Jump to content
IGNORED

Diskus hernia - i generalno stomak/ledja


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

  • Replies 341
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vasilij Zajcev

    42

  • wall

    29

  • Tihajeza

    22

  • gagilija

    22

Kada se prehlade neki prvo zarade upalu grla, neko bešike, neko jajnika, sinusa, a ja donjeg dela leđa. U tinejdžerskim danima sam se kočila par puta posle naglih pokreta, pola srednje škole sam spavala umotana u vuneni šal oko krsta. Išla na elektro terapiju i vežbe. Valjda sam porasla i izrasla pa je stalo, ali i dalje mi treba jedno 5 minuta da se vratim u uspravan položaj, ako sam samo par sekundi bila savijena. Sad... nisam bila pažljiv đak, jel hernija i išijalgija isto? (Ne mogu da guglam i čitam doktorske sajtove, i ovo Zajcevljevo pisanje mi je teško palo)Evo sad danima vučem tu prehladu (bol u donjem delu leđa, iznad trtične kosti, i bol niz butine bočno, nekad čak do kolena...) iako sam upasana do bubrega. Sedenje od 8h na poslu me dodatno rastura. Valjda je svaki sport koristan?, pošto ne planiram jogu pre pedesete.
jesi trenirala nesto kao klinka? missim, ja sam i da spadam u kreacioniste ZNAM da ona guza ne moze biti (samo) boziji dar :naughty: ...vrlo su slicne stvari ali nisu iste, obe su tipicno sportske povrede, s tim sto je meni sjebana hrskavica, a kod tebe je "zamor materijala", tj tkivarazmisljaj o jogi pre pedesete ili bar redovno vezbaj (ne u teretani; samo istezanja i vezbe stabilizacije ledja)...jer ta citava prica vodi u pravcu mog ishodista (sporije i manje isvesno ali i radikalnije - meni iseckaju hrskavicu koja je iscurela i pritisla nerv, za tvoj poremecaj se ugradjuju ojacanja...you don't wanna know...). ali kazem ti, aktiviraj se sad i zaboravices na to do 70te. a tad se vidimo u banji :s_d:
Link to comment
  • 3 weeks later...

red je da negde zatvorim svoj slucaj na ovoj temi. neurohirurg mi je potvrdio da je intezitet povrede bio neverovatno veliki i da je premasio njegova najcrnja ocekivanja sa snimka sa magnetne. prezadovoljan je i kako je ocistio kanal i kako tece oporavak. kaze:"Iako se radi o rutinskom zahvatu, kad sam te otvorio, postao si izazov"danas mi je bila fizijatrica, sa likom koji je ocito na specijalizaciji (objasnjava mu mene, on zapisuje u blokce, sve nazivajuci me ovaj diskus). hit je bio kad je rekla: "To je onaj diskus od prekjuce, sto sam vas vodila u salu da vidite" :unsure: ...ja je naravno pitam jel to stvarno bilo toliko, a zena mi kaze da je bilo pola one male casice za urinokulturu (mislim 1dl). i kao: "Steta sto Vam to nismo sacuvali u teglici, da Vam bude opomena do kraja zivota"naravno, na kraju je poentirala sa fizikalnom terapijom i ekstremnim jacanjem ledjnih i stomacnih misica koji treba da suspenduju sve te sile koje izazivaju povredunecu da mudrujem vise oko preventive ali svi vi koji imate slicne bolove, ukljucujuci ove isijalgije i trnjenje ruku, jutarnji bol u kicmi...voleo bih sam da vas provedem po odeljenju ovde, da se uozbiljite glede istih. kicma stari posle dvadeste god zivota i ima gomila (cak i) mladjih ljudi koji cekaju vadjenje vratnih prsljenova, umetanje implatata, srafova...pokusaje da se vrati osecaj u ruku, pa cak i kontrola nad gutanjem ili ocnim kapcima. o fizioloskim potrebama da i ne pricam...pisem vam to kao neko ko je dosao u minut do 12...NERVI SU CUDO, VODITE RACUNA!!!

Link to comment
red je da negde zatvorim svoj slucaj na ovoj temi. neurohirurg mi je potvrdio da je intezitet povrede bio neverovatno veliki i da je premasio njegova najcrnja ocekivanja sa snimka sa magnetne. prezadovoljan je i kako je ocistio kanal i kako tece oporavak. kaze:"Iako se radi o rutinskom zahvatu, kad sam te otvorio, postao si izazov"danas mi je bila fizijatrica, sa likom koji je ocito na specijalizaciji (objasnjava mu mene, on zapisuje u blokce, sve nazivajuci me ovaj diskus). hit je bio kad je rekla: "To je onaj diskus od prekjuce, sto sam vas vodila u salu da vidite" :unsure: ...ja je naravno pitam jel to stvarno bilo toliko, a zena mi kaze da je bilo pola one male casice za urinokulturu (mislim 1dl). i kao: "Steta sto Vam to nismo sacuvali u teglici, da Vam bude opomena do kraja zivota"naravno, na kraju je poentirala sa fizikalnom terapijom i ekstremnim jacanjem ledjnih i stomacnih misica koji treba da suspenduju sve te sile koje izazivaju povredunecu da mudrujem vise oko preventive ali svi vi koji imate slicne bolove, ukljucujuci ove isijalgije i trnjenje ruku, jutarnji bol u kicmi...voleo bih sam da vas provedem po odeljenju ovde, da se uozbiljite glede istih. kicma stari posle dvadeste god zivota i ima gomila (cak i) mladjih ljudi koji cekaju vadjenje vratnih prsljenova, umetanje implatata, srafova...pokusaje da se vrati osecaj u ruku, pa cak i kontrola nad gutanjem ili ocnim kapcima. o fizioloskim potrebama da i ne pricam...pisem vam to kao neko ko je dosao u minut do 12...NERVI SU CUDO, VODITE RACUNA!!!
Kakva opomena da ti bude. Ne verujem da je to i tako rekla.To bre dobijaju ljudi iz cista mira, moj muz je stvarno iz cista mirato imao, mislio je da je u teretani precerao, ali mu je neurohirurg rekaoda je to moglo dase desi i kad ustaje iz kreveta ili vozi auto pa pokusa da seokrene. Jednostavno ima ljudi koji imaju neunistive nerve,kicmu,koske ( Teja na primer :D )a ima onih koji stalno imaju problema sa tim delovima tela.Zanimace me kakvu cesh terapiju da dobijesh.Ovaj Schwabo reche da tu nema nikakve terapije.Potvrdjeno i sa drugih strana. Ne smeta to bildovanjemishica ali i nema proverenih studija i da koristi.Kad ce te puste da idesh kuci? I da li osecash bilo gde josh nekibol.Ili, da li ti je noga onako malo kao da te prolaze zmarci? Pishi opshirno. Odbor unapred zahvaljuje. Edited by Teja
Link to comment
Kakva opomena da ti bude. Ne verujem da je to i tako rekla.To bre dobijaju ljudi iz cista mira, moj muz je stvarno iz cista mira
ne bi se čudila da mu je točno tako rekla. pa kakva je to bolest kad nisi sam kriv za nju... edit: zajcev, neka je sve dobro prošl, brzo se oporavi i ne žuri na posao... Edited by Nicol
Link to comment
Kakva opomena da ti bude. Ne verujem da je to i tako rekla.To bre dobijaju ljudi iz cista mira, moj muz je stvarno iz cista mirato imao, mislio je da je u teretani precerao, ali mu je neurohirurg rekaoda je to moglo dase desi i kad ustaje iz kreveta ili vozi auto pa pokusa da seokrene. Jednostavno ima ljudi koji imaju neunistive nerve,kicmu,koske ( Teja na primer :D )a ima onih koji stalno imaju problema sa tim delovima tela.
priznajem, slagao sam, nije mi to i tako rekla.zelja mi je bila da se razlikujem od tvog muza, stidim se :( uzroci diskus hernije su cisto astralne prirode, a postoje ozbiljne studije koje dokazuju jaku genetsku komponentuipak se tu radi o modifikaciji DNK lanca u celijama, a ne hrskavici izmedju kicmenih prsljenovai tako je, nema nikakve fizikalne terapije i ojacavanja muskulature, sve je stvar imuniteta. ili imas antitela u organizmu, ili ih nemas
Link to comment
priznajem, slagao sam, nije mi to i tako rekla.zelja mi je bila da se razlikujem od tvog muza, stidim se :( uzroci diskus hernije su cisto astralne prirode, a postoje ozbiljne studije koje dokazuju jaku genetsku komponentuipak se tu radi o modifikaciji DNK lanca u celijama, a ne hrskavici izmedju kicmenih prsljenovai tako je, nema nikakve fizikalne terapije i ojacavanja muskulature, sve je stvar imuniteta. ili imas antitela u organizmu, ili ih nemas
Srculence moje :wub: Aj i ja se stidim, al pitah malocas ovog mog sta mu je ovaj njegov tacno i rekaojer sam to po secanju malocas napisala.Rekao mu je da ojacavanje muskulature samo moze da pomogne, ali je to po meni nestosto bih i ja kao laik rekla u najboljoj nameri.Bash je tako kako si napisao da to sve i nema veze sa krstenicom nego sa nekakvim predispozicijama.Ako nemash vishe bolova ( a to cesh znati tek za recimo 48 sati) onda bre zaboravi na to svei zivi kako si ziveo do sada. A sigurna sam da ih necesh imati. Prema tome,dabome :wub:
Link to comment
  • 1 month later...

kao i svaka prava prica, i ovde treba epilog - bio sam jutros na kontroli kod neurohirurga koji me je operisao. mesec i po dana posle. sve je do yaya, bolje nego pre akutne faze, moram samo da nastavim sa vezbama i da ne dopustim da mi ledjni misici i trbusnjaci ponovo oslabe onolikonemam zabrana ni glede starih hobija - basketa, skijanja i ronjenja; sa sexom sam vec poceo :D hvala na paznji,dovidjenja!

Link to comment
Jednostavno ima ljudi koji imaju neunistive nerve,kicmu,koske ( Teja na primer :D )
Ufff... Sad mi je jasno, kako je strad`o Scwabo... ;)EDIT: Snajperista, srećan oporavak! :) Edited by dare...
Link to comment
  • 3 weeks later...
Kada se prehlade neki prvo zarade upalu grla, neko bešike, neko jajnika, sinusa, a ja donjeg dela leđa. U tinejdžerskim danima sam se kočila par puta posle naglih pokreta, pola srednje škole sam spavala umotana u vuneni šal oko krsta. Išla na elektro terapiju i vežbe. Valjda sam porasla i izrasla pa je stalo, ali i dalje mi treba jedno 5 minuta da se vratim u uspravan položaj, ako sam samo par sekundi bila savijena. Sad... nisam bila pažljiv đak, jel hernija i išijalgija isto? (Ne mogu da guglam i čitam doktorske sajtove, i ovo Zajcevljevo pisanje mi je teško palo)Evo sad danima vučem tu prehladu (bol u donjem delu leđa, iznad trtične kosti, i bol niz butine bočno, nekad čak do kolena...) iako sam upasana do bubrega. Sedenje od 8h na poslu me dodatno rastura. Valjda je svaki sport koristan?, pošto ne planiram jogu pre pedesete.
Tek sad videh post. Jezo, ako čitaš: Nadam se da imaš snimke kičme? Meni ovo zvuči kao Spondylolisthesis vera, što je nešto što bi trebalo bar povremeno kontrolisati. U svakom slučaju ako imaš bolove i "kočenja", a naročito kod radikulopatije (tj. tog bola koji se spušta niz butinu). Ne mora da bude problematično, često dođe do stabilizacije tih donjih lumbalnih segmenata, ali najvažnije ti je u stvari pravilno držanje tela; tj. jačanje muskulature leđa/stomaka i joga bi bili super (vidi pod Zajčev). Ostali sportovi - zavisi od intenziteta i učestalosti tegoba i stanja kičme.
Link to comment
  • 3 weeks later...

posle Divca, Stojakovica, Vlade Scepanovica i mene, evo jos 1 znameniti kosarkas sa ovih prostora je imao operaciju diskus hernije:

Kapiten slovenačke reprezentacije i igrač moskovskog CSKA Matjaž Smodiš operisan je danas na klinici u Tel Avivu. Zahvat na leđima koji je imao zbog :uklješetnja nerava uspešno je obaveljen i prve ocene lekara su pozitivne. Prema planu oporavka iskusni igrač će se neko vreme zadržati u Izraelu, a dres prvaka Rusije trebalo bi da obuče za nekoliko meseci, najranije početkom nove kalendarske godine. Smodiš problem sa leđima i diskus hernijom vuče već pet godina. Međutim, bolovi koje je počeo da oseća tokom pripremnog perioda za EP u Poljkoj su postali neprestani pa je tim stručnjaka u Rusiji i Izraelu zaključio da je operacija neminovnost.
Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

U vezi Vasilijeve i Tejine priče o genetici:Vrat: Hernia disci C5 C6, paramedalis, stenosi lateralis canalis spinalis.... Radiculopathia C5 C6 C7.Treba operacija mada jedan hirurg bi to odmah a drugi kaže guraj dok možeš pa ćemo onda, logika svake godine dolaze sve bolji plastični "umetci", bolje kasnije nego sada, pa za par godina opet.Sve u svemu s fizikalnom terapijom i povremeno filadelfija kragnom guram.Ali ne lezi vraže evo muke sa LS kičmom, od ponedeljka infuzija, levo noga out, boli kada kašljem, kada hodam, ležim... Ništa posebno radio, jednostavno se probudio i ustao iz kreveta... I četvoronoške otpuzao do WC-a.Sada opet sve iz početka RTG, MRI, neurohirug.Neurolog s kojim sam već drugar konstatuje: jbg nekome srce, nekome bubrezi a tebi loša kičma, moraćeš da naučiš da živiš s tim.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...