Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kad se drogiras i pijes, meni ne smetas. Kad pusis, gusis. Lako je.

 

Ne, nije lako, pošto se zalažeš za zabranu pušenja čak i tamo gde postoje uslovi da te ne gušim. Dakle, ovo nije čak ni pitanje tvoje lične udobnosti.

Link to comment

Dobro je znaci, u Beogradu van ogradjenog prostora za pse ne moze nigde da se ugazi u psece govance, jer je predsednik vlade AV.

Nisam znao da je tako efikasno resio taj problem.

 

Znaci, sad kad se u parkovima zabrani pusenje, mandrili koji senluce po parkovima to vise nece da rade jer ce da se uplase... znaka za zabranjeno pusenje?

 

Sad ne razumem sto se Beogradjani zale na Vucica, resio problem gej parade, psecih govana po ulicama, a evo sad ce da resi i problem srče po parkovima. Lik je zver, realno.

 

pa što se ovoga tiče, ako se odluka sprovede kako treba, svaka čast vučiću!

Link to comment

OK, zabranjeno ali se ne primenjuje, isto kao i postojeci i buduci zakon o zabrani pusenja na javnim mestima

 

Jebiga, treba cimati gradske oce da (bar u tom delu) odrade tu ogradu, postave table i sprovedu minimum kontrole.

Link to comment

Ne, nije lako, pošto se zalažeš za zabranu pušenja čak i tamo gde postoje uslovi da te ne gušim. Dakle, ovo nije čak ni pitanje tvoje lične udobnosti.

Nisi se osvrnuo na moj post o prevenciji pusenja kod dece potencijalnih buducih pusaca. Pray, do.

Link to comment

Ne idete samo vi pusaci u kafice i restorane. Sto ste vi bolji od nas?

 

Ja nisam za to da bude dozvoljeno na svim mestima, nego ili da se odvoje prostorije fizički, ili da ugostitelj sam odluči kakvu će klijentelu da privlači. Ta neka tolerancija, kako se već zove.

Link to comment

 

Rešenje vidim u određenoj modifikaciji tog češkog recepta koji si naveo, u smislu da bar 30% kafića treba da ima smislen nepušački deo koji bi, bar približno, bio ravnopravan pušačkom delu, po veličini, udobnosti i nekom ugođaju koji pruža gostu. Ako je to neprihvatljivo za ugostitelje i pušače, onda jbg.   

 

A zasto nepusaci ne otvore 100% nepusacke kafane u koje ce im dolaziti 100% nepusaci.

 

Prema statistici koju juce procitah, vise od 50% stanovnistva su nepusaci, dakle, takve kafane ne bi imale problem sa prometom... Ili ipak bi?

 

Link to comment

Jebiga, treba cimati gradske oce da (bar u tom delu) odrade tu ogradu, postave table i sprovedu minimum kontrole.

 

Hajde da pre nego što počnemo da se bavimo ograničavanjem slobode kretanja sa psima barem rešimo neke osnovne stvari, kao što je kažnjavanje onih koji izbacuju pse na ulicu, primoravanje vozača da poštuju zakon o psima vodičima, i tako dalje. 

 

Sloboda psa u Beogradu svodi se na slobodu da pogine pod točkom i pojede kreozan.

Link to comment

Prema statistici koju juce procitah, vise od 50% stanovnistva su nepusaci, dakle, takve kafane ne bi imale problem sa prometom... Ili ipak bi?

 

Ne bi, kaže beowl na primeru ultra pušačke Turske. Ja sam spreman da budem u nepovlašćenoj manjini i da imam svojih 20% mesta gde mogu da purnjam.

Link to comment

Jebiga, treba cimati gradske oce da (bar u tom delu) odrade tu ogradu, postave table i sprovedu minimum kontrole.

 

 

Znam da zakon postoji i donet je samo da bi komunalci mogli da maltretiraju nekog sa psom ako im se ne svidja.

Znam ljude koji su se nudili da sami finansiraju izgradnju takvog prostora u Sumaricama na nekoj od lokacija dalje od spomenika gde se i inace setaju psi po ceo dan ali su ih iz gradske uprave iskulirali.

 

Ovako je kao i sa pusenjem - po zakonu psa ne smes da pustis sa povoca nigde van prostora gde je obelezeno da je to dozvoljeno a apsolutno nigde nije niti je ikad bilo obelezeno. Tako da se zakon ne primenjuje, kao sto nece ni ovaj o pusenju.

Link to comment

Hajde da pre nego što počnemo da se bavimo ograničavanjem slobode kretanja sa psima barem rešimo neke osnovne stvari, kao što je kažnjavanje onih koji izbacuju pse na ulicu, primoravanje vozača da poštuju zakon o psima vodičima, i tako dalje. 

 

Sloboda psa u Beogradu svodi se na slobodu da pogine pod točkom i pojede kreozan.

 

+100

 

No, odgovarao sam na tvrdnju da nije zabranjeno uvođenje pasa (kućnih ljubimaca) u parkove. 

Link to comment

Nisi se osvrnuo na moj post o prevenciji pusenja kod dece potencijalnih buducih pusaca. Pray, do.

 

Hteo sam ali sam zaboravio. Kada nešto zabraniš, to postaje kul.

 

For kids and young adults, smoking has increased in popularity over the last several years. A survey conducted this past March by the Cancer Research Center in the UK indicates that 207,000 children in the UK, ranging from 11 to 15 years old, start smoking each year.

Paralleling this rise, youth smoking in the U.S. has also increased. The aforementioned study shows that, in the period from 1991 to 2009, teenage smoking has risen by about 12%.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...