Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

mislis na totalnu prohibiciju, kao banned substance?

Ne bre, nego na ovaj zakon. On ce sigurno dovesti do smanjenja broja mladih koji zele da postanu pusaci.

 

Protiv sam bilo koje totalne prohibicije.

Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Top Posters In This Topic

Posted Images

ne da mi se vise da se natezem, samo da kazem ovde gdje sam je zabranjeno pusenje skoro svuda, u restoranima vec dugo, odnedavno valjda i u parkovima, i zivot tece dalje, ugostiteljska industrija i dalje radi. i ovde su neki mislili da ce kafane da propadnu, ali nisu, pa mislim da ce se i bugarska oporaviti.

Link to comment

Zabrane u parkovima su jasan dokaz za moju tezu da je ovo pre svega moralno, pa tek onda zdravstveno pitanje.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Zabrane u parkovima su jasan dokaz za moju tezu da je ovo pre svega moralno, pa tek onda zdravstveno pitanje.

 

ne znam sta je bio motiv zakonodavcu, ali meni to nema veze sa moralom. odes u park da se odmaknes od prdeza™ i automobila™, neces da udises dim. ovo se odnosi na gradske parkove sa ljudima, ne prave se potjere rejndzera po planini.

Link to comment

Zabrane u parkovima su jasan dokaz za moju tezu da je ovo pre svega moralno, pa tek onda zdravstveno pitanje.

 

obzirom da bi parkovi bili super za decu koja puze i igraju se na travi, a u okolnostima gde pušači bacaju pikavce na travu, to jednostavno nije moguće. te zadržavam da je to i vaspitno pitanje.

Link to comment

 

ne znam sta je bio motiv zakonodavcu, ali meni to nema veze sa moralom. odes u park da se odmaknes od prdeza™ i automobila™, neces da udises dim. ovo se odnosi na gradske parkove sa ljudima, ne prave se potjere rejndzera po planini.

 

Naravno da ima sa javnim moralom. Javni moral diktira ono što je u nekom društvu prihvatljivo, a šta nije, ako apstrahujemo direktne i neposredne rizike po zdravlje i bezbednost građana. O tabuima koji se nameću u skladu sa novim shvatanjima morala se, naravno, govori kao o nečemu što se razume samo po sebi, bez uzimanja u obzir opsežnog socijalnog mehanizma koji je doveo do toga da se nešto shvata kao apsolutno loše ili štetno.

 

Ponoviću primer sa automobilima prvo zato što on jako iritira ljude, a drugo zato što je tačan: zašto nema moralnog odijuma protiv činjenice da se ljudi težine 80 kilograma voze po gradu u vozilima nosivosti 500 kilograma, stvarajući ogromne količine izuzetno opasnog suvišnog dima koji dopire u parkove, stanove, na radna mesta? Zato što društvena klima nije sazrela da ovo shvati kao prestup protiv moralnosti i invaziju na tuđe zdravlje.

Link to comment

obzirom da bi parkovi bili super za decu koja puze i igraju se na travi, a u okolnostima gde pušači bacaju pikavce na travu, to jednostavno nije moguće. te zadržavam da je to i vaspitno pitanje.

 

Naravno, i šetanje kućnih ljubimaca treba zabraniti jer mogu da se pokenjaju na travu a da neodgovorni vlasnik ne pokupi (a niko ne kupi, kao što svi bacaju pikavce po travi), a valjalo bi regulisati i padanje kiše i snega zbog blata. :)

Link to comment

Naravno, i šetanje kućnih ljubimaca treba zabraniti jer mogu da se pokenjaju na travu a da neodgovorni vlasnik ne pokupi (a niko ne kupi, kao što svi bacaju pikavce po travi), a valjalo bi regulisati i padanje kiše i snega zbog blata. :)

 

već je zabranjeno šetanje kućnih ljubimaca, koji su dobili svoje ograđeno mesto u parkovima... ali daj još neku analogiju kojom ćeš opravdati svoju zavisnost od otrova, koju žarko želiš da podeliš sa svima oko sebe... 

Link to comment

obzirom da bi parkovi bili super za decu koja puze i igraju se na travi, a u okolnostima gde pušači bacaju pikavce na travu, to jednostavno nije moguće. te zadržavam da je to i vaspitno pitanje.

 

Vidim da ti se dopada sistem koji se ionako zapatio u Srbiji: kad ne umeš da rešiš neki problem, ti lepo donesi novi zakon umesto da popraviš ono što si sam zabrljao.

Link to comment

Vidim da ti se dopada sistem koji se ionako zapatio u Srbiji: kad ne umeš da rešiš neki problem, ti lepo donesi novi zakon umesto da popraviš ono što si sam zabrljao.

 

ne znam na čega ciljaš, ali mi se dopada da budem sa svojom decom u parku koji nije prepun pikavaca i lomljenog stakla

Link to comment

ne znam na čega ciljaš, ali mi se dopada da budem sa svojom decom u parku koji nije prepun pikavaca i lomljenog stakla

 

Ciljam na to da treba strogo kažnjavati ljude koji bacaju stvari po parkovima, a ne kažnjavati gospodu pušače zbog postupaka neodgovornih i bahatih pojedinaca.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...