Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne kapiram ove paralele sa gaziranim picima i masnom hranom i zlom drzavom, kada je cela poenta oko pusenja na javnim mestima ugrozavanje drugih ljudi(nepusaca). 

 

A izduvni gasovi automobila? A prdež u zatvorenom prostoru? A puštanje narodnjaka na javnim mestima?  A organizovanje koncerata Ceca, Jeca, i ostalih poluprostitutki na javnim mestima?

A glupost? Eh, koliko tek ljudska glupost ugrožava... :(

Link to comment

neka deru poslodavce, što da ne. pušenje na radnom mestu je retko ogavna stvar i potpuno nepoštovanje kolega, i to kažem kao pušač.

 

moje mišljenje o ovoj stvari je vrlo jednostavno, i podrazumeva češki recept. u ugostiteljskim objektima treba dozvoliti duvan. u svim ostalim javnim prostorima treba ga zabraniti. 

 

inače zaista ne verujem da će biti moguća primena ove mere u malim seoskim kafanama u kojima se svi poznaju.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Zasto bi i kako nekoga ugrozavali narodnjaci?

 

 

Jebi ga, kao što među nepušačima ima ljudi koji apsolutno ne podnose duvanski dim, tako i među slušaocima muzike ima onih koji apsolutno ne podnose zvučno zagađenje i dreku, šta je tu čudno?

 

moje mišljenje o ovoj stvari je vrlo jednostavno, i podrazumeva češki recept. u ugostiteljskim objektima treba dozvoliti duvan. u svim ostalim javnim prostorima treba ga zabraniti.

+1

Link to comment

Jebi ga, kao što među nepušačima ima ljudi koji apsolutno ne podnose duvanski dim, tako i među slušaocima muzike ima onih koji apsolutno ne podnose zvučno zagađenje i dreku, šta je tu čudno?+1

Sta ti poredis... zdravstvene probleme i muzicki ukus.

Link to comment

Nop, razlika je sto nepusacima zaista smeta duvanski dim, kao i osobama koje imaju respiratorne bolesti, ili alergiju na isti. Ti samo imas neki kompleks od turbofolka i njegovih obozavaoca

 

Послато са GT-P7500 уз помоћ Тапатока

Link to comment

A izduvni gasovi automobila? A prdež u zatvorenom prostoru? A puštanje narodnjaka na javnim mestima?  A organizovanje koncerata Ceca, Jeca, i ostalih poluprostitutki na javnim mestima?

A glupost? Eh, koliko tek ljudska glupost ugrožava... :(

pa je, nek se vrati olovo u benzin, azbest u zidove, nek se vrate i preostali milosevici na vlast, sto da oni budu diskriminisani pored tolikog prdeza i fabrika i ceca i ...

Link to comment

neka deru poslodavce, što da ne. pušenje na radnom mestu je retko ogavna stvar i potpuno nepoštovanje kolega, i to kažem kao pušač.

 

moje mišljenje o ovoj stvari je vrlo jednostavno, i podrazumeva češki recept. u ugostiteljskim objektima treba dozvoliti duvan. u svim ostalim javnim prostorima treba ga zabraniti. 

 

inače zaista ne verujem da će biti moguća primena ove mere u malim seoskim kafanama u kojima se svi poznaju.

 

imaju i kelneri pravo na zivot. poslodavac ima obavezu da zastiti radnike, i u kafani i u rudniku.

Link to comment

imaju i kelneri pravo na zivot. poslodavac ima obavezu da zastiti radnike, i u kafani i u rudniku.

 

Pa dobro, sada će ih zakon zaštititi tako što će, kao u Bugarskoj posle donošenja antipušačkih zakona, 40 posto njih ostati bez posla. 

 

Svaki posao nosi sa sobom rizike. Ja sam radeći 15 godina na neergonomskim tastaturama dobio karpal tunel sindrom, desna šaka mi je čas jaka, čas kilava. Krivi su poslodavci koji su kupovali loše i neergonomske miševe i tastature. Rudari se izlažu  mnogo opasnijim stvarima od toga, i ne  mogu se, svakako, zaštititi do kraja. Ovde nije u pitanju zaštita na radu nego uvođenje novih konvencija o tome koji su hazardi moralno prihvatljivi za društvo, a koji nisu.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Evo jos jednog argumenta. Sa suzbijanjem pusenja i smanjivanjem njegovog kul faktora sve manje dece ce postajati pusaci imitirajuci odrasle, a slozicemo se svi da to jeste losa navika koja rezultuje zavisnoscu od koje samo duvanska industrija ima koristi. Osim toga, svaka zavisnost je losa jer smanjuje slobodu osobe, i to ne samo u finansijskom smislu. Ne vidim razlog zasto ne bismo uradili sve da iskorenimo tu losu naviku u buducnosti. Sadasnji pusaci imaju svoja prava, ali drustvo nema samo odgovornost prema njima nego i prema buducim narastajima.

Link to comment

mislis na totalnu prohibiciju, kao banned substance?

 

Pa dobro, sada će ih zakon zaštititi tako što će, kao u Bugarskoj posle donošenja antipušačkih zakona, 40 posto njih ostati bez posla. 

 

Svaki posao nosi sa sobom rizike. Ja sam radeći 15 godina na neergonomskim tastaturama dobio karpal tunel sindrom, desna šaka mi je čas jaka, čas kilava. Krivi su poslodavci koji su kupovali loše i neergonomske miševe i tastature. Rudari se izlažu  mnogo opasnijim stvarima od toga, i ne  mogu se, svakako, zaštititi do kraja. Ovde nije u pitanju zaštita na radu nego uvođenje novih konvencija o tome koji su hazardi moralno prihvatljivi za društvo, a koji nisu.

+1

treba biti realan...

 

sto se tice cts-a i tastatura, garantujem ti da to nije do tastature ni stoti deo koliko do stola, stolice i tvog ponasanja (pauze, razgibavanje...)

Edited by Krošek
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...