece da ce gaza tako da ispadne, mogao sam da se zadavim?gde je dig?

Link to comment

nema diga al ja nešto razmišljam... izvadila sam 10 zuba do sad. nikad mi nisu stavljali nikakav lek. stavljali su mi gazu i govorili da je ispljunem posle pola sata.jesi ti to imao neke komplikacije ili za šta je taj lek?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...