Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Nema potrebe da kuvas u ekspresu, brzo se kuva, to je riba.

Neuporediv je miris skembica i bakalarA banacanine, skembici smrde na *****, a kuca u kojoj se kuva bakalao je kao da si usao u dzinovsku ***** :D pa ko sta voli

Link to comment

Nema potrebe da kuvas u ekspresu, brzo se kuva, to je riba.

Neuporediv je miris skembica i bakalarA banacanine, skembici smrde na *****, a kuca u kojoj se kuva bakalao je kao da si usao u dzinovsku ***** :D pa ko sta voli

:D
Link to comment

A kažite mi, posmatram taj proces spravljanja bakalara na belo; Da li bi umesto sušenog koji se hirdrira mogao da se koristi svež, da se obari i onda da se tako udje u proces mlacenja?

Link to comment

Nema potrebe da kuvas u ekspresu, brzo se kuva, to je riba.

Neuporediv je miris skembica i bakalarA banacanine, skembici smrde na *****, a kuca u kojoj se kuva bakalao je kao da si usao u dzinovsku ***** :D pa ko sta voli

:lol:

 

inace, ja juce htela da pazarim onaj trentonov vec pripremljen bakalar, no nije ga bilo juce u metrou u borci. kaze majstor za ribe da im je bakalar na granici, na uzorkovanju za analizu, i da treba svakog casa da stigne...ja bila na proputovanju, nisam imala kade da sacekam, inace bih mozda kupila i taj vakumirani ili cak i samo suseni, koliko sam se bila naostrila da jedem bas bakalar. no, srecom bice samo saran sa spikovan dimnjenim saranom i blukom, i tako je to jedna banatska tradicija, uostalom ;-)

 

 

Link to comment

@ zola. Naravno, miris nece biti intenzivan, al bice lepa riblja pasteta. Samo napred. Sva ta obrada bakalara s namakanjem je da ga povrati u "sveze" stanje.

Edited by darling
Link to comment

@ darling - vidi, kad bi ***** tako mirisala, ja bi dosad ost'o nevin. Ono jeste, za škembiće su pravu, ama intenzitet je neuporediv...

 

@ nezvanova - danas sam na pasja kola ispsovao i Banat i tradiciju i grad (odnosno, ove ruševne kulise nekadašnjeg grada)... u podne je na ribnjaku, u onoj radnjici kod Sibile nestalo šarana i nije ga bilo nigde u gradu. Dva sata sam obilazio ribarnice i supermarkete... oni na badnji dan u podne svi ostanu bez ribe! Gomila kretena sedi u toj Ečkoj! Ribari u Tarašu nisu ni izlazili na vodu zbog zime. Od kad znam za sebe, uvek je večera: šaran, prebranac, kompot od šljiva, bundeva... Ove godine škarpina iz dalekog nam, ali prijateljskog Tajlanda... Srećom, svi su odlepili na mog bakalara, koji je potpuno izvukao stvar, uz malo kapara i maslina

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...