Jump to content
IGNORED

Najbolji burek


Аврам Гојић

Recommended Posts

Otvorio kod mene u kraju neki matori pekar, po akcentu bi mogao biti goranac, pekaricu, totalna socka i retro po stajlingu, ima unutra burek, onaj bosanski, što je kao pita (ne kao puž, nego u liniji) i koji RASKIVA. Ugao Dalmatinske i Ivankovačke. Ima u izlogu i odštampani A4 papri vrišteće crvene boje na kome lepo piše NAJBOLJI BUREK U KRAJU.

Link to comment

Otvorio kod mene u kraju neki matori pekar, po akcentu bi mogao biti goranac, pekaricu, totalna socka i retro po stajlingu, ima unutra burek, onaj bosanski, što je kao pita (ne kao puž, nego u liniji) i koji RASKIVA. Ugao Dalmatinske i Ivankovačke. Ima u izlogu i odštampani A4 papri vrišteće crvene boje na kome lepo piše NAJBOLJI BUREK U KRAJU.

kakva lazna reklama, zna se koji je najbolji burek u tom kraju
Link to comment

Pravi Goranac ne bi pravio bosansku pitu nego pravi južnjački burek, tako da se verovatno lažno predstavlja.

Ma nije se predstavljao, nego moje ubogo bg uvo izvalilo neki južnjački akcenat blago kosovskog tipa. Ovaj njegov burek mi po ukusu skroz isti kao divni bureci što sam jeo po Ulcinju i Pazaru, ali tamo su bili onako kao potkovica složeni, dok je ovaj prav, ali ukus isti.

 

 

kakva lazna reklama, zna se koji je najbolji burek u tom kraju

Eh, znam na koji misliš, ali to nije isti kraj iako je ista ulica. :)

Link to comment
  • 1 month later...

Klopao kod Ljazera neki dan posle skoro 30 god.(uzeo sir,spanać,meso),neračunajući jednu brzu posetu pre desetak,veze to nema kako je nekada bilo...za mene Trpko,Petrović,Anđelko i Kića bolji,mada sve je stvar ukusa.(testo ima neki blago gorak ukus,sir nako, neodređen,više ga nema no što ga ima...spanać i meso trojka)

Link to comment

Konacno ukebao burek sa mesom jutros u Dalmatinskoj. Kad sam stigao bilo nekih 400-500 grama u tepsiji i ovi ispred mene svi capaju po malo. Zena ispred mene uze poslednjih 270 grama  :cry:  Srecom posle par minuta izasla tepsija svezeg pa ga konacno probah.

 

Nisam nesto odusevljen. kore se standardno tope u ustima al mi sam ukus fila bas i nije legao. Lepsi mi onomad bio Niski burek iz Sremske pa cu tom opet da dam sansu

 

edit: al baba sto prodaje original soup nazi. Kad sam dosao na red uredno sam se kao Dzordz sklonio u stranu i saceakao novu tepsiju. Samo sam cekao da mi drekne "no burek for you!"

 

Bukvalno ko ovo na 03:20

Edited by katamaran
Link to comment

Ja ne mogu da se razbudim bez njihovog kroasana s kremom ili pletenice sa makom

 

Teta sto prodaje peciva postane bas fina kad joj par puta za redom spremis sitne pare.

Link to comment

Da, to je on....kada si već na NBgd-u,produži do pekarice na pijaci u 44.,gore sam objasnio gde se nalazi,mnogo je bolja.Upravo smo se kući poubijali od sira i zelja,znači "vr' brate".

Edited by Barti66
Link to comment

hvalio sam tamo na topiku pomogni bratu grobaru pekaru partizan (kod osmana) na ulazu u pancevo, pa samo da ponovim ovde preporuku za rolovani u tepsiji, jedan od najboljih koji sam probao poslednjih godina.

 

jedna opservacija vezana za ove majstore koji prave pite pod sacem na kalenicu (i na banjici). to je redak primer gde je bolje da kupis kada se to vec prohladi ili je bas hladno nego kada je vruce. pita sa mesom vruca, ne svidja mi se, ostane homogenizovano meso u sredini skoro kao pa neka kobaja bez opne i slinava kora. pita sa spanacem vruca, isto se testo nekako smuljavi i slepi iako je ukus jako dobar. pita sa spanacem mlaka - fenomenalna, jako dobre kore koje vise lice na one grcke prhke spanakopite nego na bilo se odavde, mozda i ponajbolja sa spanacem koju sam probao. isto tako i hladna sa visnjama, jako jako dobra. zakljucujem da je problem u tome sto su kore takve da se ne mogu seci dok su vruce, sto otprilke vazi i za dosta kucnih pita. ozbiljna preporuka da pitate da vam kazu sta se vec prohladilo pre nego sto narucite.

Edited by yolo
Link to comment

Posle 48 strana jesmo li konačno izglasali koji je nabolji burek u Beogrdu?

AKo može neka "dajdžest" lista i adrese istih...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...