Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Top Posters In This Topic

Posted Images

nemoj da pokusavas s "ma samo jedna uz kafu/pivo/rakiju"

ili "ma prvo cu da smanjujem - postepeno"

a najgore je "ma ja sam hedonista - pusenje je ono sto sam ja"

 

ja sam redovno na tome padao

i na kraju uzmem zyban i prestanem pusiti

 

+1

 

Da, najgora su ta samozavaravanja. Ja sam ih ostavio posle dočeka 2000-te i nisam ih više takao. Mora da se preseče kao britvom inače ne vredi. Baciš i spremiš se na veliku borbu, kažeš u sebi neprijatelj si i sad ću da ti doakam po svaku cenu. Krizirao sam skoro dve godine dok nisam uspeo da neutrališem želju. Meni je najveći problem bila polugodišnjica apstinencije, tada me je najjače vuklo da ponovo počnem.

Edited by slow
Link to comment

čim vi "ostavljate", a ne "prestajete", slaba vajda od toga... no, valjda će vas sada zakonski sprečiti da trujete druge.

 

Ali nece, kao sto nisu ni u prethodnim pokusajima. -_-

Link to comment

Ostavljanje ide mnogo lakse nego sto ljudi misle. Sa dve pakle dnevno na nulu zato sto sam se u trenutku smorio :)

 

Jos sam namerno drzao poslednjih par kupljenih pakli sve vreme na stolu.

Edited by katamaran
Link to comment

Postoji pušačka teorija zavere koja tvrdi da je obračun sa duvanom i pušačima u stvari puritanska malograđanska borba  protiv čovekove slobode da uživa u životu i njegovim lepotama i da su borci protiv pušenja u stvari nesvesno ljubomorni na pušače što i oni ne mogu da uživaju isto tako.

Edited by slow
Link to comment

Postoji teorija zavere koja tvrdi da je obračun sa duvanom i pušačima u stvari puritanska malograđanska borba  protiv čovekove slobode da uživa u životu i negovim lepotama i da su borci protiv pušenja u stvari ljubomorni na pušače što i oni ne mogu da uživaju isto tako.

 

postoji i ona teorija da su svi pušači ogavni egoisti koji zbog svoje slabosti unesrećuju normalne ljude...

Link to comment

Ja sam od jednog pušača čuo da su indijanci smatrali da je duvanski dim simbol slobodnog čovekovog duha koji se nesputan širi prerijom i da je borba protiv duvana u stvari borba protiv duhovnosti i Manitua. Svakakvih teorija ima.

Edited by slow
Link to comment

^ svakakvih tu teorija ima, zavisnost je zajebana stvar.

 

 

sto se prestajanja tice, kome treba da se okurazi, ja znam dosta ljudi koji su prestali zauvjek, pa kad su oni mogli ...

 

 

oni sto nisu prestali do nekih ranih poznijih godina, vecinom su tada razvili nesto od standardnih pusackih zdravstvenih problema.

 

Link to comment

Generalno, pušenje je subverzija. Na mikro planu, pušenje je stvar kulture.

 

"The Nazi anti-tobacco policies were not free of contradictions. For example, the Volksgesundheit (People's Health) andGesundheitspflicht (Duty to be Healthy) policies were enforced in parallel with the active distribution of cigarettes to people who the Nazis saw as "deserving" groups (e.g. frontline soldiers, members of the Hitler Youth). On the other hand, "undeserving" and stigmatized groups (Jews, war prisoners) were denied access to tobacco"

 

Što se tiče prestajanja, nije problem ko želi i ima jasnu odluku. Ja nikada nisam želeo da umrem zdrav, ali sam iz nekoliko svojih razloga sve pušenje na oko pola kutije mesečno, sa striktnim pravilom da nikada ne pušim tokom neradnog vremena, pa ako je u pitanju odmor od dve-tri nedelje, nema problema. Ako i kada zapalim, to radim isključivo u vremenu koje sam prodao drugima po manjoj ceni, kradem to vreme nazad. Ne pušim u restoranima, ni drugim zatvorenim objektima, a ne smeta mi kada to drugi čine. Često idem na sl. puteve sa jednim hard core pušačem i nikada se nisam bunio. Za toliko koliko me on otruje, otrovali su me i bakalin, mesar, pekar, apotekara i NATO da ne spominjem...a bar nemam iluzije.

Link to comment

postoji i ona teorija da su svi pušači ogavni egoisti koji zbog svoje slabosti unesrećuju normalne ljude...

 

Drugim rečima, hoćeš da kažeš da su svi pušači nenormalini ljudi i ogavni egoisti?

Link to comment

Drugim rečima, hoćeš da kažeš da su svi pušači nenormalini ljudi i ogavni egoisti?

 

čast izuzecima, no sada neće biti potrebe za primećivanjem izuzetaka, jer neće biti ni pušenja...

Link to comment

Srbiji treba privatno zdravstveno osiguranje sa obaveznim upitnikom i pregledom da bi se odredio contribution rate. Kategorija pusac ume lepo da poskupi zdravstveno osiguranje :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...