Jump to content
IGNORED

Najbolji burek


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ovo bi bio Ljazer? Bas cu da skocim kad sledeci put budem bio bajkom na NBGD-u

 

http://www.nadji.info/rs/pekara-30-samostalna-zanatska-pekarska-radnja-ljazer-prekpaljaj-bulevar-mihajla-pupina-beograd/ve47048/

 

Vojevao sam na dva metra od Andjelka a nikad ne probah burek.

 

To ti je ovo u soliteru na kome je kokakola reklama 

YztxnZn.jpg?1

 

https://www.google.com/maps/@44.820455,20.419722,3a,90y,305.73h,89t/data=!3m4!1e1!3m2!1s-J1iWOuOzct8Y0TXGMX33A!2e0?hl=sr

Link to comment

Hvala puno. Nista bez gugl mapsa :)

 

vidim da je blizu jedna upecatljiva zgrada pa sanse nema da omasim

https://www.google.com/maps/@44.820984,20.42021,3a,46.2y,2.32h,104.73t/data=!3m4!1e1!3m2!1sMIRiVv6U1ok6NqSDmaG1fA!2e0?hl=sr

Edited by katamaran
Link to comment
  • 2 weeks later...

Pre neki dan je kod mene u zgradi otvorena buregdzinica/komplet lepinjdzinica i mogu da kazem da im je komplet lepinja najbolja koju sam jeo u ovom delu sveta

Link to comment
  • 3 weeks later...

Ima li neka pekara na potezu od Krsta do Liona da pravi dobar burek? Razmatram "Našu pekaru" na početku Kajmakčalanske, pekaru "Kirćanski" na Lionu, i pekaru "Toma" ispod BDP-a.

 

Btw, ima kod "Tome" fine pitice sa pečurkama/mesom, kao neka lajt varijanta bureka. Izdašno su nafilovane, ukusne, meke iznutra a hrskave spolja. Preporučujem.

 

 

Doduše, jednom prilikom su nešto zeznuli pa su turnuli u pitice toliko soli i bibera da su bile nejestive, ali šta da se radi, svakom se omakne jbg.   

 

 

Edited by Willow
Link to comment

Do kolko sati moze da se uzme burek u Zvezdi? Jel moze bezbedno da se zaveze bajk ispred da ga imam na oku sve vreme dok pazarim? Jel za meso mora bas da se porani ko sto je jedno vreme bilo u Dalmatinskoj?

 

edit: po ovome bi se reklo da je pult blizu vrata pa onda parkiranje nije problem

 

 

 

 

kakav je nishki burek na pocetku sremske levo?

 
Probao sam samo jednom kad su se tek otvorili i bio mi je super.
Edited by katamaran
Link to comment

lik koji drzi evergreen tvrdi da je dobio recept iz bascarsije, i da tu nema ovcetine/jagnjetine uopste. samo junetina.

 

zanimljivo. doduse ni meni nije licilo da ima ovcetine, u ukusu nema taj "kick" koji daje ovca. ali je struktura savrsena.

 

edit - za zvezdu, nema nikad garancija da ces naci sve sa repertoara. oni peku razlicite bureke u istom plehu, pa moze da se desi da se neki proda. pitas kad izlazi sledeca tura...

Edited by yolo
Link to comment

Vazno da se vrti. Dalmatinska me je smarala prvo vreme jer sam bukvalno uvek kasnio za burek sa mesom. U poslednje vreme su se uozbiljili pa su ga pravili i nesto kasnije.

 

Mada me je ukus fila malo razocarao.

Link to comment

Skoro se u Deligradskoj, između Slavije i Birčaninove otvorila 1 mala burekdžinica i često je ujutru red pa me mrzelo da čekam.. Sad sam konačno overio pite - sa sirom i krompirom i mogu da kažem da red nije bio bez razloga :) Gledaću da sutra probam i burek pa javljam jel vredi zaobići Trpka tu u kraju..

Link to comment

@ gazza

 

dok su braca drzala, vrlo su vodili racuna o kvalitetu, objasnjavao mi je ceo proces onomad stariji burazer (koliko puta se premesi, koliko odstoji meso, itd...). zahteva to dosta vremena, da bi se postigla takva struktura. rekao bih da je i sadasnji gazda zadrzao taj nivo, po ovome sto pisete.

Link to comment

ovde se oseca da je meso odstojalo, isto kao sto se to oseca u cevapu u dijagonali za koji znam da je ozbiljno odstojao - a koji mi je najbolji u gradu, jedino sto me nervira da idem tamo da jedem cevap.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...