Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Kupio neki domaci svezi vakumirani svinjski vrat u mrezici u Metrou. Nigde ne pise da li je soljeno ili bilo kako drugacije zacinjeno, pa cenim da i nije, ali bolje ovde da pitam, mozda je neko vec kupovao. 

 

A otvoren sam i za ideje kako to najbolje spremiti (vrat u mrezici je od oko 2.8 kg).

 

Hvala :)

Edited by JakeBlues
Link to comment

jel možda neko zna neki lak a, dobar recept za plačinke al bez belog brašna i kravljeg mleka? probala sam heljdu, raź i neku zamenu za obično bez glutena... nije gustin al, tekstura liči, sojino mleko.. bile su gnusno gnjecave a, savrešeno ukusne :(

hilfe!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Kupio neki domaci svezi vakumirani svinjski vrat u mrezici u Metrou. Nigde ne pise da li je soljeno ili bilo kako drugacije zacinjeno, pa cenim da i nije, ali bolje ovde da pitam, mozda je neko vec kupovao.

 

A otvoren sam i za ideje kako to najbolje spremiti (vrat u mrezici je od oko 2.8 kg).

 

Hvala :)

moja iskustva (ne sa vratom, već piletom npr) kažu da je usoljeno... al probaj mrvu neće ti se ništa desi... što se recepta za vrat tiče, imam sledeći, malo senfa, žalfije ili majčine duśice, mrva masl ulja, beli luk, malo meda i piva... sve se pomeśa u jednu finu marinadu i time se dobro umaže i ponegde izbuśi i sipa, potom peče pod alu folijom nekih 45 min do sat i sve vreme preliva marinadom i onda otkrije i nastavi sa pečenjem dok ne dobije finu karamelizovanu koricu.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by fluffy
Link to comment

moja iskustva (ne sa vratom, već piletom npr) kažu da je usoljeno... al probaj mrvu neće ti se ništa desi... što se recepta za vrat tiče, imam sledeći, malo senfa, žalfije ili majčine duśice, mrva masl ulja, beli luk, malo meda i piva... sve se pomeśa u jednu finu marinadu i time se dobro umaže i ponegde izbuśi i sipa, potom peče pod alu folijom nekih 45 min do sat i sve vreme preliva marinadom i onda otkrije i nastavi sa pečenjem dok ne dobije finu karamelizovanu koricu.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Kupih danas i tamarind pastu, nadjoh isto u Metrou. Zato sto je na etiketi bila neka pecena svinjska potrbusina :) Ne moram je naceti sada, nego eto da prijavim da imam i to, mozda nekom padne na pamet kako i to moze da se iskoristi. 

Nemam u kuci ni zalfiju ni majcinu dusicu (samo bosiljak i origano) ali nije problem da se skokne do pijace sutra.

Edited by JakeBlues
Link to comment

Evo ovako to izgleda:

 

attachicon.gifvrat.jpg

 

Tek sada videh da je tacno 2.530 gr, ja u glavi sabrao ono 5 i 3 i ispalo 2.8 kg :-)

ma ja bih to zasekla po malo i špikovala i prelivala i sjajno i plus usvojila i ovaj aramov predlog, lepo zvuči.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by fluffy
Link to comment

Kad smo već kod svinjskih komadina, potopio sam svinjsku ružu u salamuru. Par minuta sam prokuvao krupnu morsku so, rukohvat sveže majčine dušice, alevu, a usitnio sam i zvezdasti anis, onaj grčkojamajčanski biber koji propagiram, slačicu i seme korijandera. Kada se salamura ohladila ubacio sam u nj predmetni komad svinje. Sutra će komad u vatrostalni sud na tiho i sporo pečenje. Povremeno ću nalivati pivom. Hranu spolja a sebe iznutra.

Edited by pacey defender
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...