Jump to content
IGNORED

Najbolji burek


Аврам Гојић

Recommended Posts

to je samo delimicno tacno, posto postoji ta tanka linija po kojoj hodaju majstori vrhunskog bureka. pominjao sam osmana iz panceva, pekara partizan. e to treba probati. nije masno ali nije ni suvo, svaka kora se lista, u ustima ukus dobrog brasna (ako pricamo o korama a ne o filu), masnoce taman koliko treba da se kore ne lepe.

Zasto je u Beogradu dobar burek ili pita izuzetak a u Nisu ili Sarajevu pravilo? Valjda iste skole zavrsavaju.

Ili misterija zvana sarajevski cevap gde majstor iz nekog Valter cevapa prica kako cevapi sa ovcetinom imaju smek koji ne prolazi u Beogradu pa zato i ne stavlja ovcetinu.

A ti isti Beogradjani se dave u sarajevskim cevapima na Bascarsiji. Misterija.

Link to comment

uh

 

meni te klasove varijante ko H und K, imaju neki specifičan margarinasti ukus, plus suvo ko barut.

Samo burek sa sirom jedem i to mi je ok, mada i to nesto nisam nalazio par zadnjih puta.
Link to comment

Zasto je u Beogradu dobar burek ili pita izuzetak a u Nisu ili Sarajevu pravilo? Valjda iste skole zavrsavaju.

Ili misterija zvana sarajevski cevap gde majstor iz nekog Valter cevapa prica kako cevapi sa ovcetinom imaju smek koji ne prolazi u Beogradu pa zato i ne stavlja ovcetinu.

A ti isti Beogradjani se dave u sarajevskim cevapima na Bascarsiji. Misterija.

Nije misterija nego cena
Link to comment

Zasto je u Beogradu dobar burek ili pita izuzetak a u Nisu ili Sarajevu pravilo? Valjda iste skole zavrsavaju.

Ili misterija zvana sarajevski cevap gde majstor iz nekog Valter cevapa prica kako cevapi sa ovcetinom imaju smek koji ne prolazi u Beogradu pa zato i ne stavlja ovcetinu.

A ti isti Beogradjani se dave u sarajevskim cevapima na Bascarsiji. Misterija.

Mudro zboriš.
Link to comment

Nije misterija nego cena

 

ček bre reneto, pa ne stavljaju jagnjetinu, nego valjda ovčetinu?

a koja je jeftinija od svinjetine. eno ti po mesarama na zemunskoj kol'ko 'oćeš

Link to comment

Alavi stočar jutros skočio do Zvezde i sašio 2 sa sirom i pola kile jogurta. Sad mi se ne gleda na oko, a posla onoliko.

+1

a jel drug jeo?

pita bajic

Edited by bradilko
Link to comment

ček bre reneto, pa ne stavljaju jagnjetinu, nego valjda ovčetinu?

a koja je jeftinija od svinjetine. eno ti po mesarama na zemunskoj kol'ko 'oćeš

Nemam pojma, bem li ga, nisam primetio da je jeftinija, možda jeste sada

Link to comment

Ko zna šta valjaju po zem. pijacama pod nazivom ovčetina...

 

Naravno koliko smo samo cobana sa Novog i raznih Medakovica dosad nasadili. Inace kod Petrovica ne jedu to masnjikavo govance domaci. Postoje mnogo bolje pekare u Munzeu.

Link to comment

Znam lično najmanje stotinak Munzeovaca koji se skoro svakodnevno samonasađuju kod Petrovića i još se hvale...

 

Sigurno su ti pricali kako su zadovoljni sto se rasirio po gradu kao i pekara Socijala. Po tim podruznicama je jos gori nego u Bezanijskoj.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...