Jump to content
IGNORED

Najbolji burek


Аврам Гојић

Recommended Posts

Nisam upućen u detalje njegove franšize.Ukusi su različiti, a ja sam do pre neku god relativno često odlazio u Vojvođansku u potrazi za starom školom i bio je dobar zaista.Nisam ga skoro kušao,radije odlazim do 44.(bilo koji) ili do Anđelka na sir,ali mi je ipak na top listi.Ako ćemo za pravo,standardno dobrog bureka u Bg-u nema, bar po meni.

Link to comment

Ko zna šta valjaju po zem. pijacama pod nazivom ovčetina...

 

keretinu, probao ja.

 

o jbt!! šta bi valjali? zapravo ne ni ovčetinu, već šilježad, vrlo pristojno meso. juče sam od buta pravio ražnjiće, okačiću fotke.

kako god, ovčetina nije skupo meso, ni živa vaga kad se uzima.

Link to comment

Kao neko ko često, na svoju radost i radost svojih bližnjih pravi sladak kupus s ovčetinom moram da potvrdim da se u mesarama na zemunskoj pijaci kupuje ovčetina koja se kreće u rasponu od solidne do odlične.

 

edit - i jeftina je, jeftinija od svinje.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Da li zaista treba da objašnjavam da je samo šala bila u pitanju kao i da nikakve zle namere nije bilo.Ako treba,evo,iskoristiću priliku i uputiti javno izvinjenje celokupnom zemunskom življu kao i ondašnjim snabdevačima mesom i mesnim prerađevinama.(usput,i sám sam konzument istog i to vrlo rad,pa makar mi uvaljivali i neku drugu živujku pod tim imenom)

edit-inače svinju najmanje konzumiram,kod kuće u minimalnim količinama i vrlo retko,samo kad baš mora.

Edited by Barti66
Link to comment

Na teritoriji koja gravitira zemunskoj pijaci (centar, cukovac, kalvarija, gardos, retenzija) ne gajimo nista od stoke ni krupnog ni sitnog zuba. Meso pomenutih zivotinja se bas razlikuje tako ne znam odakle ti ideja da se "salis". 

 

Da li zaista treba da objašnjavam da je samo šala bila u pitanju kao i da nikakve zle namere nije bilo.Ako treba,evo,iskoristiću priliku i uputiti javno izvinjenje celokupnom zemunskom življu kao i ondašnjim snabdevačima mesom i mesnim prerađevinama.(usput,i sám sam konzument istog i to vrlo rad,pa makar mi uvaljivali i neku drugu živujku pod tim imenom)
edit-inače svinju najmanje konzumiram,kod kuće u minimalnim količinama i vrlo retko,samo kad baš mora.

Link to comment

pravi burek / pita treba da bude zamašćen dobro, ali da kore tu masnoću lepo upiju, a ne da masti ruke, papir, itede

zatim, mora da bude hrskav, to obavezno, nikako gnjecav, tj. kore treba da su sve lepo razlistane

 

punomasni sir obavezno, a ne onaj koji sav poispada okolo pa moš' još' jednu pitu od njega da napraviš

 

a na temu mesa

iako izbosne, nikad nisam čula da se tamo u burek stavlja jagnjetina/ovčetina, štagod

u ćevape da, ali za burek sam bila ubeđena da se koristi samo junetina/teletina

i srpska varijanta sa svinjetinom 

Link to comment

da, ja sam mislila da se to priča o bureku, a u stvari, djeneralce to pričao o ćevapima

 

ćevapima definitivno ta ovčetina daje onaj poseban bosanski šmek

 

kada se o bureku radi, ne bi smelo da ima opravdanja zašto je ubosni bolji

a po meni, i nije

tj, kako gde, nije ni ubosni svuda dobar burek i pite

ima fuša kol'ko 'oćeš

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...