Jump to content
IGNORED

Diskus hernia - i generalno stomak/ledja


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

ne reče jel zahvata neki prst, ruka sa strane dlana ili nadlanice? I šta podrazumevaš pod oduzetošću, gubitak osećaja ili slabost (da ne možeš da stisneš pesnicu, ispada ti olovka, etc).U svakom slučaju zvuči kao kompresija nerva, a tačno kog i tačno gde... skokni do fizijatra, ja mogu samo da nagađam ovako.
Nijedan poseban prst, rekao bih gornji deo dlana i gornji deo nadlaktice mi trne, i ne bih to nazvao gubitkom kontrole, mogu da stisnem pesnicu, radim sve sto treba, sve je ok s tog apsekta, samo istripovan osecaj generalno...i ne popusta me. Rekao bih i da varira, cas me "hvata" cas popusta. Akcenat na zglobu sake i delom nadlaktici. Hvala u svakom slucaju na zainteresovanosti i savetima, s obzirom da sam lenj da se aktiviram i odem do bolnice pretpostvljam da cu sacekati dan-dva i videti kako se razvija situacija. (u prevodu: boze pomozi)
Link to comment
  • Replies 341
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vasilij Zajcev

    42

  • wall

    29

  • Tihajeza

    22

  • gagilija

    22

treba ti uput kod neurologa, a tamo budi malo dramaticniji u opisu, kako bi dobio uput na magnetnu rezonancu - vratni deo kicme. to je jedini pregled koji tacno locira na kom nivou se desava, ali i kolika je ta kompresija. po povom opisu, nije nista strasno. ljudima ispadaju olovke iz ruku, javljaju vrtoglavice, padaju kapci, pa opet prodju bez operacije... bitno je da lociras problem na vreme, a onda hiljade sklekova, hiljade trbusnjaka, bezanje u taj zdrav razum...najgore je te rane simptome iskulirati. kao Luka :wicked:

Link to comment
  • 1 year later...
bitno je da lociras problem na vreme, a onda hiljade sklekova, hiljade trbusnjaka, bezanje u taj zdrav razum...najgore je te rane simptome iskulirati. kao Luka :wicked:
valja makar jednom godišnje osvežiti ovu temu sa:+1000000 vežbajte, drugari, vežbajte! vežbajte redovno!
Link to comment
valja makar jednom godišnje osvežiti ovu temu sa:+1000000 vežbajte, drugari, vežbajte! vežbajte redovno!
Obavezujem se na osvežavanje :D Nego, ozbiljno: vežbati, vežbati i samo vežbati. Brzo je, ne boli, u miru doma svog... a prednosti puno. Za potpuno neaktivne:Krenite od sada, pa opet ujutru 10 trbušnjaka, na primer. bilo šta, samo da se krene. onda možemo dalje zajedno, odvojeno, kako ko voli :heart: ae
Link to comment
:blush: (ne znam sta se radi u ovakvim situacijama, jer niko mi nikad nije rekao nesto slicno :unsure: )A sad ozbiljno, poznato je da diskus hernia nastaje zbog slabosti ledjnih i trbusnih misica, usled cega kicma iskoci iz predvidjenog lezista. Medjutim, trbusnjaci, ledjnjaci i slicne popularne vezbe su daleko od najboljeg nacina da se ti misici ojacaju. Resenje je u slozenim vezbama koje angazuju vise misicnih grupa, ili cak celo telo, a navedene misice pogadjaju ili direktno ili indirektno, kao stabilizatore. Najbolji primer je mrtvo dizanje. Nema tog broja trbusnjaka koji ce tako funkcionalno ojacati stomak kao mrtvo dizanje. O ledjima da ne govorimo. Sklekovi su takodje odlican izbor, jer i stomak i donja ledja rade veliki posao u odrzavanju tela u vodoravnom polozaju.Naravno, bolje i trbusnjaci i ledjnjaci nego nista. Edited by Milogled Bluff
Link to comment

kako je ovo dobro za ledja kada treba cucnuti skroz kada se podize teret?na stranu sto nije nikako za pocetnike, tj one koji nisu radili obicne ledjnjake/trbusnjake da ih ojacaju prviste

Link to comment

Ko kaze da treba cucnuti skroz? Ti saveti "dizi nogama a ne ledjima" su price za decu. Telo u stvarnosti ne funkcionise tako. Donja ledja su jedna od najjacih misicnih grupa. Zasto je onda iskljucivati iz podizanja tereta? Zar nije prirodno koristiti i noge i ledja istovremeno?

Link to comment

Mnogo je veće opterećenje koje trpi kičmeni stub(lumbalna regija pre svega) i odgovarajući mekotkivni elementi,kada se teret podiže bez fleksije kolena. Dizanje tereta uz istovremenu rotaciju trupa je još opasnije jer može momentalno izazvati oštećenja u oblasti kičmenog stuba.

Link to comment
Mnogo je veće opterećenje koje trpi kičmeni stub(lumbalna regija pre svega) i odgovarajući mekotkivni elementi,kada se teret podiže bez fleksije kolena. Dizanje tereta uz istovremenu rotaciju trupa je još opasnije jer može momentalno izazvati oštećenja u oblasti kičmenog stuba.
Naravno, samo ja nigde nisam zagovarao dizanje bez fleksije kolena. Pogledaj klip.
Link to comment

Ja nisam posetioc teretana itd. ali kad se sakupi ekipa drugara koji krenu da pricaju ovo-ono o vezbama , zapalo mi je uho da je to "mrtvo dizanje" nevidjena babaroga?Ko da je u pitanju prenos nuklearnog goriva jbte...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...