Jump to content
IGNORED

Najbolji burek


Аврам Гојић

Recommended Posts

Kvalitet kod svih varira manje-više ali bi odprilike po meni išlo ovako

1. Pekarica na pijaci u bl.44

1a.Trpko

2. Anđelko

3. Petrović(kada ga ne sarani masnoćom do nejestivosti)

4. Kića

Link to comment

Anđelko

 

sasirom odličan, masan, rskav, dobar sir, pošten burek sasvim

 

smesom jedan od gorih koje sam probao ikada. komadine luka, ko nogama sečene, nedinstane nego pržene tako da su spolja ugljenisane a unutra presne, pa pored toga meso sumnjivog porekla ubijeno vegetom. nejestivo masno.

Link to comment

Zasto je masan sir jedan od repera za kvalitetan burek. Meni je uglavnom muka od svih tih bureka koje nabrajate ovde, Trpkovic, Andjelko, Dalmatinska. Ne znam dal je do godina al od niskih bureka, Srbijanka i sl, koji su masni ali ne plivaju u ulju, nikad nisam imao muku.

Link to comment

Zasto je masan sir jedan od repera za kvalitetan burek. Meni je uglavnom muka od svih tih bureka koje nabrajate ovde, Trpkovic, Andjelko, Dalmatinska. Ne znam dal je do godina al od niskih bureka, Srbijanka i sl, koji su masni ali ne plivaju u ulju, nikad nisam imao muku.

 

to je samo delimicno tacno, posto postoji ta tanka linija po kojoj hodaju majstori vrhunskog bureka. pominjao sam osmana iz panceva, pekara partizan. e to treba probati. nije masno ali nije ni suvo, svaka kora se lista, u ustima ukus dobrog brasna (ako pricamo o korama a ne o filu), masnoce taman koliko treba da se kore ne lepe.

Link to comment

Ono u Sremskoj? Probao jednom kad su se tek otvorili i bas mi je legao. Retko dobar fil sa mesom.

Ako mislis na Srbijanku, jedem u onoj u Vozdovoj ulici. Recimo Brankovic je konfekcija ali je isto odlican burek. Mozda je i do navike ali meni mnogo vise prijaju niski od beogradskih bureka.

Da ne bude da samo mracim, onaj neki sto je Ariel pomenuo, cosak Dalmatinske i Ivankovacke, uslovi i higijeha nula ali skroz pristojne pite. Meni je recimo prijala konfekcija iz Klasovih pekara ali par puta nisam naleteo na njih, pokusali su da mi uvale masne potkovice.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...