Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Isto ti je sa pusenjem. To sto je to legalna droga daje lazni utisak da je bezopasna.BTW, ko je pitao koja g'na stavljaju u cigare: stavljaju amonijak i varikinu (ono za izbeljivanje sto se isto stavlja u sredstvo za ciscenje klozeta).
ko to kaže (ko to laže...) da je teško ostaviti pušenje? ništa lakše, ja pokušavala jedno xxx puta ;) volemo da konzumiramo go'na pa šta košta da košta, života npr. go'no je i coca cola, čista hemija, čisti i odvode u nedostatku mr muscula, pa...?ono što mene kao pušača sputava da zapalim pljugu u društvu nepušača je čist altruizam, he, he. em ne mogu, em ne želim da ugrožavam drage mi osobe i davim ih oblacima dima. uvela sam odavno pravilo da u kolima, dok vozim, ne palim. bio neko sa mnom ili ne. ne malo puta se zamerila saputnicima koji bi da zapuše, gledali me u čudu, šta ja kao overen pušađija imam kome da branim legalno uživanje u fiksanju duvanom. moja kola, moja pravila kažem ja. ako nećeš voziš sa mnom, izvoli u drugi prevoz. kvarno, licemerno, neprinicipijelno, štagod, ali držim se toga - misli lokalno, deluj globalno. ko god se motao po us of a, morao je da se pomiri sa činjenicom da su ćoškovi za pušače u lokalima (obično najneugledniji, najzabačeniji deo) neminivnost. ćuti i puši u tom svom getou, zaboravi na izmišljenu srbsku tradiciju - može mi se, ko će mi brani. i evo, sad se suočavamo sa tom segregacijom na našem unutrašnjem nivou, mi, duvanski narkomani i svi ostali. igramo na kartu srpskog spasa, spasavamo naciju od samouništenja, homogenizujemo se na 2 nivoja, ugroženi protiv ugnjetača. jbga, jesmo postali ubilački faktor, legitimno ubijamo sebe, al i druge, fakat. to što oni neće da se samoubiju, nije fer bRe. ima svi da ginemo ili ništa. nek naš smrtopis bude opšte prihvaćena paradigma devijantnosti. jedino moguća karta srpskog spasa je da nam se zabrani. i da ne palamudimo više o tome kako nam je teško i neizdržljivo biti otpadnik, jer uistinu smo tihe ubice kojima "zdravlje" izvire iz pljuge, svojim obredima zatrovasmo naciju a pritom nas zabole...ja pristajem na veto. mušterija nije uvek u pravu, ni u kafani, ni u javnoj kući.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Top Posters In This Topic

Posted Images

(Neko neiskusan gore pomenu libertarijanstvo, pa bih da podsetim da se ono sastoji u slobodi cinjenja izbora za sebe, ne za druge - primeticete odsustvo simetrije u napadanju okolisa jednih duvanskim dimom vs napadanja okolisa drugih cistim vazduhom).
Svaki izbor u životu dotiče i druge. Recimo kupovina SUV-a. Izazivanje aerozagađenja ne razlikuje se mnogo od pušenja u blizini nepušača.
Link to comment
opet babe i zabe. sta to inace pametne ljude (koji su pusaci) tera da lupaju ovakve gluposti?
ja primetio isto :)jako zanimljivo.inache fenomenalni diskutanti, dramatichno fejluju da realno sagledaju neke fakte vezane za ovu prichu.disklejmer: pasivni pushach po opredeljenju. neka vrsta zen filozofije, koristi sve 'sastojke' iz okruzzenja, nishta ne ukidaj/zabranjuj. plus jeftinije je :) (dakle pushachi mi ne smetaju dok dime i jako su interesantni dok brane svoju stvar) :)
Link to comment
Ispoštovao sam te odgovorima na tendenciozna pitanja, ali si opet pričajući o zameni teze: naravno zamenio teze...
Da, na postavljeno pitanje da li smetaš drugim gostima u kafani odgovaraš kako tebi smeta njihova muzika :blink: . Baš si tendenciozno odgovorio.
Link to comment

Nema vece miline kad posle dorucka sednes u neki prijatan ambijent, narucis kafu, zapalis cigaru, uzivas u njoj dok ne stigne kafa, a pravi konobar zna da ne treba da zuri da ti je donese, listas novine...pa stize kafica...palis drugu cigaretu, zasladjujes kafu pa tek kad je druga cigareta ne pola srknes prvi gutljaj kafe, prelazis sportski deo, palis trecu, zavrsavas kafu i odlazis.....milina

Link to comment

Još veća milina kad počnu čudna kašljanja, neki neprijatni lekarski pregledi, uvođenje člana porodice umesto vas da im se saopšti dijagnoza... ih, to je tek milina. Onda ta sportska strana prestaje da bude zanimljiva...

Link to comment
Još veća milina kad počnu čudna kašljanja, neki neprijatni lekarski pregledi, uvođenje člana porodice umesto vas da im se saopšti dijagnoza... ih, to je tek milina. Onda ta sportska strana prestaje da bude zanimljiva...
I pocnes da razmisljas da li ces uopste dockati da Vesely zakuca preko Shaquilla..
Link to comment
ja primetio isto :)jako zanimljivo.inache fenomenalni diskutanti, dramatichno fejluju da realno sagledaju neke fakte vezane za ovu prichu.
kako se covek lako sroza, a? :Dsamo je potrebna jedna prava tema...
Link to comment

Ovi sto se gadjaju argumentima izduvnih gasova, otrova u pesticidima itd itd, sa parolama tipa zatvorite sve petrohemije i seici sto zive od benzina kada spadnu na prosjacki stap - E, ONDA ce oni kao prestati da puse - razumem ja vas, narode, potpuno.Gledala sam nedavno kako je Marvin Gaye pred kraj zivota (ubio ga je otac, al da ne skrecem sa teme, otisao je Marvin u q'c i pre ta dva metka) bio potpuno otkacio od kokaina, kreka i ko zna cega. Kazu da se od kokaina nacisto pobrljavi, pocinju kojekakve manifestacije sprzenog nervnog sistema, poput emocionalnog rollercoaster-a ili manija gonjenja kakvih je imao Marvin.Hocu da kazem kad pustis drogu u svoj sistem neminovno je da pobudalis. Kada ti je addiction uzela dusu, NORMALNO je da promenis poimanje stvarnosti i realnosti.Ja verujem da "ostavicu duvan kad stanu sve fabrike" savrseno logicna misao u mozgu izjedenom nikotinom. Stavise, ostavlja svo vreme ovog sveta da se uziva u pusenju dok se ceka da stanu fabrike da bi Njegovo Visocanstvo ugasilo cigaru zanavek.Da pretpostavimo da fabrike stanu, da izbacimo automobile i da vise nista i bas nista ne zagadjuje okolinu. Sta mislite da li bi ovi gorepominjani ostavili duvan?Aha. Ja bi trcala gola kroz ovaj forum ako bi oni odrzali svoju rec. Nasli bi sledecu sargarepu (nebo im nije dovoljno plavo) ili bi rekli e pa sad vam moje cigare nece ni smetati.Uslovljavanje "ostavicu duvan" SAMO DA ... je CUVENO i NA DALEKO POZNATO igranje mozga navucenog na neku zavisnost (duvan, droga, alkohol, hrana, internet, ...) sa pokusajima da se sa te zavisnosti skine. Ne zaboravite da ste sam svoj gazda sve dok niste navuceni na neke maligane. Posle toga vase telo i vas mozak sluzi supstanci od koje ste zavisni a ne vise za vase dobro. Ovo uslovljavanje je tipican primer jer se tu bore staro "ja" koje misli na sebe i hoce da se skine, sa novim zavisnim "ja" koje robuje zavisnosti. "Prestacu da pusim, samo da ... " je veoma suptilna pobeda zavisnog dela licnosti.Prema tome, kao sto rekoh, razumem ja ljude koji kazu "ostavicu duvan kad zvezda ponovo padne u Vitlejem" ne zato sto mislim da stvarno cekaju da Bog posalje sina da spase ljudski rod od duvanskih kandzi, nego sto je takva logika razmisljanja znak da je nikotinska zavisnost pobrisala i ono malo mozga i zdravog razuma sto im je ostalo.

Link to comment
Nema vece miline kad posle dorucka sednes u neki prijatan ambijent, narucis kafu, zapalis cigaru, uzivas u njoj dok ne stigne kafa, a pravi konobar zna da ne treba da zuri da ti je donese, listas novine...pa stize kafica...palis drugu cigaretu, zasladjujes kafu pa tek kad je druga cigareta ne pola srknes prvi gutljaj kafe, prelazis sportski deo, palis trecu, zavrsavas kafu i odlazis.....milina
lep opis, ali malo neverovatan... ti si jedini pusac kojeg ne znam, a da pije slatku kafu... ovi moji su svi neki bezsecerasi...medju najbliskijim prijateljima imam 3 pusaca.jedna ona je ostavljala, bilo je perioda bez, ali sad je povratnik.druga ona nikad nije htela da ostavi cigarete, uzivala je u njima (duci me pricom minus secer podsetio jako na nju) od 16. godine... onda je odlucila da zeli dete, i u roku od jednog dana ostavila cigarete... bilo je leto 2005. mesec dana nakon toga je zatrudnela... mislim, meni je to neverovatno... u roku od jednog dana, samo tako... ne znam nikog ko je to uradio tako odjednom (sem svog oca, ali on je nesto drugacija prica)... od tada vise nikada nije zapalila cigaretu... 30. marta ove godine je rodila drugo dete :) on nikad nije ostavljao cigarete, niti ce... ali je jedina osoba koju znam da je pazljiv prema meni kao nepusacu i kada sam mu u gostima... nismo pricali o tome posebno, ali ja sam mu beskrajno zahvalna na trudu i paznji. niko drugi od pusaca nikada nije vodio o meni racuna u tom smislu. edit@viloticka: ima tu jos jedna pojava sa zavisinicima koju sam primetila na brojnom uzorku, i koja ne prestaje da me fascinira: pusaci koji su na 2 pakle+ koji drve o organskoj hrani i prate E spiskove na ambalazama ko sumanuti, zatim alkosi koji se strasno boje da ce ih ubiti zracenje, itd. Edited by PointTaken
Link to comment
Ovi sto se gadjaju argumentima izduvnih gasova, otrova u pesticidima itd itd, sa parolama tipa zatvorite sve petrohemije i seici sto zive od benzina kada spadnu na prosjacki stap - E, ONDA ce oni kao prestati da puse - razumem ja vas, narode, potpuno.Gledala sam nedavno kako je Marvin Gaye pred kraj zivota (ubio ga je otac, al da ne skrecem sa teme, otisao je Marvin u q'c i pre ta dva metka) bio potpuno otkacio od kokaina, kreka i ko zna cega. Kazu da se od kokaina nacisto pobrljavi, pocinju kojekakve manifestacije sprzenog nervnog sistema, poput emocionalnog rollercoaster-a ili manija gonjenja kakvih je imao Marvin.Hocu da kazem kad pustis drogu u svoj sistem neminovno je da pobudalis. Kada ti je addiction uzela dusu, NORMALNO je da promenis poimanje stvarnosti i realnosti.Ja verujem da "ostavicu duvan kad stanu sve fabrike" savrseno logicna misao u mozgu izjedenom nikotinom. Stavise, ostavlja svo vreme ovog sveta da se uziva u pusenju dok se ceka da stanu fabrike da bi Njegovo Visocanstvo ugasilo cigaru zanavek.Da pretpostavimo da fabrike stanu, da izbacimo automobile i da vise nista i bas nista ne zagadjuje okolinu. Sta mislite da li bi ovi gorepominjani ostavili duvan?Aha. Ja bi trcala gola kroz ovaj forum ako bi oni odrzali svoju rec. Nasli bi sledecu sargarepu (nebo im nije dovoljno plavo) ili bi rekli e pa sad vam moje cigare nece ni smetati.Uslovljavanje "ostavicu duvan" SAMO DA ... je CUVENO i NA DALEKO POZNATO igranje mozga navucenog na neku zavisnost (duvan, droga, alkohol, hrana, internet, ...) sa pokusajima da se sa te zavisnosti skine. Ne zaboravite da ste sam svoj gazda sve dok niste navuceni na neke maligane. Posle toga vase telo i vas mozak sluzi supstanci od koje ste zavisni a ne vise za vase dobro. Ovo uslovljavanje je tipican primer jer se tu bore staro "ja" koje misli na sebe i hoce da se skine, sa novim zavisnim "ja" koje robuje zavisnosti. "Prestacu da pusim, samo da ... " je veoma suptilna pobeda zavisnog dela licnosti.Prema tome, kao sto rekoh, razumem ja ljude koji kazu "ostavicu duvan kad zvezda ponovo padne u Vitlejem" ne zato sto mislim da stvarno cekaju da Bog posalje sina da spase ljudski rod od duvanskih kandzi, nego sto je takva logika razmisljanja znak da je nikotinska zavisnost pobrisala i ono malo mozga i zdravog razuma sto im je ostalo.
Ovo je prvi ozbiljan argument i izazov da se ostave pljuge koji sam procitao na ovom topiku. :D Pusaci, bacena nam je rukavica u lice. :s_d:
Link to comment

Ja ne poznajem niti jednog pusaca koji prica ostavicu pusenje tad i tad...vecina pusi, zna koliko je lose po svoje zdravlje, znaci potpuno su svesni i jednostavno su se pomirili sa tim, pusice ako cigare budu i 10x skuplje i ako budu zabranjene itd.Poredjenje duvana i narkotika je glupost...I ne pijem slatku kafu, zasladjujem je do one mere kada slatkoca pocinje da se nagovestava, samo je nastelujem po mom ukusu

Link to comment
(Neko neiskusan gore pomenu libertarijanstvo, pa bih da podsetim da se ono sastoji u slobodi cinjenja izbora za sebe, ne za druge - primeticete odsustvo simetrije u napadanju okolisa jednih duvanskim dimom vs napadanja okolisa drugih cistim vazduhom).
Hvala, lepo si to rekao.Kako ja mogu da napravim bilo kakav izbor, ako mi se nesto zabranjuje? Izbor mi se, u tom slucaju, namece.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...