Jump to content
IGNORED

Najbolji burek


Аврам Гојић

Recommended Posts

to mi bilo na 100m od kuce ali mislim da tamo nikad u zivotu nisam usao. jbga;)

 

dole kod mite je bio po meni najbolji burek s jabukama koji sam ja jeo, u taj je stavljao malo manje kora nego u druge pa je bio bas bogat. ali jbga retko se jelo jer su ova dva osnovna bila toliko dobra da se nije moglo protiv toga.

Link to comment

jel kod mite u vojvode stepe, preko puta crkve? bilo je i meso tamo

 

Mislim da sam jutros video tepsiju kod Trgića na Slaviji, već posut prah šećerom. Kod Čedinog ćaleta u Mutapovoj sam kao klinac počeo sa burekom sa jabukama, još pamtim teglu sa prah šećerom i izbušeni limeni poklopac. 

Link to comment

u grcku sestro, razbijte predrasudu. spanakopita sa mizitra sirom (grcka rikota sa krete), mirodjijom i maslinovim uljem. najbolje u cijeli svijet....

 

jednostavnije je da naucim sama da razvijam kore.

 

kolko mi se jede sad taj burek iz moje maste... spolja krckav, unutra slinav, donja kora tvrda, mora da se pregriza, slan, vruc... vise nego yoli paufleks posle detoksa. 

Edited by darling
Link to comment

E a Stanojko Panajotov imao uvek pored tepsija jedan papir u celofanu sa  tabelom sa cenama svih mogucih mera, na po 50 grama. To mu je bila tolerancija, 50g. Kad izmeri, pogleda u tabelu i kaze cenu. 

Link to comment

Ja stalno pretprošle nedelje :) Između 8 i pola 9 sam bio..

 

Edit: @katamaran

Blagodarim. Ne kapiram sto sa mesom imaju samo ujutro a kad god dodjem imaju svez sa sirom.

Link to comment

čula sam da ima neka super pitara od skora na kaleniću

kao tu prešli neki likovi sa banjice

navodno razbijaju

 

jeste, pominjao sam ih ovde. tamo gde ona tvoja zena prodaje kolace od rogaca, samo iza nje, tj iza onog kioska sa povrcem i vocem.

 

to su pite pod sacem, znaci raspaljena ogromna kolicina cumura i mucenici to u tom kiosku tako peku. alal im sefte. nisam probao, izgleda dobro. medjutoa, sumnjam da su to isti likovi koji su imali istovetan biznis pre jedno 5 godina na spoljnoj strani u maksima gorkog, tamo negde gde je neka da li cvecara da li mlecni proizvodi sada. tamo je vec bilo povuci potegni, nisam seo na dupe. mislim da su u nekom trenutku u te saceve krenuli da trpaju meso i krompir, to po meni ima mnogo vise smisla.

Link to comment

ja sam za te ljude čula sa neke treće strane, tj. znam nešto o istorijatu samog prostora jer sam videla te projekte rekonstrukcije kioska i znam da se pripremalo za sač

i slučajno znam da plaćaju najam poveliki, pa verujem da dobro rade kada im se to isplati

 

ed.

i znam da su vlasnici odradili tu rekonstrukciju ljudski i kažu da su majstori maltene povraćali kada su raščišćavali prethodni kiosk (ja ne znam šta je tu ranije bilo)

kažu užas bio od zabačenih ostataka hrane po ćoškovima, pa sledstveno tome, bubašvaba i pacova

 

žao mi je što na ovom topiku pišem o tome, ali treba se ponekad zamisliti i pogledati kako izgledaju mesta na kojima kupujemo hranu

Edited by dùda
Link to comment

na tom mestu je bila pekara...

 

 

@ yolo vasina je stvarno pis of kejk za napraviti: jedna kora, jedan fil, recept iz narodnog kuvara. 

Edited by darling
Link to comment
  • 4 weeks later...

čula sam da ima neka super pitara od skora na kaleniću

kao tu prešli neki likovi sa banjice

navodno razbijaju

Pitara na Banjici i dalje postoji, ali ako se budu proširili i na Kalenac... verujte mi nećete zažaliti!
Link to comment
  • 2 weeks later...

Tamo ni nema drugačijeg bureka no potkovica i nije redak slučaj da su bledunjave, što nema uticaja na ukus (mada i ja volim rešije). No prekjuče prođoh pored Rankovića preko put Kalenića, prodavačica isekla četvrtku sa sirom, kada je iz ostatka u tepsiji pokuljao rastopljeni sir, hteo sam da krepam od muke (detox  :lolol: ). Isto šamponski burek, vidi se da je gazda učio od Trpka.

 

Vreme je da se pospem kofom pepela, jutros overio Maksimovu potkovu sa sirom. Prvi biser: odavno nisam video šofera GSP (u ovom slučaju tramvajdžiju na liniji dva) koji zaustavlja vozilo na sred ulice i odlazi po topli obrok, Drugo, u pekaru sam upao oko pola sedam, niks gužva, prilika za degustaciju i prikladne svemirske kontemplacije. Potkovica odlična, ispečena kako treba, testo ne premasno, sir može da bude i malo manje tečan. Ukupno, onze points od zvezdarskog žirija.  

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...