Jump to content
IGNORED

Najbolji burek


Аврам Гојић

Recommended Posts

konzervativna sam: de moze sir da bude sladak. (osim maskarpone)

 

 

upravo sam sebi smislila celendz za 2015. napraviti savrsenu prekmursku, sa razvijanjem testa! bez sira, ofkors. s minimumom minimuma secera.  

Link to comment

Ima jedna pekara u ul. Miloša Zečevića ( kad se skrene iz Bulevara ka VI bgd gimnaziji) to je navodno nekad bila početak pekare Aca, pa su se spletom (meni nepoznatih) nesrećnih slučajeva razdvojili. Tu su domaći kolači i međimurska gibanica, lenja pita, tartovi, sendviči od bavarskog peciva, kiš loren i ostalo što više ne konzumiram. Skupo i vrlo kvalitetno tj. masno slatko  i teško (puter, punomasni sirevi, svinjska mast, šećeri).

Edited by halloween
Link to comment

ovo su posebne vrste tho

 

-sa ajvarom

-posni sa povrcem

-sa piletinom

-sa sunkom i kackavaljem

 

Zezas da su sve to uveli???

 

Mislim ajde sunka i kackavalj imaju od kad znam za sebe i to im razbija. Ovo ostalo nisma video, mada sam primetio da su u zadnje vreme poceli da turaju ajvar u sve i svasta od peciva.

Link to comment

Gazzo, mislim da sam pomenuo ovde da sam otoič dobio recept za pitu sa škembićima iz Putinaca. Samo, razvlače se kore...

 

Glede tih bureka sa stopicakamaterina , neprevazidjeni su u subotičkoj Lipi. Totalni KDP bureci!

 

Imaju par desetina vrsta, uključiv punjenja sa kulenom, piletnom, bananama i plazmom i tako.... Probao par puta da pojedem ponešto, jedva. Uglavnom užas.

Link to comment

Zezas da su sve to uveli???

 

Mislim ajde sunka i kackavalj imaju od kad znam za sebe i to im razbija. Ovo ostalo nisma video, mada sam primetio da su u zadnje vreme poceli da turaju ajvar u sve i svasta od peciva.

 

ziv ti ja, sve to video, samo sam ovaj sa sunkom i kackavalhom smeo da probam. previse sunke...

Link to comment

Glede tih bureka sa stopicakamaterina , neprevazidjeni su u subotičkoj Lipi. Totalni KDP bureci!

 

Imaju par desetina vrsta, uključiv punjenja sa kulenom, piletnom, bananama i plazmom i tako.... Probao par puta da pojedem ponešto, jedva. Uglavnom užas.

 

nisam smeo da probam ovaj sa cokoladom, jednostavno mi to nije burek. ako hocu da jedem nesto sa cokoladom onda cu pojesti kolac.

 

inace nisam pojeo burek vec ima dve godine.

Link to comment

jel ima negde sa jabukama?

 

:ozbiljnopitam:

Na Vračaru, pekara se zove Burek non stop, preko puta Čuburskog parka i u Mekenzijevoj iznad hotela Slavija.. Nisam probao ali znam da su im slane pite i bureci dobri..

 

Ima i sa višnjama :D

Link to comment

Cutura

 

imas u Mutapovoj (valjda) mala buregdzinica od par m2, Pored je neka opticarska radnja i manje vise uvek ima par ljudi koji napolju cekaju vruc burek. Taj ima i s jabukama, Sir mu je dobar, za jabuku me ne pitaj jer ne volim slatke bureke

Link to comment

tamo™ su bila samo tri ukusa, sir, meso i jabuka.

da, i ja tako pamtim. ulica primorska, odmah pored biblioteke, mala prostorija. samo burek (i možda hleb), i samo jabuke meso sir i prazan.

 

gladna sam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...