Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa to ja sve vreme i pričam - ne znamo šta će biti, ali znamo šta je bilo. Zakon se poštuje mesec dana i onda nikom ništa. Kristalna kugla mi kaže da će tako biti i ovog puta bez obzira na ogromno poverenje koje tičer gaji prema Alekovim represivnim metodama. :)

I trenutni zakon se sprovodi dosledno u firmama u kojima postoji makar minimalna želja i strah od kazni kod nadređenih koji sprovode zakonske norme u dotičnim firmama. 

Link to comment

Ovaj topik je odlican primer koliko smo postali sebicni, samozivi i netolerantni.

Sta sam ti rekao? Niko se ni za jotu nije pomerio od svog pocetnog stava. :) Fiziologija end biologija. O ovome se ne raspravlja umom, vec secanjima na osecaje u grkljanu, zdrelu, plucima, ustima, nosu i u predelu slepoocnica. Gusenje vs ekstaza.

Link to comment

I trenutni zakon se sprovodi dosledno u firmama u kojima postoji makar minimalna želja i strah od kazni kod nadređenih koji sprovode zakonske norme u dotičnim firmama. 

 

Nije da nije, ali ja i ne pričam o firmama.

 

Ali se u svim državnim institucijama i dalje puši, sudije puše po kancelarijama, lekari i sestre po lekarskim i sestrinskim sobama, ponekad čak i u ambulanti uz kaficu pre nego što uđu pacijenti, u skoro svim kafanama se puši za svakim stolom, puši se po raznim prostorima po školama..

 

I inače sam pobornik nepušenja u radnoj prostoriji ukoliko se u njoj nalazi bar jedan nepušač, i ne samo u radnoj, već i u svim prostorima gde ljudi dolaze da obave bilo kakav posao, banke, pošte, menjačnice, škole, prodavnice, bioskopi, pekare i ostali fast food, da ne nabrajam dalje, ali isto tako mislim da u prostorima koji jedni ljudi od svojih para naprave, otvore, rizikuju uloženo i žive od toga da drugim ljudima stvaraju ambijent za uživanje, oblik tog uživanja ne treba da propisuje država dok se radi o dobrovoljnom učešću obe zainteresovane strane i ne krši zakon.

 

Drugim rečima, ako je mazanje govnima po licu dozvoljeno zakonom, ne bi trebalo država nikoga da sprečava da drži kafanu u koju se dolazi lica namazanog govnima.

Kome smrdi, neka ide u kafanu gde se po licu mažu uljem iz žlezda mošusnog govečeta.

 

Kao da propišeš da u svakoj kafani mora da se pušta 50% vremena muzika za čuvanje ovaca jer se obožavaoci iste (a većina ih je u Srbiji) osećaju ugroženima kad dođu baš u tu kafanu ako ne čuju cece i jece nego Leonarda Koena.

Link to comment

Nije da nije, ali ja i ne pričam o firmama.

Zakon odnosi i na državne institucije. I ja nemam problem sa nesprovođenjem zakona, već sa nekažnjavanjem.

I kakve tačno veze ima pušenje na radnom mestu sa kafanom? Da se trenutni zakon sproveo i u državnim institucijama možda ne bi bilo potrebe za potpunom zabranom.

Link to comment

Zakon odnosi i na državne institucije. I ja nemam problem sa nesprovođenjem zakona, već sa nekažnjavanjem.

I kakve tačno veze ima pušenje na radnom mestu sa kafanom? Da se trenutni zakon sproveo i u državnim institucijama možda ne bi bilo potrebe za potpunom zabranom.

 

Ocigledno je da postoji problem sa sprovodjenjem zakona cak i u drzavnim institucijama, kako onda ta ista drzava (i pre svega zasto?) da sprovede zakon u privatnoj kafani?

To je potpuna budalastina.

 

U privatnim firmama i nema razloga za pravljenje problema, uglavnom postoji prostor za pusenje.

Problem je sto je recimo zabranjeno pusenje u svim prostorijama i citavim dvoristima zdravstvenih ustanova (osim na psihijatrijama, dakle duvanu se priznaje i pozitivan efekat na neke bolesti) a ovamo se pusi po ambulantama i odeljenjima. I drzava ne resava to (upravo to sto si naveo, niko ne placa kazne i svakog boli kurac), a oce da gnjavi Peru koji drzi kafic sa tri stola gde mu svaki dan dolaze ortaci, a jednom mesecno zaluta neki lik koji ceka da se otvori posta preko puta.

 

Sa druge strane, ima i onih situacija, hirurg upravo okrpio troje iz saobracajke, spasao im zivote, stajao nad operacionim stolom sest sati i kad zavrsi ti mu ne das cigaru da zapali, nego neka se fino presvuce, pa u setnju jedno 300 metara da napusti krug bolnice, pa nek smiruje zivce bez da nekom ugrozava zdravlje...A ovaj sto se posekao kad je prao sudove nek saceka da ovaj ispusi, vrati se i presvuce.

Link to comment

vucic je politicki genije, koja usteda u budzetu, umesto sve vecih izdataka na sendvice dovoljno je doneti neki zakon koji nesto zabranjuje i odmah se ljudi nesvesno pretvore u njegove obozavaoce na drustvenim mrezama i to bez sendvica kao naknade

Ja Vucica ne mogu da smislim ali definitivno podrzavam sto restriktivnije zakone i sto skuplje cigarete da bi se meni dragi ljudi koji jos uvek puse dozvali pameti i bacili to govno.

 

Da sam jos uvek pusac verovatno bih penio za sve pare sto mi se ogranicavaju prava da se trujem i da trujem druge al ovako udri milicijo :)

 

Zastrasujuc je broj pusaca i definitivno mora da se radi na tome da se taj procenat sto vise smanji.

Link to comment

Vejavica, saobracaj u prekidu ili samo sto nije, autobusi ne rade, kad ce ne zna se, radi se o putu Cetinje - Budva, zaglavljeni automobili, ljudi iz njih, ljudi iz autobusa, zimsko vece, nervoza pred praznik, taj rad.

Bracni par, OK ljudi, putuju iz Beograda, imaju vikendicu na moru, starost tu negde 40 - 45, stanem, ljudi skolovani, pismeni, povezem sa sve prtljagom, ne volim da pricam sa ljudima koje povezem, posle saopstavanja najnuznijih podataka, netrazenih, kuda idu, odakle su, vozim, cutimo, palim cigaretu, 'molim vas da ne pusite, strasno mi smeta dim, supruzi takodje...'

Sledi, zamalo, predavanje o neuvidjavnosti pusaca i stetnosti pusenja...

Edited by namenski
Link to comment

Zakon koji bi bio toliko komplikovan i ne bi mogao da se sprovodi. Meni ne smeta pusenje u kaficima ali ne vidim ni problem da se pusi samo na otvorenom. Samo je stvar volje.

 

Pa problem je upravo u tome što ako izađeš ispred kafića da popušiš cigaretu na -5, ti ne uživaš u toj cigareti nego zadovoljavaš puku potrebu za nikotinom.

Pušači uglavnom ne puše zato što moraju, nego zato što u tome uživaju, a cvokotanje na -5 ispred kafića nije uživanje. Zato je besmisleno sedeti u kafani i pušiti ispred nje.

Link to comment

Pa problem je upravo u tome što ako izađeš ispred kafića da popušiš cigaretu na -5, ti ne uživaš u toj cigareti nego zadovoljavaš puku potrebu za nikotinom.

Pušači uglavnom ne puše zato što moraju, nego zato što u tome uživaju, a cvokotanje na -5 ispred kafića nije uživanje. Zato je besmisleno sedeti u kafani i pušiti ispred nje.

Slazem se sa ovim.Da pusim , nema sanse da bih izlazio na mraz samo da bih sabio cigaru...

Link to comment

Ja Vucica ne mogu da smislim ali definitivno podrzavam sto restriktivnije zakone i sto skuplje cigarete da bi se meni dragi ljudi koji jos uvek puse dozvali pameti i bacili to govno.

 

Da sam jos uvek pusac verovatno bih penio za sve pare sto mi se ogranicavaju prava da se trujem i da trujem druge al ovako udri milicijo :)

 

Zastrasujuc je broj pusaca i definitivno mora da se radi na tome da se taj procenat sto vise smanji.

 

bivsi su uvek najgori :P bilo da je rec o komunistima, pusacima, pijancima :P

 

neko je vec podsetio, zakon ce biti donesen tokom 2016 to moze da bude i 31. decembar 2016  a kako je premijer jos 2012 obecao da cemo za dve godine, 2014 ziveti mnogo bolje.... :P

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...