Jump to content
IGNORED

Zubari i informacije o kasapljenju vilica


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

ne znam za zubare, ali znam kako se (neki) hirurzi opustaju pred operaciju. pa ih onda zovu veseli hirurzi :D
Postoji jedan narkotik azotni - okidul, N20, zovu ga i "smejavac" jer kod pacijenta izaziva taj efekat :rolf: . Ne znam da li se više koristi u praksi, ali super je svi hepi - i zubar / hirurg i pacijent. :lol:
Link to comment
Kojote, ako ne moraju da ti vade umnjak, nemas cega da se plasis. Najgorih pola sata mog zivota...
vidiš lepo da čovek ima frku od zubara i ovako da ga štrecaš to nije uredu...ne mora uopšte da znači da će ga boleti kad bude vadio ako uopšte i bude morao to da radi
Link to comment
vidiš lepo da čovek ima frku od zubara i ovako da ga štrecaš to nije uredu...ne mora uopšte da znači da će ga boleti kad bude vadio ako uopšte i bude morao to da radi
dobro, sad ne moram da razmisljam o umnjaku pa me ovakve stvari ne plase. ako me, ne daj boze, zaboli umnjak verovatno cu mu slati PMove da mi kaze da se salio i da to uopste ne boli. :D
Link to comment

ima valjda i opcija da se zivac locira nekim aparatom i vadi pod anestezijom tj sa injekcijommeni je odstranjen nebezbolno, bez koriscenja tog aparatakojote, prezivjeces, ne traje zahvat bas predugo, iako moze da boli :)

Edited by morgana
Link to comment

ma, ne prepadajte coveka.kojote, meni je dva puta vadjen zivac, na sedmici, i sestici. nije bolelo, ubaci ti neke iglice da ga izvadi, ali posto je isti mrtav, ne boli. bar mene nije. jedini smor je ako ti je zub napred, kec, dvojka, trojka, jer pocrni, pa je estetski ruzno. a ako je nazad, opusti se i sredi to. nema da boli, bre!

Edited by vin
Link to comment
ma, ne prepadajte coveka.kojote, meni je dva puta vadjen zivac, na sedmici i sestici. nije bolelo, ubaci ti neke iglice da ga izvadi, ali posto je ist mrtav, ne boli. bar mene nije. jedini smor je ako ti je zub napred, kec, dvojka, trojka, jer pocrni, pa je estecki ruzno. a ako je nazad, opusti se i sredi to. nema da boli, bre!
vise verujem morgani, ti to pises samo zato sto smo iz istog kraja i neces da me plasis. :cry:zezam se, bice sve ok. bitno je da me vise ne boli zub, a izdrzacu tih 10 minuta.
Link to comment

Kojote, brate, sestro, vrištaćeš :) Jbt, ne brini se, sama činjenica da te više ne boli je siguran znak da crkava od onog "otrova" koji ti je zubadžija metnuo. A kad skroz crkne, boleće taman koliko te boli vađenje šrafa iz stolice... Jedino što će te možda boleti je vilični zglob, jer to ne traje baš kratko a usta moraju konstantno da ti budu razjapljena. Ne sekiraj se ništa. Samo gledaj da sledeći put odeš kod zubadžije čim vidiš da sa zubom nešto nije ok, kad čekaš bol onda je već kasno za "nežne" intervencije.

Link to comment

Kojote siso, ja sam malopre opravljao dva zuba bez anestezije i najvishe me boli zeludac poshto mi reche da ne jedem 2 sata.mada moguce da je i do toga shto dig kaze, jer mi ukaza na eventualni problem kad mi je opravljao teze sjeban zub pre par dana... odnosno ja ih ne bih ni opravljao. Ali ipak... kojote siso! :D

Link to comment
Kojote, brate, sestro, vrištaćeš :) Jbt, ne brini se, sama činjenica da te više ne boli je siguran znak da crkava od onog "otrova" koji ti je zubadžija metnuo. A kad skroz crkne, boleće taman koliko te boli vađenje šrafa iz stolice... Jedino što će te možda boleti je vilični zglob, jer to ne traje baš kratko a usta moraju konstantno da ti budu razjapljena. Ne sekiraj se ništa. Samo gledaj da sledeći put odeš kod zubadžije čim vidiš da sa zubom nešto nije ok, kad čekaš bol onda je već kasno za "nežne" intervencije.
a to tek sto boli :cry::cry::P (mada, sasvim iskreno, boli i smara jer ne prolazi bas brzo)
Link to comment

Ja sam se sad vratio od zubara. Milim da je njih osmoro razgledalo moj kvaran zub. Ustanovili su da tu ima neka gangrena i ne znaju da li ce moci da se leci ili ce da ga vade. Poslali me da uradim ortopan, pa da dodjem sutra. Ortopan sam obavio. Sta me ocekuje sutra? Oce da me boli ko Kojota ili jos gore ili nece?

Link to comment

Ništa, sutra će njih osmoro da ti razgleda ortopan pa da odluče dal da ga čupaU ili jok. Ako ga vade, anestezija i čup, nema bola, možda malo kad prođe anestezija. Ako ga leče, nema bola, ima smrada, al od toga se ne crkava, samo se spremi da ćeš da ideš dosta puta kod njih da bi završili to lečenje, pošto ume da potraje.

Link to comment
Kojote, brate, sestro, vrištaćeš :) Jbt, ne brini se, sama činjenica da te više ne boli je siguran znak da crkava od onog "otrova" koji ti je zubadžija metnuo. A kad skroz crkne, boleće taman koliko te boli vađenje šrafa iz stolice... Jedino što će te možda boleti je vilični zglob, jer to ne traje baš kratko a usta moraju konstantno da ti budu razjapljena. Ne sekiraj se ništa. Samo gledaj da sledeći put odeš kod zubadžije čim vidiš da sa zubom nešto nije ok, kad čekaš bol onda je već kasno za "nežne" intervencije.
hehe, ovo sam cekao, sad mogu i kutnjak da mi vade dva sata. :)
Kojote siso, ja sam malopre opravljao dva zuba bez anestezije i najvishe me boli zeludac poshto mi reche da ne jedem 2 sata.
hrabri covece...:D
Link to comment
Ja sam se sad vratio od zubara.
Ma nije nikakva mudrost, ali cuvajte sedmice, osmice, te zadnje zube, ako vam to izvade, posle nema na sta da se stavi most i moras ono ko baba il deda u casicu ili implantat, a to je tek :unsure::isuse: , busi ti kost, pa tura metal, pa na njega krunicu.Moj ti j savet, ako moze da se laci , leci ga, makar koren da ostane, posle mozes da radis nadogradnju, ako ti ga izvade - astalavistaNaravno zeznuto je i kad je prednji, ako izvade moras da brusis dva zdrava i stavljas mosti. Ma stalno nevolje sa zubima, mom muzu izbilo jedinicu, sutra ide kod zubara, jos mu stavlja neke od cirkonijuma, ima da nas odere :isuse: , al zato :D .
Link to comment

Stavili mi neki lek da ubije zivac i rekli mi da dodjem u utorak za nastavak. Nasli mi jos par kvarnih zuba, pa cu da ih obilazim jos neko vreme.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...