Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Pa evo kažem ti, ove moje su ostale u komadu, ali su smrznute upadale u ključalu vodu, tj. supu.

Ako misliš da ih staviš u tiganj da se prvo malo proprže, moraš nečim da ih vežeš, stavi jaje ako nećeš prezle...

Link to comment

eo bas gledam dzejmija olivera, pravi cufte u 24 sata kujni: pola kile mlevene svinjske plecke, pola kile junetine i jedan rendani krompir da sve poveze. napravio cufte, poredjo ih u tepsiju, posolio, pobiberio i stavio u rernu da se peku. posle deo kako cufte zavrse u sosu nisam gledala. 

 

eo ga:

 

http://www.jamieoliver.com/recipes/beef-recipes/mega-meatball-sub/

Edited by darling
Link to comment

 sa svinjskim nije problem,nije ni sa mesanim..ja stalno pravim te,jos dodam i crni i beli luk u nj,bez ikakvog skroba i tako stoje

 

nego mi ove cisto junece misterija,i nemam puno iskustva 

Edited by ivy
Link to comment

naravno da može. pravi ćevapčići i pljeskavice se prave samo od junetine, bez brašna i jaja

 

mora da bude jako sitno samleveno, naravno, ne može but i posni delovi. uzmite nešto šarenije. ključ je u mešenju i odležavanju, jer od junetine bez dodataka ne mogu da se naprave ćufte a la minut. gnječiš i mesiš dok ne lipšeš, i ostaviš jedan dan u frižideru, premesiš sutra, oblikuješ nauljenim rukama i eto ga

 

samo, i dalje ne kapiram. u suštini hoćete da pravite ćufte koje će da imaju sastav kao ćevap i ukus kao prženi ćevap? zašto zaboga?

 

...ah, da. nutricionizam, low carb, mesija, new age, gluten free, đoković, slanina je keva, živimo sto godina, pećinski ljudi, drugi su budale, i to... kul. samo napred.

 

btw... još jedan dokaz da je bitno kako sečeš / melješ, kao i koji deo mesa. utiče i na ukus i na teksturu. da, ivy, ja to zbog tebe... :fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...