Jump to content
IGNORED

Najbolji burek


Аврам Гојић

Recommended Posts

20 jebenih minuta sam čekao jutros u Dalmatinskoj (bilo bi duplo manje da ona baba nije najsporija pekarka u univerzumu), ali nema veze, vredelo je :)

 

duzi je red za burek nego za svo ostalo pecivo

:-)

Link to comment

duzi je red za burek nego za svo ostalo pecivo

:-)

 

Slično je i kod Trpkovića u Dimitrija Tucovića, pre ćeš sačekati red sa sekretaricama koje ne znaju šta bi da kupe od peciva za gablec (uključujući i ubeđivanje sa pekaricom šta je posno a šta nije) nego da dođeš na red za burek od lokalnih bauštelaca, pri čemu se pekarice ne mogu nazvati neveštim u posluživanju. 

Link to comment

Zvog takvih stvari sam i prestao da jedem burek. Da jedem djubre ne mogu, a da cekam 20 minuta na jebeni burek takodje ne mogu. I onda, nista - musli/ovsena kasa. Jbg. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Zvog takvih stvari sam i prestao da jedem burek. Da jedem djubre ne mogu, a da cekam 20 minuta na jebeni burek takodje ne mogu. I onda, nista - musli/ovsena kasa. Jbg. 

burek je đubre, en general

 

postoje izuzeci, kažu

Link to comment

Zvog takvih stvari sam i prestao da jedem burek. Da jedem djubre ne mogu, a da cekam 20 minuta na jebeni burek takodje ne mogu. I onda, nista - musli/ovsena kasa. Jbg.

+1
Link to comment
  • 2 weeks later...

malo je off topic ali je genijalno, neki bosanac u australiji ostavio recept za burek sa skembicima i krompirom, samo treba umesto ovog austrlijskog testa staviti nase kore

 

Burek od škembića i krompira – brzinski 

Sastojci:

Tri plohe Pampas puff pastry ili, ako imate vremena, razvijte jufke za burek,

250 grama dobro iskuhanih telećih ili junećih škembića, što sitnije isjeckanih,

250 grama krompira (blue potato je najbolji po mom mišljenju) isitnjenog na kockice,

Tri glavice isitnjenog crvenog luka,

Malo putera ili masla,

So, biber.

Priprema: 

Plohu za razvijanje jufki dobro nabrašniti. Na nju položiti smrznute plohe puff pasty. Na puff pastry metnuti podosta brašna tako da je svaka prekrivena.

Plitku tepsiju malo pomastiti uljem. Uključiti rerun da se grije do 250 C.

Sačekati petnaestak minuta da se jufke odlede i smekšaju.Oklagijom razvuči jednu po jednu pastry-jufku da dužina bude malo veća od dužine tepsije. Nožem je podijeliti po dužini na tri dijela. Svaki dio još malo oklagijom raširiti i na njega uzduž nanositi dobro izmiješanu smjesu pripravljenju od isjeckanih škembića, krompira i crvenog luka, koja je prije toga posoljena i pobiberena krupno mljevenim biberom.

Ne preporučujem motanje u zvrkove, već slaganje u tepsiju po dužini. Tako dobijete devet rolni bureka u jednoj tepsiji.

Dotle se rerna već ugrijala na 250 C. Ubacite tepsiju u rernu i ostavite 15 minuta na 250 C, a još 30 minuta na 200 C.

Izvadite pečenu pitu,odnosno kombinirani burek od škembića i krompira, pa dok je pita još dobro vruča, uzmite viljušku na koju ćete nabosti komad putera i njime lijepo podmažite površinu. Umjesto puterom, možete pomastiti i ucvrkanim maslom, ako želite.  

Uz vruču pitu poslužite dobro ohlađeno kiselo mlijeko. Prijatno!

Znajte, ako ovu pitu jednom napravite, da nema šanse da vam vrlo brzo ne naumpadne da je ponovo napravite. Živi bili pa vidjeli!!!

Link to comment

moja ujna pravi pravi neku pitu gibu, satro jevrejsku, u koju, izmedju ostalog, stavlja sir, jaja, pecene paprike, pasulj. bogte, celo slavsko predjelo u jednom zalogaju. ko to trpkovicevo, tri obroka u jednom. il ovo gazino, ceo bajram. jos samo fali ratluk..  :fantom:

Edited by darling
Link to comment

moja ujna pravi pravi neku pitu gibu, satro jevrejsku, u koju, izmedju ostalog, stavlja sir, jaja, pecene paprike, pasulj. bogte, celo slavsko predjelo u jednom zalogaju. ko to trpkovicevo, tri obroka u jednom. il ovo gazino, ceo bajram. jos samo fali ratluk..  :fantom:

 

ovo su posebne vrste tho

 

-sa ajvarom

-posni sa povrcem

-sa piletinom

-sa sunkom i kackavaljem

Link to comment

da ti nabavim recept?

 

 

jel izmislio neko burek s kukuruzom? meksicki? jel postoji ljuti burek? 

 

ja od svih bureka najvise volim prekmursku gibanicu iz koje se iskopa sloj sa sirom i baci se. 

mada nije los ni sa sirom. 

 

 

60650381.jpg?2e96

Edited by darling
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...