Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

posto su se ovde vec povlacile razne paralele dede da se i ja okusam.pretpostavimo da pusenje na neki nacin, dizvinete, dodje ko prdjenje.onom ko prdi lepo, naviko na svoj smrad i bas ga briga sto se ostali dave i mrste.na stranu to sto prdez nije stetan ko duvan, i da je produkt varenja hrane, ali recimo da je prdjenje voljno i da se od strane drzave nameri zabraniti prakticiranje istoga u kaficima i zatvorenim prostorijama.tu se naravno industrija pasulja nadje pogodjenom i stane sakupljati potpise da se dozvoli ugostiteljskim objektima sa manje od 100 kvadrata da odluce oce li biti prdacki ili neprdjacki,ili podele u odredjenom procentu oni veci.pusaci, iskreno, na cijoj bi ste strani bili?
:lol: Aj sad priznaj da si samo hteo reci da si mnogo fin i da ne prdish. :lol:
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja sam najomraženija vrsta nepušača, bivši pušač, ali mi opet ne pada na pamet da budem pobornik potpune zabrane pušenja na javnim mestima. Ostavite ljudima mogućnost da imaju deo kafića u kom je dozvoljeno pušenje, vi lepo dišite "čist" vazduh i gotovo. Posebno što meni više prija da sam na mestu gde dim priguši mirise izlučevina i ostataka večere iz usta oblokane i preparfemisane stoke. Da, zamislite, ne smrdi samo dim, smrde ljudi. Najstrašnije smrde. Ili i njih da streljamo?

Nego, i tebe da pitam, da li si i ti ikad pitala okolinu (na javnom mestu, da naglasim) oko sebe da li će im smetati ukoliko zapališ cigaru, uživaš u svom poroku i pritom njima smetaš?
Pre nego što postuješ probaj da makar ispratiš logičku nit u svakoj rečenici koju napišeš.
Link to comment
@šumejker-Levi 9Čoveku kome smeta i kaže ti da ne pušiš, ti naravno ne pušiš... 3) Da li si ikad u kafiću/restoranu pitao ljude oko sebe da li im smeta ukoliko zapališ?Ne. Niti su oni pitali mene da li mojim nervima prija muzika koju puštaju.4) Da li bi voleo da sediš u bašti kafića pored koje je zapaljen kontejner?Zapaljen kontejner nema veze sa pušenjem... Ovakva poređenja: "Laku noć i puno sreće!", žele dobrom razumu.
Najjače je da ću u prepunom kafiću ići od osobe do osobe i moliti ih da ugase cigaretu. Zašto bih ja nekog molio za nešto što je elementarno ljudsko ponašanje, a to je pristojnost.što se tiče muzike, opet vršiš zamenu teza, ne puštaju gosti kafića muziku, niti tebi muzika ugrožava zdravlje. Primećuješ kako daješ šture odgovore na neka prilično bodljikava pitanja.A pošto već nisi pitao ljude oko sebe da li će im smetati tvoj trovački dim, pokazuješ onu pomenutu pušačku prizemnost gde ti se hebe za sve, samo dok je tebi dobro. A zapaljen kontejner itekako ima veze, jer znam da bi ti smetao taj dim i smrad. Isto tako, nepušačima smeta vaš dim.Ukratko, vidim da pušače boli uvo što nama smeta, a pritom se pretvaraju kako ako njima ne smeta, ne smeta ni nama.E pa došlo je do toga da je zakon na našoj strani, a vi se gurajte po aerodromima, prostorijama i slično.@palčica:bitno je da vidim da li je tvoja svest o tome da svojom navikom ugrožavaš nepušače na nivou na kojoj i većini pušača, ali eto, postoje i korektni pušači. A sve te priče o tome kako je kafa bez cigare njesra, kako oni imaju prava da uživaju u svojoj navici je obična glupost, jer uživajući u tome škode drugima.
Link to comment

dig, cepidlako jedna! :)sumejker - dobro, i sad sam ja korektna pusacica*. so what? da li bi mi argumenti bili manje valjani da sam ti odgovorila da me zabole kiki za nepusace (a realno me zabole za svakog ko mi nije drag, pa bio on pusac ili ne)?cini mi se da si odrasla osoba, trebalo je do sada da naucis da se u raspravi koncentrises na argumente a ne na osobu koja ih iznosi.*vrcave komentare preskocite :P

Edited by palchica
Link to comment
Neka pushach odoli cigareti. To je mnogo ispravnije gledishte. Zdravlje pre svega! ;)
Dakle ti nisi spreman da se odrekneš svog zadovoljstva(sjedenje u kafiću) radi svog zdravlja ali neko drugi treba da se odrekne svog zadovoljstva radi tvog zdravlja. I to sve u svom privatnom objektu. Zanimljivo stanovište <_< Inače, kako neki predstavljaju posljedice "pasivnog pušenja" nevjerovatno je da je civilizacija uopšte opstala do sada i da ljudska vrsta već nije izumrla.
Link to comment
Dakle ti nisi spreman da se odrekneš svog zadovoljstva(sjedenje u kafiću) radi svog zdravlja ali neko drugi treba da se odrekne svog zadovoljstva radi tvog zdravlja. I to sve u svom privatnom objektu. Zanimljivo stanovište <_< Inače, kako neki predstavljaju posljedice "pasivnog pušenja" nevjerovatno je da je civilizacija uopšte opstala do sada i da ljudska vrsta već nije izumrla.
Omašio si, cedo je pušač koji puši samo u kafićima i kafanama. Doduše, nije mi poznato da li obilazi svakog gosta pojedinačno i pita ga da li sme da zapali.
Link to comment
Ja sam najomraženija vrsta nepušača, bivši pušač, ali mi opet ne pada na pamet da budem pobornik potpune zabrane pušenja na javnim mestima. Ostavite ljudima mogućnost da imaju deo kafića u kom je dozvoljeno pušenje, vi lepo dišite "čist" vazduh i gotovo. Posebno što meni više prija da sam na mestu gde dim priguši mirise izlučevina i ostataka večere iz usta oblokane i preparfemisane stoke. Da, zamislite, ne smrdi samo dim, smrde ljudi. Najstrašnije smrde. Ili i njih da streljamo?Pre nego što postuješ probaj da makar ispratiš logičku nit u svakoj rečenici koju napišeš.
Vidim da ti je bitnije da u mojim postovima pronađeš da li je zapeta na pravom mestu, da li je gramatički korektna i slično., umesto da se uključiš u tok rasprave.Naravno, vidim da se nalaze drugi štetni mirisi koji, zamisli, ne ugrožavaju tuđe zdravlje. To da li je neko jeo luk za večeru tebi može da smeta jedino ako si na udaljenosti manjoj od metar. Pa čak i da jesti, ne truje te.Ja se slažem da postoji ODVOJENI deo kafića, ali nemoj da posle bude kako su oni diskriminisani, stavljeni u komore, poput crnaca i Jevreja, mi nepušači arijevci i slično.
Link to comment
Dakle ti nisi spreman da se odrekneš svog zadovoljstva(sjedenje u kafiću) radi svog zdravlja ali neko drugi treba da se odrekne svog zadovoljstva radi tvog zdravlja. I to sve u svom privatnom objektu. Zanimljivo stanovište <_<
Dakle ti nisi spreman da se odrekneš svog zadovoljstva(pusenje u kafiću) radi svog i tudjeg zdravlja ali neko drugi treba da se odrekne svog zdravlja radi tvog zadovoljstva. I to sve u svom privatnom objektu. Zanimljivo stanovište <_<
Link to comment
Dakle ti nisi spreman da se odrekneš svog zadovoljstva(pusenje u kafiću) radi svog i tudjeg zdravlja ali neko drugi treba da se odrekne svog zdravlja radi tvog zadovoljstva. I to sve u svom privatnom objektu. Zanimljivo stanovište <_<
Zanimljiv pokušaj, ali promašen. Ne treba niko da se odrekne svog zdravlja nego isključivo zadovoljstva tj. odlaska u kafić( Dakle, neka uskrati sebi zadovoljstvo odlaska u kafić ako se brine za zdravlje). Na mjestima na kojima su pušači prinuđeni da budu niko ne spori potrebu zabrane pušenja.Naravno, i dalje govorimo samo o mom(imaginarnom -_- ) kafiću. U svom njegovo veličanstvo nepušač može da organizuje i rekreativno valjanje u govnima ako hoće jer se radi o njegovom privatnom vlasništvu. Na meni je samo da odlučim da li ću da učestvujem u tome ili ne.
Link to comment
Dakle ti nisi spreman da se odrekneš svog zadovoljstva(pusenje u kafiću) radi svog i tudjeg zdravlja ali neko drugi treba da se odrekne svog zdravlja radi tvog zadovoljstva. I to sve u svom privatnom objektu. Zanimljivo stanovište <_<
Pa, filozofija pušača je otprilike takva: šta mene briga što je tebi ugroženo zdravlje, niko te ne tera da sediš blizu mene niti da izlaziš na zadimljena mesta. Je l' doktori puše? E pa kad oni puše, šta više da kažem. Uostalom, truje nas ko stigne, od osiromašenog uranijuma pa do benzina. Puca mi prsluk što tebi smeta ovo, prvo neka zabrane benzin i neka svi doktori ostave cigarete, pa ćeš onda moći meni nešto da kažeš.A to što ti i na radnom mestu dimim, kakve veze ima, pušenje nije nelegalna aktivnost, tako da skini mi se sa grbače.
Link to comment
što se tiče muzike, opet vršiš zamenu teza, ne puštaju gosti kafića muziku, niti tebi muzika ugrožava zdravlje.
Nije tačno, slušanje turbo folka izaziva retardaciju.
Link to comment
A to što ti i na radnom mestu dimim, kakve veze ima, pušenje nije nelegalna aktivnost, tako da skini mi se sa grbače.
pusenje na radnom mestu jeste zabranjeno
Link to comment
Dakle ti nisi spreman da se odrekneš svog zadovoljstva(sjedenje u kafiću) radi svog zdravlja ali neko drugi treba da se odrekne svog zadovoljstva radi tvog zdravlja. I to sve u svom privatnom objektu. Zanimljivo stanovište <_< Inače, kako neki predstavljaju posljedice "pasivnog pušenja" nevjerovatno je da je civilizacija uopšte opstala do sada i da ljudska vrsta već nije izumrla.
Pravi ti leksichke i navodno loghichke vratolomije koliko hocesh ali ako pochetna premisa nije korektna, od toga nema nishta.A tvoja pochetna premisa jeste da je sjedenje u kaficu isto shto i pushenje. To mozhe da smisli samo jedan zaoshinuti pushachki um u zhelji da opravda zavisnost od koje ne mozhe da se izlechi.
Link to comment
Vidim da ti je bitnije da u mojim postovima pronađeš da li je zapeta na pravom mestu, da li je gramatički korektna i slično., umesto da se uključiš u tok rasprave.
žao mi je, al to je jedino vredno pomena iz tvojih postova. I zaista ne očekuj da bilo ko sa tobom diskutuje nakon malopređašnjeg idiotluka od izjave da su pušači retardirani. Ti si živ primer da to nije istina.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...