Jump to content
IGNORED

Diskus hernia - i generalno stomak/ledja


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

Babaroga je kada se radi pogresno. Inace je jedna od dve-tri najbolje vezbe koje postoje. Ali jebiga, lakse je pumpati biceps na nekoj spravi i posle pozirati na plazi nego raditi zaista produktivne stvari

Link to comment
  • Replies 341
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vasilij Zajcev

    42

  • wall

    29

  • Tihajeza

    22

  • gagilija

    22

:blush: (ne znam sta se radi u ovakvim situacijama, jer niko mi nikad nije rekao nesto slicno :unsure: )A sad ozbiljno, poznato je da diskus hernia nastaje zbog slabosti ledjnih i trbusnih misica, usled cega kicma iskoci iz predvidjenog lezista. Medjutim, trbusnjaci, ledjnjaci i slicne popularne vezbe su daleko od najboljeg nacina da se ti misici ojacaju. Resenje je u slozenim vezbama koje angazuju vise misicnih grupa, ili cak celo telo, a navedene misice pogadjaju ili direktno ili indirektno, kao stabilizatore. Najbolji primer je mrtvo dizanje. Nema tog broja trbusnjaka koji ce tako funkcionalno ojacati stomak kao mrtvo dizanje. O ledjima da ne govorimo. Sklekovi su takodje odlican izbor, jer i stomak i donja ledja rade veliki posao u odrzavanju tela u vodoravnom polozaju.Naravno, bolje i trbusnjaci i ledjnjaci nego nista.
za ledja i stomak, najobicniji cucnevi...ko ne veruje...nek overi bilderske forume...naravno ne pricam o profi six packu, nego o jacanju misica za prosecne nerdove....
Link to comment

Svakako, i cucnjevi su odlicni za core. Cucanj i mrtvo dizanje su braca. Naveo sam deadlift jer je logisticki jednostavniji. Ne trebaju ti stalci niti pomocnik. Samo teg i pod.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment
za ledja i stomak, najobicniji cucnevi...ko ne veruje...nek overi bilderske forume...naravno ne pricam o profi six packu, nego o jacanju misica za prosecne nerdove....
Aha. Iz iskustva prosečnog nerda, čučnjevi ti donesu diskus herniju. <_<
Link to comment
Aha. Iz iskustva prosečnog nerda, čučnjevi ti donesu diskus herniju. <_<
pricam o cucnjevima bez opterecenja, tesko da su ti oni doneli diskus herniju, verovatno je tvoj problem od nekog prethodnog opterecenja..
Link to comment

Gledam, sve nešto lepo pišu noćas - o opjanjivanju, egzaltaciji i čak naznakama ljubavi. A ja bih da ne kvarim raspoloženje i da celu ovu priču o mrtvom dizanju vidim ružičastije - bar je i temu diglo, a dizanjima se u zube ne gleda ni kada su okrutna. Ni ovom dole doci koji objašnjava nešto i kaže da je reč diskopatija jasna ko dan - disk pati. Ima li kraja ružičastom videću kada ovo odgledam do kraja, a prva vežba mi liči na 1 normalnu pojavu, kao što su sve one ostale o kojima se noćas ovde piše.Inače, ja vežbam. Neokrutno. :)http://www.youtube.com/watch?v=sOF_6K6PAgg

Link to comment
  • 3 months later...

da li sa diskus hernijom na dva pršljena može da se vežba aerobik?čula sam sva mišljenja od "ne nikako" do danas od jednog fizijatra "da, može, što da ne".prvi kažu -nabijaš diskove više tim skakanjem, a drugi -jačaš sve mišiće, pa je korisno.

Link to comment

Ne znam zbog cega ali ja se tripujem da radim mrtvo dizanje, izbegavam ga, probao sam par puta, isao sam do 200kg, mogao sam jos ali mi je onda drugar rekao da ne radim bas napravilnije i da mogu da sjebem ledja zestoko, od tada nisam ni radio... ako je zaista tako dobro kao sto pricate mozda bih i mogao da kazem da mi ubaci u sledeci program, ja sam pocetnik (tek 6 meseci idem) i tek ulazim u foru sa svim tim vezbama i spravama, a snage imam dosta :D

Link to comment

verovao ili ne, da, momak koji mi je objasnjavao kako se rade odredjene stvari nije mogao da veruje da nikad nisam isao u teretanu, doduse ja sam prilicno krupan bio i pre teretane, sadasnji program mi se svodio na dost serija i dugacka ponavljanja, imam kao neka tri dana, jedan termin radim ledja i ramena, drugi termin grudi i ruke, i da dva termina su kao jedan dan, noge nisam hteo da radim, zato sto su mi dosta razvijene od bicikla i dugih setnji po planinama...

Link to comment

bench sam izbacivao 135 na kraju treninga, pre jedno mesec dana, kada radim bench, radim serije 2x15 sa 95, i 2x8 sa 105, ne zelim mnogo da se opterecujem, mada tog treceg dana imam neke serije 1x20,1x15,1x8,1x12,1x25.mozda bih sada mogao i vise, ali nisam probao

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...