Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Ciljam na to da treba strogo kažnjavati ljude koji bacaju stvari po parkovima, a ne kažnjavati gospodu pušače zbog postupaka neodgovornih i bahatih pojedinaca.

 

mislim da nije moguće odvojiti mali procenat čestitih pušača od ovih koji su im nametnuli reputaciju bahatih zagađivača vazduha i zemlje.

Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Top Posters In This Topic

Posted Images

već je zabranjeno šetanje kućnih ljubimaca, koji su dobili svoje ograđeno mesto u parkovima... ali daj još neku analogiju kojom ćeš opravdati svoju zavisnost od otrova, koju žarko želiš da podeliš sa svima oko sebe... 

 

Nije zabranjeno i ne postoji nikakvo ogradjeno mesto ni u jednom parku u Kragujevcu predvidjeno za to. Ili na ovom topiku pricamo samo o Beogradu?

 

Uzgred, opet ne citas, ja ne pusim u javnim zatvorenim prostorima jer iste ne posecujem, tako da je meni svejedno zabranjeno ili dozvoljeno. Samo mi simpa kako se radujete necemu sto nikad necete doziveti. :D

 

ne znam na čega ciljaš, ali mi se dopada da budem sa svojom decom u parku koji nije prepun pikavaca i lomljenog stakla

 

Aha, znaci ovim zakonom ce se spreciti magarci da lome flase po parkovima. Podrzavam!

Link to comment

Ja sam za to da ukinemo napolje, tako će građani biti 100% sigurni da ih neodgovorni pojedinci neće zdravstveno/moralno ugrožavati.

 

Ili da se naplaćuje izlazak. Moralnim, čestitim i odgovornim osobama nešto minimalno, a onima koji puše, oblače se neprikladno ili slušaju one drekavce na sluškama da se odrapi cifra.

Edited by ljakse
Link to comment

Carski mi je da neko u bircuzu traži zdrav život i čist vazduh.

 

U bircuzu ne ali ja sam pre neki dan došao u Smokvicu na doručak. Ulazim unutra, a tamo jedno 10-12 ljudi sede u svim krajevima bara, i svi, ali svi do poslednjeg dime kao parne lokomotive. Muško, žensko, staro, mlado, domaće i strano. U vreme doručka, u 9 ujutro. I gde god sam u Beogradu probao da u miru nešto pojedem u poslednjih nekoliko dolazaka prošao sam identično. Nikakva zasebna zona za nepušače ne postoji a čak i ako postoji njen bafer je presmešan i uvreda je predstavljati ga kao neku funkcionalnu barijeru. U Lorencu i Kakalambi su nas stavili u nepušačku zonu koju su napravili tako što su sklonili jedan sto, napravili prazninu od tri metra i to je tvoja barijera koja te štiti od dima sto cigareta koji istovremeno dolazi iz tog pravca.

 

Btw, što se tiče ugostiteljskog momenta ja bih pre rekao da ugostitelji gube novac tako što dozvoljavaju pušenje u svojim objektima. Za nepušače je boravak u tim gasnim komorama nepodnošljiv i oni jednostavno neće doći. Pušači, sa druge strane, imaju opciju da izadju napolje na pet minuta i to reše. To ih stavlja u daleko fleksibilniji položaj u odnosu na nepušače. Ja živim u jednoj od "najpušačkijih" zemalja na svetu i ovde je na sprovedena apsolutna zabrana nakon koje je sve živo nagrnulo u restorane (na terasama još uvek može da se puši, unutra je nulta tolerancija). Ne da niko nije propao ili izgubio posao nego je ugostiteljska industrija na čistom i vidljivom dobitku. Da sutra prestanu to da poštuju kao što se u Srbiji prestalo, poseta bi im se momentalno prepolovila. Nepušača ima sve više i tek će da ih bude više, došlo je vreme da se njima ugadja (iz čisto ekonomskih razloga) pa jebiga. Neće nikom pasti kruna sa glave ako mora da se izvini na pet minuta.

 

Uzgred, podržavam koncept 'smoking only' barova koji bi bili namenjeni isključivo pušačima. To je dobra niša za ugostitelje ali je upravo u tome i fora - treba da bude niša a ne mainstream.

Link to comment

Nije zabranjeno i ne postoji nikakvo ogradjeno mesto ni u jednom parku u Kragujevcu predvidjeno za to. Ili na ovom topiku pricamo samo o Beogradu?

u beogradu postoje ograđeni delovi parka za pse, ne znam kako je u drugim sredinama.

Uzgred, opet ne citas, ja ne pusim u javnim zatvorenim prostorima jer iste ne posecujem, tako da je meni svejedno zabranjeno ili dozvoljeno. Samo mi simpa kako se radujete necemu sto nikad necete doziveti. :D

pogledaj stranicu srbija.gov.rs i pod sastavom vlade, pogledaj ko je predsednik.

Aha, znaci ovim zakonom ce se spreciti magarci da lome flase po parkovima. Podrzavam!

budući da svi ti što šenluče po parkovima i puše, samom zabranom pušenja krenuće da lome negde drugde...

Link to comment

Ja sam za to da ukinemo napolje, tako će građani biti 100% sigurni da ih neodgovorni pojedinci neće zdravstveno/moralno ugrožavati.

Stari trik, teza se razvlaci do sumanutih proporcija i, tako preuvelicana do apsurda, izvrgava ruglu. Znak da je nastupio manjak argumenata i da preostaje samo saljenje.

Link to comment

Nije zabranjeno i ne postoji nikakvo ogradjeno mesto ni u jednom parku u Kragujevcu predvidjeno za to. Ili na ovom topiku pricamo samo o Beogradu?

 

Uzgred, opet ne citas, ja ne pusim u javnim zatvorenim prostorima jer iste ne posecujem, tako da je meni svejedno zabranjeno ili dozvoljeno. Samo mi simpa kako se radujete necemu sto nikad necete doziveti. :D

 

 

Aha, znaci ovim zakonom ce se spreciti magarci da lome flase po parkovima. Podrzavam!

 

Grešiš

 

Član 26, tačka 8

Link to comment

Stari trik, teza se razvlaci do sumanutih proporcija i, tako preuvelicana do apsurda, izvrgava ruglu. Znak da je nastupio manjak argumenata i da preostaje samo saljenje.

 

Stavio si pogrešan kvot, trebao si ovaj:

 

 
budući da svi ti što šenluče po parkovima i puše, samom zabranom pušenja krenuće da lome negde drugde... 
 

 

Link to comment

Naravno da ima sa javnim moralom. Javni moral diktira ono što je u nekom društvu prihvatljivo, a šta nije, ako apstrahujemo direktne i neposredne rizike po zdravlje i bezbednost građana. O tabuima koji se nameću u skladu sa novim shvatanjima morala se, naravno, govori kao o nečemu što se razume samo po sebi, bez uzimanja u obzir opsežnog socijalnog mehanizma koji je doveo do toga da se nešto shvata kao apsolutno loše ili štetno.

 

Ponoviću primer sa automobilima prvo zato što on jako iritira ljude, a drugo zato što je tačan: zašto nema moralnog odijuma protiv činjenice da se ljudi težine 80 kilograma voze po gradu u vozilima nosivosti 500 kilograma, stvarajući ogromne količine izuzetno opasnog suvišnog dima koji dopire u parkove, stanove, na radna mesta? Zato što društvena klima nije sazrela da ovo shvati kao prestup protiv moralnosti i invaziju na tuđe zdravlje.

 

jos sad i necu vise. kad se napravi alternativa automobilima koja je jednako efikasna i jednostavna i jeftina kao nepusenje na javnom mjestu, nastace i takva  drustvena klima.

 

 

ja ne pusim (surprise), niko u mom drustvu ne pusi pa ne razumijem ni pusacke muke :cry: . ne volim ni da vozim, najradije hodam, a ne bi ni vozila uopste da je brze ici busom.

 

ni ja necu da se odreknem secera i stalno mu se vracam :wub: , ali ne izmisljam teorije kako je to cool i produhovljeno.

i ne odgovaram  'a sta su oni' kad mi se kaze da to nije dobro,  ti mi momenti nisu nikako jasni..

 

 

Link to comment

 

moje mišljenje o ovoj stvari je vrlo jednostavno, i podrazumeva češki recept. u ugostiteljskim objektima treba dozvoliti duvan. u svim ostalim javnim prostorima treba ga zabraniti. 

 

 

Osobe koje ne žele da se izlažu duvanskom dimu danas se u beogradskim ugostiteljskim objektima (tu pre svega mislim na kafiće) tretiraju kao gosti drugog reda. Dovoljno je napraviti krug po gradu i shvatiti da gotovo nijedan kafić nema nepušački deo, a kad taj deo postoji, to je samo pro forme, i obično se radi o nekom minijaturnom zagušljivom kutku uz zid od klonje, gde na dva kvadratna metra čuči sabijeno četiri stola.

 

Rešenje vidim u određenoj modifikaciji tog češkog recepta koji si naveo, u smislu da bar 30% kafića treba da ima smislen nepušački deo koji bi, bar približno, bio ravnopravan pušačkom delu, po veličini, udobnosti i nekom ugođaju koji pruža gostu. Ako je to neprihvatljivo za ugostitelje i pušače, onda jbg.   

Link to comment

Stari trik, teza se razvlaci do sumanutih proporcija i, tako preuvelicana do apsurda, izvrgava ruglu. Znak da je nastupio manjak argumenata i da preostaje samo saljenje.

 

Nema šta tu da se preuveličava do apsurda, sama stvar je apsurdna sama po sebi. Pušenje je štetno za zdravlje? Proglasite proizvodnju i promet duvana ilegalnim kao i one teških droga, najlogičnija moguća stvar. A onda dalje na ostale stvari koje su dokazano štetne, a nemaju nikakvu vrednost - slatkiši, gazirana pića, džank fud, kladionice, pržena i pohovana hrana, ogranizovani odlazak na sportske priredbe, bezvredne i loše tv i internet sadržaje, itd itd, možemo do sutra.

 

Sbe ostalo je sebično i licemerno jedenje govana.

Link to comment

jos sad i necu vise. kad se napravi alternativa automobilima koja je jednako efikasna i jednostavna i jeftina kao nepusenje na javnom mjestu, nastace i takva  drustvena klima.

 

 

ja ne pusim (surprise), niko u mom drustvu ne pusi pa ne razumijem ni pusacke muke :cry: . ne volim ni da vozim, najradije hodam, a ne bi ni vozila uopste da je brze ici busom.

 

ni ja necu da se odreknem secera i stalno mu se vracam :wub: , ali ne izmisljam teorije kako je to cool i produhovljeno.

i ne odgovaram  'a sta su oni' kad mi se kaze da to nije dobro,  ti mi momenti nisu nikako jasni..

 

 

 

što stavi u spoiler?

 

ja na ovoj temi imam samo jedan motiv, a to je da se raskrsti sa "zdravorazumskim" argumentima i da se pitanje postavi u društveni kontekst.

Link to comment

Nema šta tu da se preuveličava do apsurda, sama stvar je apsurdna sama po sebi. Pušenje je štetno za zdravlje? Proglasite proizvodnju i promet duvana ilegalnim kao i one teških droga, najlogičnija moguća stvar. A onda dalje na ostale stvari koje su dokazano štetne, a nemaju nikakvu vrednost - slatkiši, gazirana pića, džank fud, kladionice, pržena i pohovana hrana, ogranizovani odlazak na sportske priredbe, bezvredne i loše tv i internet sadržaje, itd itd, možemo do sutra.

 

Sbe ostalo je sebično i licemerno jedenje govana.

Kad se drogiras i jedes mekike, meni ne smetas. Kad pusis, gusis. Lako je. Edited by IndridCold
Link to comment

u beogradu postoje ograđeni delovi parka za pse, ne znam kako je u drugim sredinama.

 

pogledaj stranicu srbija.gov.rs i pod sastavom vlade, pogledaj ko je predsednik.

 

budući da svi ti što šenluče po parkovima i puše, samom zabranom pušenja krenuće da lome negde drugde...

 

Dobro je znaci, u Beogradu van ogradjenog prostora za pse ne moze nigde da se ugazi u psece govance, jer je predsednik vlade AV.

Nisam znao da je tako efikasno resio taj problem.

 

Znaci, sad kad se u parkovima zabrani pusenje, mandrili koji senluce po parkovima to vise nece da rade jer ce da se uplase... znaka za zabranjeno pusenje?

 

Sad ne razumem sto se Beogradjani zale na Vucica, resio problem gej parade, psecih govana po ulicama, a evo sad ce da resi i problem srče po parkovima. Lik je zver, realno.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...