Jump to content
IGNORED

Čokolada


Amelija

Recommended Posts

znam da nije 'dostojno' ovih cokoladnih djakonija koje postujete ovde, ali samo da predlozim nesto za izbegavanje:2823768528_483c0f1d69.jpgkoliko god mi M&Ms sa kikiriki puterom bili super, ovo uopste nije.

Edited by jms_uk
Link to comment
bio [hvala c. a. :)], probao nekoliko, samo da potvrdim da su :thumbsup:
vidim da smo imali istu turu :)(i, kako ti se svideo kineski restoran u dundas west 666?)cokolada primljena pozitivno od najveceg moguceg probirljivca iz zemlje cokolade, sireva i kuku satova -_-
Link to comment
vidim da smo imali istu turu :) (i, kako ti se svideo kineski restoran u dundas west 666?)
:rolf: Jojkadsamznaoštaćedapiše čim sam video "Betty".Sori, ali išli smo u Terroni. -_-...Stvarno si karakter ako je čokolada preživela prekookeanski put. Moja je zaginula iste večeri. Zato sam i morao da obnovim zalihe sa jmsom.
Link to comment

i najbolju cokoladu menjala bih uvek za obicne palacinke s dzemom... ali, ajde tema je, pa: cokoladne bombone iz one radnje (prvo se zvala cokolada, sad cini mi se, adore?) iz milenijuma nisu lose, to ponekad kupim.milke su mi ruzno slatke pa ih izbegavam, pojedem ritter sa lesnicima ponekad... lindt sam probala u nekoliko ukusa - nista spec.u stvari volim obicnu mlecnu cokoladu, ali kad je lepa i ne gadno slatka. ili obicnu tamnu cokoladu.

Link to comment
  • 2 weeks later...
NIB104.jpgda se ne zaboravi, otisao je veliki majstor cokolade:
Gaston Len?tre, Founder of Maison Len?tre, has passed awayGaston Len?tre died on Thursday, January 8, 2009 at 11 a.m. at the age of 88after a long illness at his home in Sologne, where he retired with his wifeCatherine in the early 1990s.Born in 1920 in Saint-Nicolas-du-Bosc in Normandy, the apprentice pastry chefwent from modest beginnings to turn his life into a genuine French-stylesuccess story. From the opening of his first Parisian shop in 1957 on rued?Auteuil, Gaston Len?tre was to become a standard bearer for high qualitydelicacies. A magician-caterer at the most magnificent feasts, he shook upthe traditional codes of pastry making only to serve them better. Anindefatigable worker, passionate and curious as well as uncompromising withregard to quality, he succeeded in forming a solid team of successors andencouraging vocations in the pastry and cuisine professions to which hedevoted his whole life. The chefs trained at Ecole Len?tre since 1971 testify tothe vitality of his teaching.
Edited by msmodesty
Link to comment
  • 2 weeks later...

Nova kombinacija probana: Rose Petals & Grappa by Coppeneur.Nije loše. S tim da u njoj ima toliko malo Grappe, da verujem da su to napisali prosto da bi čokoladu kupovala i muška heteroseksualna populacija :lol:

Edited by Razzmatazz
Link to comment

lindt creola chilly, nelosa za lindt (u svakom slucaju bolja od obicne lindt chilly)coko dio je gorkast, sto je dobro, ali je punjenje nedovoljno ljuto i nepotrebno slatko. ne razumijem ljude koji u cokoladu stavljaju secer.

Link to comment

Lindt Swiss Thins Dark Chocolate, fino idu uz neko picence. Pamtim slican Godiva proizvod od maltene 90% kakao sadrzaja. Tu nesnosnu gorcinu je jedino moglo da ispere neko bolje pice (recimo neki bolji i stariji :) viski). Ne samo da spere, nego to se fantasticno slaze. Letos mi je u Godivi mnogo dobra bila varijanta draze sa malinom.

Link to comment

imam problem sa tim crnim cokoladama koje imaju light punjenje. jede se isto kao milka - do kraja - sto se kosi ontoloskim pretpostavkama o tome kako se konzumira ovaj dragulj. ja sam i dalje na 10g, maks 15g dnevno. u suprotnom, overavam od endorfina.

Link to comment

stvari postaju oziljnepojavio se AMADEI u gradu, i to u raznim varijacijama velicine i vrste - nisam detaljno razgledao, tek prijavljujem da ih imaprodaje ih BUON GUSTO, znam sigurno da imaju radnju u baba visnjinoj broj 45 mislim, a ako sam dobro upamtio druga radnja im je u dobracinoj 23A.oni uvoze raznorazne italijanske stvari, paste, ulja, pesta, vina itd. za divno cudo cene su prilicno OK i izbor robe je zanimljiv, ako nista drugo nije bas ordinarni supermarket trash u fancy radnji nego ima i dobro pogodjenih stvari (fenomenalan paradajz u konzervi 80 din, zakonit za paste). cene su na nivou italijanskih, fair enough - AMADEI standardna tabla od mislim 75g kosta 540 din sto je manje vise kao u italiji oko 6E. evropski online prodavci su i skuplji.Amedei%204.gif

Edited by gazza1
Link to comment
stvari postaju oziljnepojavio se AMADEI u gradu, i to u raznim varijacijama velicine i vrste - nisam detaljno razgledao, tek prijavljujem da ih imaprodaje ih BUON GUSTO, znam sigurno da imaju radnju u baba visnjinoj broj 45 mislim, a ako sam dobro upamtio druga radnja im je u dobracinoj 23A.oni uvoze raznorazne italijanske stvari, paste, ulja, pesta, vina itd. za divno cudo cene su prilicno OK i izbor robe je zanimljiv, ako nista drugo nije bas ordinarni supermarket trash u fancy radnji nego ima i dobro pogodjenih stvari (fenomenalan paradajz u konzervi 80 din, zakonit za paste). cene su na nivou italijanskih, fair enough - AMADEI standardna tabla od mislim 75g kosta 540 din sto je manje vise kao u italiji oko 6E. evropski online prodavci su i skuplji.Amedei%204.gif
Čini mi se da sam bio u toj radnji u Dobračinoj, pazario špagete u pakovanju od kilo, klasika, da vidim kakvi su, a i bili su najjeftiniji. Stvarno su kvalitet, ne možeš nikako ni da ih upropastiš, uvek su al dente. Taj paradajz nisam provalio, al moram da pogledam. Jer to onako sa četiri paradajza, klasične mere?Čokolade, na žalost moram da preskočim.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...