Jump to content
IGNORED

Najbolji burek


Аврам Гојић

Recommended Posts

brate. najveci smor u univerzumu. ne znam sa cime bih uporedio to upucavanje bureka tacno u gram. ne znam da li gazde sada prete svojim radnicama na bureku odsecanjem genitalija ili sta, ali nekada to stvarno nije bilo tako.

 

najsvetliji primer ikada je stanojko panajotov koji je drzao rahmetli pekaru na banjicu u paunovoj, na stanici trole ka gradu. ne mesati sa danasnjom pekarom na tom mestu koja je od njega kupila prostor, prosirila se ali nikad nije prisla ni blizu stanojku i njegovom bureku za sva vremena. udjes unutra, trazis 300grama, stanojko onako copajuci (jedna noga mu je bila kraca) zamane onim nozem za burek, baci na vagu, skazaljka se zabode u kilo i priblizno smiri na 500 grama, on onda kao da koriguje odsece jedno parcence, baci opet, vaga pokaze 400-450, on ti naplati 300. i tako bukvalno sa svakom jebenom musterijom. veliki je car bio, ne samo zbog toga. ne znam da li je jos ziv, bio je vec dosta star tih osamdesetih kad se tamo krljalo.

isto je radio anđelko i prva generacija nakon njega.

 

sad su poskidali one drevne fotografije, promenili burek majstora... nije to to. 

Link to comment

anđelko je vazda bio krš (izvini što ti kenjam po jkra,

ali je zaista je bezvezna pekara - hajp)

 

jeo pre neku noć/jutro u sarajevskom, svetogorska - mantije su im gwozne - ne-preporuka

Link to comment

anđelko je vazda bio krš (izvini što ti kenjam po jkra,

ali je zaista je bezvezna pekara - hajp)

 

jeo pre neku noć/jutro u sarajevskom, svetogorska - mantije su im gwozne - ne-preporuka

Ti izgleda samo jedes po liniji Makedonska - Svetogorska - Ilije Garasanina :)

 

Sarajevo je prvih par godina po otvaranju bilo fenomenalno ali su se posle epski upropastili.

 

edit: svojevremeno CKM pravio top 10 listu najboljeg bureka u gradu i stavili Sarajevo na prvo mesto.

Edited by katamaran
Link to comment

Blizu. Rodjen u zgradi pored stare zgrade Politike. Odmah iznad Sumatovca.

 

edit: tacnije tu mi je bio prvi stan :)

Edited by katamaran
Link to comment

ja bih bureka s maslinovim uljem i i puno divnog sira.  

 

 

u grcku sestro, razbijte predrasudu. spanakopita sa mizitra sirom (grcka rikota sa krete), mirodjijom i maslinovim uljem. najbolje u cijeli svijet....

Link to comment

jel ima jos negde burek sa jabukama?

u kraju kod mene je davno bila jedna pekara (makednoci), postojale su samo tri vrste: sir, jabuke i prazan.

 

jel kod mite u vojvode stepe, preko puta crkve? bilo je i meso tamo

Link to comment

jel kod mite u vojvode stepe, preko puta crkve? bilo je i meso tamo

 

ova na koju mislim je bila na mestu gde je danas super vero.

keramicke plocice, staklena vitrina, metalne tepsije i jedan pult za stajanje, ko hoce odmah da jede.

dodaci: jogurt i secer u prahu za burek sa jabukama.  ^_^

 

nalazio sam na par mesta ranije taj sa jabukama, ali obicno brzo prestanu da ga prave, jer nema potraznje.

sad guraju pecurke, sunke i ostala sranja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...