Jump to content
IGNORED

Zubari i informacije o kasapljenju vilica


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Zato što neretko objavljuju textove idiota.
I je i nije mi lakše sad. :D Inače, nabasala sam na to guglajući o sastojcima nekih kozmetičkih piydarija, otvorila link i uou; ono što mi je ostalo u glavi je, između ostalog da: fluor pogoduje razvoju raka kostiju, ometa normalnu sintezu kolagena, koji se taloži u srcu, kostima, plućima, bubrezima, etc., izaziva preuranjeno starenje, a to je tek kamilica čega sve ima u nastavku teksta. Sve potkrijepljeno dugogodišnjim istraživanjima, toksikološkim nalazima...itd.Mislim, smrdilo mi je na propagandu i senzacionalizam (izvor neki "all nature" sajt, ti vrve istinama), ali reko' da pitam struku prije nego spalim paste sa fluorom.Fala. Edited by Eidyia
Link to comment

Pre nekoliko nedelja gledala sam sajtove stomatoloških ordinacija i klinika. Otvorim jedan ono piše nešto kao : Obilazak Beograda - turizam, otvorim drugi piše : Smeštaj u hotelu Hajat, prevoz besplatan, otvorim treći : naparavili čitavu kuću sa apartmanima.To vam je medicinski turizam, naši ljudi koji žive u inostranstvu dođu i iskoriste odmor da srede zube :D .U utorak moj muž ide kod zubara, njemu je morao da vadi zub, a počela je da mu se povlači kost ili kako se to već stučno kaže, pa mu je čupao nešto kleštima, a sad će mu ugrađivati veštačku kost, koju pominje zubar koji piše ovde. Idem i ja mislila sam da krunicu metal-kramika zamenim cirkonijumskom :D .Inače, ove sajtove sam gledala onako, imam svog zubara i protetičara, fora je što su pred zasluženom penzijom, pa dok ne odu, zato je tu ogromno iskustvo, a i dok ne počne "stomatološki turizam".I ništa se ne bojim.Dobro, bojim se malo :P .

Link to comment
  • 1 month later...

bio kod cika zube danas. imam upalu zivca pa mi stavio nesto u zub da mi umrtvi zivac a onda ce da ga vadi. usrao sam se kada je rekao da treba da se "vadi zivac". nadam se da nije bolno koliko zvuci.

Link to comment

ako te sad ne boli, to ti je to. nista vise boleti nece. zivac umre i tako mrtav ne moze da boli. zubar ga izvadi, posle ti napuni kanale i na kraju plombira. brzo i bezbolno, a zub ostaje tu gde je.

Link to comment

boli i dalje ali sam popio nimulid i sada je ok. nadam se da je tako kako kazes :)obecavam sebi da necu biti sisa i da cu popraviti i ostale koji me sada ne bole.

Link to comment

Kojote, ako ne moraju da ti vade umnjak, nemas cega da se plasis. Najgorih pola sata mog zivota...Kad smo kod toga, meni je zubar pre operacije pustio neku relaksirajucu muziku. Je l' to sluzi da opusti mene ili njih?

Edited by Calavera
Link to comment

za umnjake nema pravila. ja sam dva izvadila za manje od 5 min, a jedini bol koji sam osecala bio je onaj od ugriza za obraz posto sam pocela da jedem dok je anestezija jos delovala :isuse: . treci su cupali skoro 2 sata.

Link to comment
Kad smo kod toga, meni je zubar pre operacije pustio neku relaksirajucu muziku. Je l' to sluzi da opusti mene ili njih?
nije to za opuštanje, nego da ubije dosadu.. :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...