Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Ja sam za potpuno ukidanje pušenja u zatvorenom prostoru što se IMO solidno razlikuje od potpune zabrane pušenja na svim mestima. Na otvorenom prostoru nemam nikakav problem sa pušačima.

Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nema to nikakve veza sa tim da li je vlasnik pušač ili ne. Oni gube na prometu otkako su otvorili kafić/restoran jer im pojedini nepušači ne dolaze.

 

 

Ja sam sad zbunjen, ovde se već nekoliko strana povlači teza da će zabranom pušenja u objektu ugostitelj profitirati jer će konačno moći da mu nagrnu horde gladnih i žednih nepušača koji su samo čist  vazduh čekali pa da navale da troše, nešto kao Beograđani kad vide novogodišnje ukrase na ulicama. Kako sad gube na prometu? Evo i Beowl kaže da se od kad imaju zabranu pušenja, Turci razbijaju od trošenja po kafanama.

 

 

 Milion puta mi se desilo da u društvu bude više nepušača nego pušača, ali se ide u pušački deo objekta da bi se udovoljilo pušaču. I to uopšte nije nešto o čemu se raspravlja, već se podrazumeva.

Nepušači su naučeni da im ne smeta kada neko puši pored njih.

 

Jebi ga, izgleda da su pušači mnogo cool likovi kad ste spremni na takve žrtve zbog njih.

Ili to, ili vam realno ne smeta ali volite da kenjate. :D

Link to comment

Nema šta tu da se preuveličava do apsurda, sama stvar je apsurdna sama po sebi. Pušenje je štetno za zdravlje? Proglasite proizvodnju i promet duvana ilegalnim kao i one teških droga, najlogičnija moguća stvar. A onda dalje na ostale stvari koje su dokazano štetne, a nemaju nikakvu vrednost - slatkiši, gazirana pića, džank fud, kladionice, pržena i pohovana hrana, ogranizovani odlazak na sportske priredbe, bezvredne i loše tv i internet sadržaje, itd itd, možemo do sutra.

 

Sbe ostalo je sebično i licemerno jedenje govana.

 

:thumbsup:

Link to comment

Ili to, ili vam realno ne smeta ali volite da kenjate. :D

To, to! Bravo, pogodio si žicu - pušači su kul, a nepušači su kul kada se požale da im smeta. Bez ironije. To je pravo stanje stvari.

 

Provlače se dve teze - jedna da će ugostitelji propasti jer se tako desilo u Bugarskoj, a druga je da im se neće ništa desiti jer je tako u Turskoj.

Nemamo magičnu kuglu da znamo šta će biti, ali zato znamo šta je bilo. Bilo je to da je u Srbiji 95% ugostitelja kada su imali izbor izabralo da im objekat ostane pušački.

Link to comment

To, to! Bravo, pogodio si žicu - pušači su kul, a nepušači su kul kada se požale da im smeta. Bez ironije. To je pravo stanje stvari.

 

Provlače se dve teze - jedna da će ugostitelji propasti jer se tako desilo u Bugarskoj, a druga je da im se neće ništa desiti jer je tako u Turskoj.

Nemamo magičnu kuglu da znamo šta će biti, ali zato znamo šta je bilo. Bilo je to da je u Srbiji 95% ugostitelja kada su imali izbor izabralo da im objekat ostane pušački.

 

Pa to ja sve vreme i pričam - ne znamo šta će biti, ali znamo šta je bilo. Zakon se poštuje mesec dana i onda nikom ništa. Kristalna kugla mi kaže da će tako biti i ovog puta bez obzira na ogromno poverenje koje tičer gaji prema Alekovim represivnim metodama. :)

Edited by JozoMujica
Link to comment

pa što se ovoga tiče, ako se odluka sprovede kako treba, svaka čast vučiću!

 

vucic je politicki genije, koja usteda u budzetu, umesto sve vecih izdataka na sendvice dovoljno je doneti neki zakon koji nesto zabranjuje i odmah se ljudi nesvesno pretvore u njegove obozavaoce na drustvenim mrezama i to bez sendvica kao naknade

Link to comment

vucic je politicki genije, koja usteda u budzetu, umesto sve vecih izdataka na sendvice dovoljno je doneti neki zakon koji nesto zabranjuje i odmah se ljudi nesvesno pretvore u njegove obozavaoce na drustvenim mrezama i to bez sendvica kao naknade

 

Voli Srbin čvrstu ruku u teoriji!

Link to comment

Pa to ja sve vreme i pričam - ne znamo šta će biti, ali znamo šta je bilo. Zakon se poštuje mesec dana i onda nikom ništa. Kristalna kugla mi kaže da će tako biti i ovog puta bez obzira na ogromno poverenje koje tičer gaji prema Alekovim represivnim metodama. :)

 

4. zasto uopste pokusavati kada ugostitelji ne postuju zakon

 

:lolol:

ugostitelji...jebeni ugostitelji. znaci oni treba da nam odredjuju kakve zakone treba i ne treba da donosimo

Link to comment

Bilo je to da je u Srbiji 95% ugostitelja kada su imali izbor izabralo da im objekat ostane pušački.

 

:D

Dali smo ljudima da odluce sami, ali su pogresno odlucili pa vise nece odlucivati oni nego drzava.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...