Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Deo buta, unutrašnji deo šaren, mada ispravlja me majka tehnolog: ruža 1. kategorija.

"Nikad nećeš naučiti! Ima mala i velika"

 

....shit has hit the fan...

dobro. a kategorije, da li postoji isti deo u raznim kategorijama, u smisli kvaliteta, ili pozicija dela na prascu odredjuje automatski i kategoriju?

 

hvala kevi ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

Nema šta to je deo buta, mislim da se ceo but vodi u prvu kategoriju. Samo ne smem da pitam gospodžu njoj je to sve ionako mnjah, čudni ti tehnolozi. Njoj i "piletina nije meso"...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Probacu neku varijaciju svih ovih predloga :)

Sigurno ce se pojesti :)

 

 

 

Progres riport:

 

komad uvaljan u krupnu morsku so, krupno samleven biber i malo ruzmarina, ostavljen jedno 2 sata po strani, pa onda zapecen u rerni na brzinu na visokoj temperaturi (onaj gornji vidljivi grejac plus ventilator), a potom spustio na nesto tek malo vise od oko 100 stepeni, sipao casu vode u posudu i tako jedno 2 ipo sata... Pokriven alu-folijom...

Sad sam skinuo mrezicu, namazao ceo komad prelivom od nekog sweet-chilly sosa koji mi je bio pri kraju, u koji sam dodao med i soja sos a i jedan cen zdrobljen belog luka...  I vratio nazad u rernu, opet pokriveno folijom... 

Link to comment

help!

 

uzeo komad sušenog bakalara u metrou, vakumiranog

 

sinoć ga potopio u vodu i menjao je od jutros nekoliko puta, kako svi kažu i pišu

 

kontao sam da se to radi zbog soli

 

međutim, voda koju prosipam ni malo nije slana, kao ni meso bakalara (gricnuo sam ćošak)

 

jel to treba tako? bio je baš suv, onako, k'o piljevina, smrdi propisno, ali nije slan

 

sutra ujutru hoću da ga kuvam, pa da ga umlatim sa hcmuljem

Link to comment

u pravu si darling, sve je izgleda u redu sa slanoćom.

 

sada ovako stoje stvari: morao sam sinoć da konsultujem prijatelja Dalmatinca, došao na gajbu da pogleda. ispade da sam uzeo odličan komad ribe, ima na boku utisnut pečat na kom piše RAGNO - za šta mi ovaj reče da je neka norveška oznaka za kvalitet bakalara. objasnio mi je da ubuduće uvek tražim ribu koja ima belo meso sa unutrašnja strane (ispod one crne opne) a ne žuto, kao i da grudna peraja kod ribe treba da budu okrenuta ka gore (ne niz telo) - nemam pojma zašto. ovaj je sav takav, ali usralo me, svakako ne bi mogao da zagledam u vakum pakovanje.

 

takođe, rekao mi je da je ovaj moj posle 24h već hidriran, odnosno, da sam mogao i sinoć da ga kuvam (i zaista, nabuburio je i elastičan i mek skroz postao), ergo: što bolja riba, kraće je vreme potrebno. kakogod, promenio sam plan zbog nekih drugih obaveza, pa ću ga kuvati tek večeras.

Link to comment

nastavak sage o bakalaru

 

'bem ti ribu i kad mi je i palo na pamet da se mlatim sa ovim. jeste, uspelo mi je. jeste, preukusno je. jeste i da nije savršeno, malo mi isplivava ulje, za zeru sam preterao. ali istarsko 'ladno ceđeno, pa ne smeta.

 

ama, koji je ovo sex... nemerljiv sa bilo čime što sam radio u kuhinji. prvo: smrdi do neba i nazad dok se kuva, ali prosto neverovatno - škembići su đul bašta za ovo.. zatim, zezanje sa čišćenjem, i napokon, najgore: drveni tučak i mlaćenje...

 

mlatiš. pa sipneš ulja... pa mlati...ulje...mlati...ulje...udaraj i mlati... kuvaj krompir dok i dalje tučeš... prži bluk.. mlati...cedi ulje od bluka u masu... mlati...mlati...mlati...dodaj ulje...isuse, pogledaj u me... mlati...majko nebeska... mlati...kadćekraaaaaj....mlati... andol... mlati...rakija....mlati....malo pivo...mlati...doli ulje...mlati...mlati...još malo ulja...mlati...žena ide da spava... mlati...baciću ga u đubre...mlati...ulje...probaj...mlati...ukusno je...ulje...zgnjavi krompir...mlati...dosoli...ulje...mlati...ti mater norvešku...mlati...i istarsku...mlati...ulje...bem li ga, gotovo je...

 

cirka dva sata udaranja tučkom, pola sata pipavog čišćenja, dva sata kuvanja i isparavanja smrada, i dva dana namakanja pre toga sa menjanjem vode... neću skoro ponovo.

Link to comment

Dimljeni bakalar mi je mnogo ubaviji nego to suseno chudo.Da li moze da se kuva u expresu?Znam da sam pocetnicki neiskusno kuvao suvu ovcetinu na Norveski nacin na pari.Kuca je smrdela da me bilo sramota,a meso se prekuvalo,pa suvo doslo.Onda sam uzeo expres i mnogo bolje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...