Jump to content
IGNORED

Čokolada


Amelija

Recommended Posts

Reci koje. Daj listu od tri. Idu mi neki u bogato inostranstvo, narucicu, necu zaliti novca. Mislim, ako stvarno ima takvih, radujem se prilici da i ja budem dama, a ne prase, kad je cokolada u pitanju.
to je stvar ukusa i generalnog odnosa prema raznim vrstama cokolade. ako te bazicne crne 70% ne rade, mozes da kupis sta god hoces od amadeia, cluizela ili domorija i da rezultat bude isti. evo ti link za pristojan sajt sa recenzijama cokolada pa pokusaj da nadjes sebehttp://www.seventypercent.com/ako ne izlazis na kraj sa punim crnim cokoladama, imas jeftinu a solidnu seriju ne-fensi suchard crnih cokolada sa punjenjima koje u austrijskim samiskama kostaju oko 2.20E za 150g, to je bagatela. preporucujem marcipan i kombinaciju ginger/lime (ili limun), to je sve super, jedino za nas sa zdravstvenim ogranicenjima na kolicine ta vrsta je opasna. jede se ko milka, once you start you can't stop till you drop.
Link to comment
Oдличне су! Пробала сам са наранџом, малином и вишњом. Малина ми је најмање драга, некако је укус тих воћних зрнаца вештачки. Вишња и наранџа су супер, лепо се осети и горчина и сласт, таман како треба.Купили смо их у "правим" таблама од 90 грама, коштају око 80 динара. Једина ми је замерка што су коцкице превелике за идеалан залогај, било би боље да штангла има три коцкице, уместо две.
Ja lomim kockicu malo po malo - treba mi bukvalno pola sata da pojedem tu od 30 grama. Ove velike ne kupujem, pošto sam alav.
Link to comment
Da li je neko probao ove Bambi male crne čokoladice? Ima nekoliko vrsta - probao sam čistu od 70 %, i onu sa pomorandžom. Za cenu (oko 30 din) kvalitet je senzacionalan, rekao bih.
Probao sam samo onu Cari bombonjeru, neku mlecnu, i stvarno je iznenadjujuce dobra.Cokoladu jos nisam jos probao, ali cuo sam od gomile ljudi kako ih hvale, i crne i mlecne.Kazu da su najkvalitenije domace cokolade, pritom dosta jeftine.Citao sam nedavno kako je Bambi ulozio velika sredstva u novi pogon cokolade (nisam ni znao da ih ranije nisu proizvodili).edit: Ni pravi sajt nemaju, jedva sliku pronadjoh...coko-cari.jpg2009022.jpg Edited by mr@ki
Link to comment

Valjda ovo moze ovde, ima cokoladeProbao sinoc ovaj integralni keks sa okusom pomorandze preliven crnom cokoladom i jako je dobar, preporucujempost-2511-1238152015.jpg

Link to comment
Da li je neko probao ove Bambi male crne čokoladice? Ima nekoliko vrsta - probao sam čistu od 70 %, i onu sa pomorandžom. Za cenu (oko 30 din) kvalitet je senzacionalan, rekao bih.
Probala. Visnja je kao cokoladna bananica s vestackim ukusom voca, pomorandza mi je preslatka - u trenutku povuce na lint ekselens, no, miljama je daleko to od tog savrsenstva. Za cenu nije lose, ali not maj kap of cokolit.
Link to comment

Pa i meni je delovala visnja malo vestacka. Pomorandzu trosim. Juce sam probao Najlepse zelje, istu kombinaciju, crna cokolada i pomorandza. Onako, moze... Ipak je pomak. (Kupujmo domace! ;) )Wellness samo sa crnom cokoladom, nisam sad raspamecen, ali ok. O Cake sa komadicima cokolade isto nije los.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Juce i danas smazao dve nove verzije Najlepsih zelja. Prva na repertoaru je bila crna cokolada sa pomorandzinom korom. Za nase uslove, sasvim solidna.. Druga, koja me je poprilicno odusevila, je sa mlecnim kremom.. Topi se, jedva se guta, ali ima jako lep ukus i cak bih se usudio da kazem lepsi od onih Kinder cokoladica sa mlekom.. da ne znam da je nasa, mislio bi da nije..

Link to comment
Bambi, crna 70% kakaoa - totalna antipreporuka. Redovni problemi sa želudcem posle konzumiranja.
laksativ? mozda je dobra za detox i kao prethodnica kolonoskopije....
Link to comment

Nope, želudačna kiselina divlja posle ove čokolade. Možda ja nisam merodavan pošto imam malo problema sa viškom iste, ali se posle konzumiranja drugih čokolada (čak i u većim količinama) to ne dešava ili je retko, a sa ovom već dva puta posle samo 1 kocke.

Edited by Conspirator
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...