Jump to content
IGNORED

Zubari i informacije o kasapljenju vilica


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

jedared bio kod zubara da mi brusi zub, naravno i uz anesteziju mi je bilo grozno, i kaze on meni evo posle tebe dolazi matorac kome brusi komplet zube i to bez anestezije, ja neverujuci seo i saceko da matori dodje i uverio se, kakav ludak
I meni je zubarka jednu šesticu izbrusila bez anestezije, zamalo se nisam upiskila od muke jer me nije upozorila, pošto sam tada prvi i jedini put stavljala krunicu. Sad tu je živac izvađen, ali me povremeno boli (ne previše- više je kao nelagodnost), imam utisak da se nešto dešava unutra. Svejedno, preko neta to ne mogu rešiti, ali više neću otići kod nje jer je očigledno da joj protetika nije specijalizacija. Imala je još jedan gaf, pokušavala je da krunicu namesti naopako (stranu koja je trebalo da ide do sedmice okrenula je do petice i vice versa).Da priznam, ovaj... ja kuckam po temi zbog ovog:
pošto imam razmak ko Madona i Vlado G
Ako nije previše izražen, ovaj lucky gap može da bude tako seksi, u rangu

lghr12622.jpg

Edited by halloween
Link to comment

Ne radi! popravi spojler, taman sam se napalijo pa sad stojim tako nag i sa tehnickim smetnjama (nemam ja mastu, moram da gledam u nesto) a treba da se kupam...Malo je i hladno da budem iskren...

Link to comment
pre mesecak dana (: nikada necu prezaliti sto ste me lisili spremanja ispita kod vas poslednje dve godine (: cim proradi, dodjem u birtiju da se setim lepih dana (:i hvala (: oftopik je i necemo vise (:
dok ustanova proradi ja cu ostariti nacisto i pogubiti sve zube i nositi zubalo sa kalenica :lol: nego, birtija ce biti onako bas fensi, sudeci po planovima ali da ne oftopikarimo vise nego da pitam da li dajes popust poznanicima (uz anesteziju! uz anesteziju!)?
Link to comment
dok ustanova proradi ja cu ostariti nacisto i pogubiti sve zube i nositi zubalo sa kalenica :lol: nego, birtija ce biti onako bas fensi, sudeci po planovima ali da ne oftopikarimo vise nego da pitam da li dajes popust poznanicima (uz anesteziju! uz anesteziju!)?
hiihihih (: prvo da nadjem mesto gde cu da radim, tj. prvo da nadjem mesto gde cu da staziram posto je i tu frka cela (: sto se mene tice, koliko bude u mojoj moci dogovor je moguc (: mada, ko nije bio hrabar pa nije dolazio dok sam bila student.. eee (: Edited by Dina
Link to comment
  • 2 months later...

ima li chohana u avionu?kao sto znamo s bolesnog vocapa, morala sam da izvadim nerv iz zuba koji je nosac mosta. u sredu sam isla na drugi krug busenja (ono kad izvade lek i stave plombu). juce su mi se nadule desni na drugom kraju mosta, oko osmice. desni ionako ima malo vise nego sto treba (spominjali su da bi ih secnuli da su se setili da to isplaniraju na vreme), sad boli i svrbi, boli vrat kad pritisnem s te strane (oko limfnih zlezda - one nisu nadute), a boli i grlo s te strane. a subota je i tako to. postoji li neki standardni savet za prvu pomoc + volela bih da cujem da je to normalno, da se dogadja, da ce proci brzo i da nista ne brinem. ako moze.

Link to comment

džep između 6. i 7. me urniše. Ne krvari više, ali mi i dalje smeta. Počinjem da se pitam da nije karijes oko vrata zuba.Nije dublji od 3mm, ali je širok.Nešto mi se čini da neće tek tako da prođe. Jel postoji u Beogradu dentalni endoskop ili neko ko se bavi periodontitisom?

Edited by Kelt
Link to comment

Zašto se nerijetko provlači teorija da su paste sa fluorom no-no?Ne obraćam pažnju na to, ali je li to ičim utemeljeno ili puki senzacionalizam, mit, whatever...

Edited by Eidyia
Link to comment

e, jbg, sad. najbolje je onda prati zube cedjom. meni na stomatoloskom svojevremeno rekli da izbegavam paste za izbeljivanje, sa sodom-bikarbonom i ostalim tricama i kucinama jer nepovoljno mogu uticati na desni, pogotovo na desni koje muci paradontopatija.

Link to comment
džep između 6. i 7. me urniše. Ne krvari više, ali mi i dalje smeta. Počinjem da se pitam da nije karijes oko vrata zuba.Nije dublji od 3mm, ali je širok.Nešto mi se čini da neće tek tako da prođe. Jel postoji u Beogradu dentalni endoskop ili neko ko se bavi periodontitisom?
Idi na parodontologiju u dr. Subotića, ima tamo veštih majstora.
Zašto se nerijetko provlači teorija da su paste sa fluorom no-no?
Zato što neretko objavljuju textove idiota.
Link to comment

Aj da se i ja javim. Imam neki dzep (valjda se to tako zove) koji mi ponekad krvari. To je najcece posle pranja ili ako jedem nesto sto zahteva malo vise aktivnosti u zvakanju. Jedna zubarka mi je u avgustu to procackala (ne znam sta je radila ali je izgledalo iz moje perspektive kao ceprkanje sa onom metalnom kukicom koju uvek rado koriste) i jedno vreme se nije pojavljivalo ali se pre mozda mesec-dva vratilo.

Link to comment

Hvala za info. Jbg strpicu se mesec dana dok se ne vratim u Beograd posto ne bih da saznam koliko to kosta u USA bez zubnog osiguranja.

Edited by pavllle
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...