Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

da li mogu od dva bataka i 5-6kom bejbi shargarepe da napravim pilecu supicu? nemam rezance ali mogu da izlomim spagete

 

otkako mi muz poslao sliku trpeze i na njoj je bila

i pileca supica, sanjam je. a u crkvi ce tek za par nedelja da prave gozbu kada mogu da kupim domacu hranu.... ako odem.

 

Mesto rezanaca udari "dronjke". Forumske kuvarice će me ispraviti ako grešim, dronjci se prave polaganim dodavanjem ulupanog jajeta u kuvajuću supu.  

 

Edit: ipak sam se malo zeznuo, doda se malo ulja i brašna

Edited by ajgor
Link to comment

Fino se samleo u blenderu al mi ostade do 10% nesamlevenih semenki ispod nivoa noza. Sledeci put cu da probam u 0.5 blenderu jer ima ravnije dno i nozevi dohvataju nesto nize.

 

Najveca muka u celoj prici je pranje blendera posle :)

 

Ne uzeh patlidzan na pijaci a sad mi se bas jede baba ganus  :cry:

Link to comment
  • 3 weeks later...

i tako sam skuvao supu života...

 

juče, oko 11h nađem pola domaće koke u frizu, i reko, ajde supu... stavim sa povrćem i svim ostalim da se kuva, kad shvatim da u 13h moram da izađem iz kuće... bocnem viljuškom, koka naravno tvrda ko bukova cepanica. ako isključim zajebo sam i šefa i stanicu, a da ostavim na vatri - strah me, izvriće, upaliće se, napraviću sranje...

 

i reko, da probam, nemam šta da izgubim. uključim rernu na 85 stepeni, poklopim lonac i stavim unutra. vratio se oko 18h - koka se raskuvala baš kako treba, a supa nikad ukusnija i žuća

Edited by banatjanin
Link to comment

i tako sam skuvao supu života...

 

juče, oko 11h nađem pola domaće koke u frizu, i reko, ajde supu... stavim sa povrćem i svim ostalim da se kuva, kad shvatim da u 13h moram da izađem iz kuće... bocnem viljuškom, koka naravno tvrda ko bukova cepanica. ako isključim zajebo sam i šefa i stanicu, a da ostavim na vatri - strah me, izvriće, upaliće se, napraviću sranje...

 

i reko, da probam, nemam šta da izgubim. uključim rernu na 85 stepeni, poklopim lonac i stavim unutra. vratio se oko 18h - koka se raskuvala baš kako treba, a supa nikad ukusnija i žuća

:lolol::kralj:

Link to comment

da znaš da mi je to prvo palo na pamet :D

mene bas zezaju ringle, kod kuce na jednoj mogu da podesim temperaturu za supu a na drugoj velikoj nikako. u dk su mi sve prejake, stavim na keca i prejako kljucha. upravo krckam burgundski i nema shanse da ga smirim

Link to comment

zato je plin zakon, možeš da namestiš kako ti hoćeš i to temperatura reaguje za desetak sekundi na korekciju

+1000

Ja sam dosta kasno otkrio plin, i oduševljen sam!

Doduše mi imamo stari onaj goremje miv sa dva gorionika i prostorom za bocu. Onako ceo limeni...

Voleo bih da imam sa onim velikim gorionikom, ili 2+ veliki ili 4+ veliki.

Mada mislim da je ovaj 4+ previše...

Link to comment

juce imao goste i pravio ovo http://mymoroccanfood.com/home/lamb-tagine-with-quince  jagnjeci tagine s dunjama. jako dobro. nikad mi na pamet ne bi palo da koristim dunje u slanoj hrani ali ovo je savrseno. javlja mi se da bi dunje bile super i u nekim indijskim slanim jelima, jedva cekam da probam. vrlo interesantno. 

 

Predlog: čatni od dunje i đumbira. Pravio sam davno, komadi đumbira, dunje, kriške lajma, voda, šećer. Ukuvati. Ne znam da li je bilo još začina. Možda bi vredelo probati sa cardamomom i čilijem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...