Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Mozhe. Samo shto ja to ne radim. Ako vec moram toliko da ti se pravdam :lol:.Hajde da podjemo od toga da ja palim cigaretu samo u kaficima/restoranima (od zatvorenih prostorija).Ovaj zakon (ili kazne koje ga prate) ce, eto, i mene nauchiti da to ne smem da radim tj. ako bash moram da zapalim, to cu odraditi u nekom coshku gde necu ugrozhavati ljude koji tu zavisnost nemaju.A znamo da su razvijena drushtva onoliko naprednija/kulturnija od manje razvijenih izmedju ostalog i zbog zakona/kazni koji se primenjuju u tim drushtvima.
Izvini, ne mogu plastičniji da budem od ovoga:1. Ti pušiš2. Ti pušiš samo u kafanama/kafićima/klubovima3. U tim kafanama/kafićima/klubovima se sigurno nađe i poneki nepušač.Ja nisam u tvom fazonu logike, ali recimo da mi nikako nije logično tvoje pasionirano forsiranje antipušačke varijante.Btw, u ovom slučaju uopšte nemam na umu moralnu varijantu, u smislu "ko sam ja da nešto kažem kad pušim", nego čisto praktičnu - ti si osoba koja truje druge. Ne znam da li se sad razumemo? To što truješ manju količinu ljudi od nekog ko puši i na gajbi se može uporediti sa nacistom koji je ubio samo 200 ljudi, u odnosu na nekog ko je ubio 800.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Top Posters In This Topic

Posted Images

Valjda se ovde diskutuje o zabrani pusenja u kaficima i restoranima. Ni meni te staklene kutije za pusenje nisu bas najjasnije, jer time stvaras veci zdravstveni problem. Svaki aerodrom npr. moze da ima terasu, i da se na toj terasi pusi...a i izlazili bi ljudi da gledaju avione lepo (npr. ja :D).......Sto se tice tih 5%, glavna tema ovde je ova tzv. "narodna inicijativa" koja kako sam lepo objasnio ima cilj da ne promeni nista. Da je predlozena totalna zabrana, a da oni traze svojih 5, 10 ili 20%, imao bi razumevanja za tako nesto. Cak i da traze 50-50, ne bi se slozio sa tim, ali bi imao razumevanja. Ali to ovde nije slucaj. Ovo je klasicna prevara.
Skratio sam ti post bez zle namere. Prosto hocu da komentarisem samo ono sto si napisao u ovim delovima.Kazes da ti nisu najjasnije te staklene kutije za pusenje na najprometnijim delovima aerodroma. Mozes li makar da krenes da nagadjas sta bi im bio smisao? Kako meni izgleda, jedino gde mogu da im vidim smisao je izlaganje onih koji su u njima. Mislim da jeste vazno makar nagadjati o svrsi nekih resenja jer ova histerija oko pusenja, po mom misljenju, prevazilazi odnose izmedju pusaca i nepusaca i na neki nacin zadire u pitanja ljudskih prava i sloboda i jednih i drugih. Stara je istorijska umotvorina da se opste stvari odozgo guraju na ustrb obe strane gorko zavadjenih ljudi po ovom ili onom osnovu. Ne, nisam odjednom postao paranoican bas po ovom pitanju. Cak me i ne dotice toliko. Provodim jako puno vremena u Norveskoj u kojoj je svuda zabranjeno pusenje i generalno mnogo lakse podnosim tu zabranu od mojih prijatelja koji tamo zive. Makar ne pricam toliko o tome kad god izadjem da zapalim cigaretu, ako je to neki kriterijum. Medjutim, prosto mi se cini da veci broj elemenata te akcije nepodnosljivo lici na progone i izlaganja nekih drugih ljudi koji su svojim prisustvom "ometali" neke druge ljude i za koje su "vidjeni i slavni" lekari svojevremeno tvrdili da ne zasluzuju podjednako mesto u drustvu iz ovih ili onih razloga. Ja ne mislim da je neki rasizam bio u osnovi same ideje o borbi protiv pusenja ali me zanima mehanizam uz pomoc kojeg se ta borba protiv pusenja pretvorila u maltretiranje jedne grupe ljudi i besomucno navijanje druge grupe ljudi da to maltretiranje bude sto je moguce vise ponizavajuce i surovo. Za mene je taj mehanizam jako zabrinjavajuc i to ne zato sto sam pusac.Ovu inicijativu niti sam procitao niti zelim da komentarisem jer je ne vidim kao bitnu. Takve vrste akcija mozes lako da procenis po tome ko otvoreno ili manje otvoreno stoji iza njih. Ono sto me zanima i sto mislim da jeste bitno je sama ta, sada vec maltene globalna, ideja zabrane pusenja sprovedena kroz sikaniranje pusaca, a pracena glasnim aplauzima i povicima "jebite im majku" iz publike. Pogledaj samo poslednjih nekoliko strana ove nase rasprave na forumu pa mi reci za cije stanoviste objektivno smatras da je tolerantnije. Edited by harper lee
Link to comment
Izvini, ne mogu plastičniji da budem od ovoga:1. Ti pušiš2. Ti pušiš samo u kafanama/kafićima/klubovima3. U tim kafanama/kafićima/klubovima se sigurno nađe i poneki nepušač.Ja nisam u tvom fazonu logike, ali recimo da mi nikako nije logično tvoje pasionirano forsiranje antipušačke varijante.Btw, u ovom slučaju uopšte nemam na umu moralnu varijantu, u smislu "ko sam ja da nešto kažem kad pušim", nego čisto praktičnu - ti si osoba koja truje druge. Ne znam da li se sad razumemo? To što truješ manju količinu ljudi od nekog ko puši i na gajbi se može uporediti sa nacistom koji je ubio samo 200 ljudi, u odnosu na nekog ko je ubio 800.
Da budem iskren, ne razumem shta hocesh da kazhesh.Pa shta ako pushim, a svestan sam shtetnosti sam pushenja.To samo pokazuje sta je nikotin. Zavisnost koje se chovek teshko/nikako ne mozhe osloboditi.Shta ti tu nije jasno?
Link to comment

.. ovo pitanje je pitanje granica slobode. Ja mislim da granice slobode treba pomerati što više i što dalje. Pa samim tim i slobodu da sa svojim telom radimo šta hoćemo, pa i da ga sporo ubijamo dok uživamo u dimu cigarete. Naravno, ono liberalno govno o slobodi sve dok ne ugrožavam slobodu drugoga je, jelda, govno. To jest, fraza koja ne znači ništa. Moju slobodu da ne gledam havajske košulje po gradu ugrožavaju oni koji će dotične obući. Poenta je vrlo jednostavna, mi u savremenom demokratskom društvu imamo jako malo stvari koje nam ne smetaju, i to je the good thing. U tome je fazon sa tolerancijom - tolerisati ono što nam se ne dopada. Nije nikakav kumšt tolerisati stvari koje su nam kul, poput sisatih Mađarica. Zvuči kao Rasimova kampanja, ali svima je potrebno više tolerancije, a manje zabrana. Pušači da ne zapale ako ih u društvu zamole, a nepušači da ne urlaju kao curice u pubertetu.Dimenzija zdravlja je besmislena, bez obzira što pušenje odnosi gomilu života, jer je gomila nezdravi(ji)h i rizični(ji)h stvari takođe legalna, od seksa bez zaštite do pržene slanine s jajima. I tako i treba da ostane. Neka se ljudi ubijaju ako im to pričinjava zadovoljstvo. Jer je život samo jedan.

Edited by Buck Naked
Link to comment
Da budem iskren, ne razumem shta hocesh da kazhesh.Pa shta ako pushim, a svestan sam shtetnosti sam pushenja.To samo pokazuje sta je nikotin. Zavisnost koje se chovek teshko/nikako ne mozhe osloboditi.Shta ti tu nije jasno?
Ti mene zajebavaš?Puši ti slobodno, ali kad nema nikog oko tebe. Znači, ne u kafanama itd.To što si ti svestan štetnosti duvana nikako ne pomaže liku koji sedi sto do tebe. On to udiše pa udiše.
Link to comment
To samo pokazuje sta je nikotin. Zavisnost koje se chovek teshko/nikako ne mozhe osloboditi.
Vidi, da ne uživam u duvanu, prestao bih da pušim. Nisi jedini koji polazi od pretpostavke da pušači ne vole da puše nego moraju. Ja lično nikad nisam mogao da radim stvari koje ne volim.
Link to comment
.. ovo pitanje je pitanje granica slobode. Ja mislim da granice slobode treba pomerati što više i što dalje. Pa samim tim i slobodu da sa svojim telom radimo šta hoćemo, pa i da ga sporo ubijamo dok uživamo u dimu cigarete. Naravno, ono liberalno govno o slobodi sve dok ne ugrožavam slobodu drugoga je, jelda, govno. To jest, fraza koja ne znači ništa. Moju slobodu da ne gledam havajske košulje po gradu ugrožavaju oni koji će dotične obući. Poenta je vrlo jednostavna, mi u savremenom demokratskom društvu imamo jako malo stvari koje nam ne smetaju, i to je the good thing. U tome je fazon sa tolerancijom - tolerisati ono što nam se ne dopada. Nije nikakav kumšt tolerisati stvari koje su nam kul, poput sisatih Mađarica. Zvuči kao Rasimova kampanja, ali svima je potrebno više tolerancije, a manje zabrana. Pušači da ne zapale ako ih u društvu zamole, a nepušači da ne urlaju kao curice u pubertetu.Dimenzija zdravlja je besmislena, bez obzira što pušenje odnosi gomilu života, jer je gomila nezdravi(ji)h i rizični(ji)h stvari takođe legalna, od seksa bez zaštite do pržene slanine s jajima. I tako i treba da ostane. Neka se ljudi ubijaju ako im to pričinjava zadovoljstvo. Jer je život samo jedan.
Ti naravno nisi prochitao niti jedan post pre nego shto si napisao ovaj, a i ako jesi nisi dovoljno pazhnje obratio dok si chitao.Jer da jesi, ne bi ti se omaklo toliko relativizacije i zamene teza.Konkretno: nikotin nije havajska koshulja, niti je pak jednaka/uporediva sa mnogo stvari koje nam u zhivotu smetaju, niti je neshto shto nam se dopada/ne dopada.Nikotin je latentni opijat/otrov koji stvara zavisnost kod choveka. Ne ubija dovoljno brzo (kao droga ili metak) da bi ti/pushach jasno video koliko je smrtonosan.Sve shto je ovde besmisleno jeste tvoj post, jer ne shvatash da cigareta/nikotin/dim za razliku od drugih stvari ubija osim direktnog korisnika i ljude u njegovoj okolini te podstiche zavisnost kod istih i regrutuje nove vojnike u svoje odrede smrti.
Link to comment
Ti mene zajebavaš?Puši ti slobodno, ali kad nema nikog oko tebe. Znači, ne u kafanama itd.To što si ti svestan štetnosti duvana nikako ne pomaže liku koji sedi sto do tebe. On to udiše pa udiše.
Izgleda ipak da ti mene hocesh da zajebavash.Dobro .
Link to comment
Vidi, da ne uživam u duvanu, prestao bih da pušim. Nisi jedini koji polazi od pretpostavke da pušači ne vole da puše nego moraju. Ja lično nikad nisam mogao da radim stvari koje ne volim.
Blago tebi.I ja sam mislio da volim da pushim. Sve dok nisam prvi put ostavio cigarete.Pisao sam o tome.
Link to comment
Ti naravno nisi prochitao niti jedan post pre nego shto si napisao ovaj, a i ako jesi nisi dovoljno pazhnje obratio dok si chitao.Jer da jesi, ne bi ti se omaklo toliko relativizacije i zamene teza.Konkretno: nikotin nije havajska koshulja, niti je pak jednaka/uporediva sa mnogo stvari koje nam u zhivotu smetaju, niti je neshto shto nam se dopada/ne dopada.Nikotin je latentni opijat/otrov koji stvara zavisnost kod choveka. Ne ubija dovoljno brzo (kao droga ili metak) da bi ti/pushach jasno video koliko je smrtonosan.Sve shto je ovde besmisleno jeste tvoj post, jer ne shvatash da cigareta/nikotin/dim za razliku od drugih stvari ubija osim direktnog korisnika i ljude u njegovoj okolini te podstiche zavisnost kod istih i regrutuje nove vojnike u svoje odrede smrti.
Pročitao pažljivo, ali zbog velike količine argumenata i kasnog uključenja, odlučio se na ovakav generički i opšti post. Ja diskusiju vraćam na pitanje slobode, ti insistiraš da ostane u oblasti zdravlja. O zdravlju sam rekao svoje. Pušenje nije jedina stvar na ovom svetu koja nije zdrava po korisnika i ljude sa kojima je u interakciji. Kada bi se krenulo tom logikom, zabranio bi i boga i oca (možda čak i doslovno), što je pogrešno. Država to ne treba da radi. I seks bez kondoma razboljeva/ubija druge ljude, pa bismo obavezan kondom shvatili kao atak na ličnu slobodu. Edited by Buck Naked
Link to comment
Izgleda ipak da ti mene hocesh da zajebavash.Dobro .
Malopre si Bucku odgovorio ovo
Sve shto je ovde besmisleno jeste tvoj post, jer ne shvatash da cigareta/nikotin/dim za razliku od drugih stvari ubija osim direktnog korisnika i ljude u njegovoj okolini te podstiche zavisnost kod istih i regrutuje nove vojnike u svoje odrede smrti.
i onda kažeš kako pušiš po kafanama i kafićima, koje pohađaju i nepušači. Nema potrebe da te zajebavam, sam to radiš.
Link to comment
Najjače je da ću u prepunom kafiću ići od osobe do osobe i moliti ih da ugase cigaretu. Zašto bih ja nekog molio za nešto što je elementarno ljudsko ponašanje, a to je pristojnost.Što se tiče muzike, opet vršiš zamenu teza, ne puštaju gosti kafića muziku, niti tebi muzika ugrožava zdravlje. Primećuješ kako daješ šture odgovore na neka prilično bodljikava pitanja.A pošto već nisi pitao ljude oko sebe da li će im smetati tvoj trovački dim, pokazuješ onu pomenutu pušačku prizemnost gde ti se hebe za sve, samo dok je tebi dobro. A zapaljen kontejner itekako ima veze, jer znam da bi ti smetao taj dim i smrad. Isto tako, nepušačima smeta vaš dim.Ukratko, vidim da pušače boli uvo što nama smeta, a pritom se pretvaraju kako ako njima ne smeta, ne smeta ni nama.E pa došlo je do toga da je zakon na našoj strani, a vi se gurajte po aerodromima, prostorijama i slično.
Ma, ceo ovaj tvoj odgovor meni je jedna velika zamena teze... A, bili su i prethodni...Ispoštovao sam te odgovorima na tendenciozna pitanja, ali si opet pričajući o zameni teze: naravno zamenio teze...Dakle, pričaj mi o zameni teze, kada već toliko vladaš tom veštinom... Menjaj teze...
Link to comment
Vidi, izgradio si konstrukciju koja bi vazhila ako su sedenje u kaficu i pushenje cigarete ista stvar tj. zadovoljstvo.Chak si i boldovao logichke veze.Poshto to jednostavno nije tachno, ni ta tvoja konstrukcija nije tachna.Zakljuchak je da ni boldovanje ne pomazhe ako regular font ne podrzhava bold :lol:.
"To jednostavno nije tačno" je ultimativni argument koji jednostavno ostavlja sagovornika bez teksta. Zašto, u ovom kontekstu, ne stoji paralela između pušenja i odlaska u kafić. Ni jedno ni drugo nije egzistencijalna potreba. Zašto bi onda tvoje zadovoljstvo, potrebu, whatever pretpostavili tuđem zadovoljstvu, potrebi, whatever u slučaju kada one nisu kompatibilne?Ovde se ne radi o potrebi ograničavanja mog prava na slobodu u korist tvog prava na život i zdravlje, nego se zalažete za ograničavanje mog prava na slobodu i (zlo)upotrebu svog tijela u mom privatnom posjedu zarad vašeg prava da budete na tom mom privatnom posjedu. Ako ti nisi svjestan koliko je to opasno i koliko je to ozbiljnije ograničavanje slobode od neke tlapnje o strašnom pasivnom pušenju onda ništa.Uz to, naravno, s obzirom da živimo u sistemu slobodnog preduzetništva, umjesto kuknjave državi i zahtijevanja da ona podrži i promviše određeni lifestile, nepušači imaju pravo i slobodu da otvore nepušačke kafiće gdje će uživati rumeni, zdravi i veseli narednih 100 godina, te će se tako redukcija njihovih prava svesti na minimum i biti znatno manja nego u slučaju za koji se zalažu.
Link to comment
@šumejker-Levi 91) Da li pušači smetaju nepušačima na javnim mestima (kafići, posao, bolnice)?Mani bolnice, tamo niko ne puši osim doktora. A, oni su valjda kompetentniji od nas dvojice. Za ostalo (osim u specifičnim prostorijama): Ne. U pitanju je politički dozvoljenja histerija.
Da, smetaju! Da, u pitanju je histerija, histerija nastala dugogodišnjim trovanjem i frustracijama od stane pušača."politički dozvoljena histerija" OMG. Pogledaj Bobićku u onom spotu kampanje da vidiš šta je histerija.
2) Da li pušači preduzimaju bilo šta povodom toga?Očigledno si mislio da ću pod jedan odgovoriti: "Da". Pitam se da li treba dalje da ti odgovaram zato što su ovo napola retorska pitanja. Čoveku kome smeta i kaže ti da ne pušiš, ti naravno ne pušiš... Oduvek bilo. Ako nije histerična osoba, što se da prepoznati tako što ti sedi danima na glavi pridikama da ne smeš da pušiš i "vračanjem" svakakvih opasnosti.
Naravno da neće. Već će se naći uvređenim što sam se usudio da mu postavim to pitanje. Lično iskustvo.
3) Da li si ikad u kafiću/restoranu pitao ljude oko sebe da li im smeta ukoliko zapališ?Ne. Niti su oni pitali mene da li mojim nervima prija muzika koju puštaju.
Muzika koju puštaju??????? Ko pušta muziku? Čovek koji sedi za stolom pored tebe?
Zapaljen kontejner nema veze sa pušenjem...
Dim je dim samo što kontejner nije kul kao što je cigara.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...