Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Ivy, a da probas da dodas xantan gum, ili nesto slicno. To se stavlja u bezglutenske hljebove, ili hladne kafe, da poveže sastojke. Ljepljivo kad se pomjesa sa vodom, little goes a long way.

Link to comment

Jel valja cemu ta ksantan guma? Vidim da na trulom zapadu vole da zgusnjavaju ljute sosove sa njom al sam mislio da toga nema ovde.

 

edit: uzecu

 

Edited by katamaran
Link to comment

a mokar hleb je ok?

 

naravno da jeste. tako se prave ćufte, od kad postoje.

 

i ukusno je, kad pripremiš kako treba.

 

ako tražiš način da bude toga ukusa (a tražiš!) a da zanemariš sastojke koji taj ukus i teksturu čine takvim i menjaš ih ksantan gumom, onda si debelo na stranputici.

 

ne jedeš "mokar hleb" iz kojeg god razloga, smislenog ili ne? to je ok, ali onda nemoj ni ćufte - jer to više nisu ćufte. simple as that.

 

ili ih jedi, stavi i drvene opiljke što se mene tiče. tvoja nepca, tvoj jezik, tvoj izbor.

Link to comment

ti si banacanine konzerva i tradicionalista.

znaci sve sto se radi oduvek je ok i nikada nista ne treba menjati?
 


 

Ivy, a da probas da dodas xantan gum, ili nesto slicno. To se stavlja u bezglutenske hljebove, ili hladne kafe, da poveže sastojke. Ljepljivo kad se pomjesa sa vodom, little goes a long way.

 

ma ne bih isla toliko daleko,kao sto rekoh od mesanog i od svinjskog idu cufte bez dodataka i budu super

nego sam mislila da li mozda ima neko jednostavno resenje za cistu junetinu jer nemam iskustva...ako ne moze pravicu od mesanog nije problem..

Link to comment

ti si banacanine konzerva i tradicionalista.

znaci sve sto se radi oduvek je ok i nikada nista ne treba menjati?

 

svašta sam ja bio na ovom forumu, pa zašto jednom da ne budem i konzerva.

 

ivy, postoji razlika između inovacije u gastronomiji koja vodi ka boljem ukusu ili drugačijoj percepciji jela i pokušaja da se po svaku cenu napravi burek bez brašna, sir bez mleka, burger bez mesa i ćufta sa ljuspicama i ksnatan gumom.

 

već smo jednom raspravljali na slične teme i bilo mi je žao što ispadoh grub. ne želim da te uvredim ni na koji način. ti se hraniš i unosiš nutritijente u organizam, sledeći svoje nutricionističke dogme i verovanja, to ti je bitnije od toga kakvog je nešto ukusa.  ja sam ulitimativna izelica koja kulinarstvo smatra efemernom umetnošću, a nutricionističke mode uglavnom budalaštinama utemeljnim u nečijoj želji da bude profitabilni mesija (šifra: ana grifin i slični).

zato bolje da stavimo tačku na ovo.

Link to comment

nemam ja pojma sta je u mom pitanju u tvojoj glavi izazvalo sve te pretpostavke..nemam pojma kakve veze ima Djokovic i Ana Grifin sa mojim konkretnim problemom .

 

ali nit imas percepicju ni sirinu da shvatis nesto samo malo izvan svoje glave..

Edited by ivy
Link to comment

Jel valja cemu ta ksantan guma? Vidim da na trulom zapadu vole da zgusnjavaju ljute sosove sa njom al sam mislio da toga nema ovde.

 

 

zantan guma, a ima guar i jos neke. Moja mater ne jede gluten pa stavi kad pravi nesto sto trazi brašno. Onako ljepljivo, možeš da staviš samo malo.

 

Banatjanine, ako si ikad popio npr. Ledenu kafu napitak, probao si već i ovo.

Link to comment

nije to nikakva konzerva, nego jednostavno ako praviš jelo X napravi ga po receptu za jelo X

 

ako hoćeš da eksperimentišeš samo napred, i ja volim, jedino što svoje izume ne nazivam već poznatim imenima "ma šta, to je X samo sa promenjenim sastojcima, a ko kaže da to više baš i nije X je konzerva"

Link to comment

pa nisu recepti biblija da su zatkucani. moja mama pravi (u teoriji, u praksi ne kuva) sarme drugacije od tvoje, a i dalje su sarme. proja ima milion recepata, ne znam sto bi se s gumom drugacije zvala:) 

 
Link to comment

ja sam samo pitala da li mogu fkn cufte od junetine bez mokrog hleba jer od mesanog i od svinjskog mogu,a ja ne volim bas mnogo meso pa nemam ni mnogo iskustva sa istim a posebno sa junetinom jer je ona meni 1 bas ozbiljno meso a nisam veliki fan...dakle da su mi rekli ne moze ili moze ali treba tri dana da se gaca ja bih rekla ok i nastavila da pravim od mesanog,pa i ovi ostali predlozi su bili deo nekog brejnstorminga,sta fali....uopste nije bilo mesta za fkn frku i vredjanje ali kad neko ima program onda ima program i nema tog daljinskog koji moze da ga promeni :(

 

 

 

 

Ti baš ne poznaješ i ne kapiraš banaćanina

 

 

ma..daleko mu lepa kuca

Link to comment

da li mogu od dva bataka i 5-6kom bejbi shargarepe da napravim pilecu supicu? nemam rezance ali mogu da izlomim spagete

 

otkako mi muz poslao sliku trpeze i na njoj je bila

i pileca supica, sanjam je. a u crkvi ce tek za par nedelja da prave gozbu kada mogu da kupim domacu hranu.... ako odem.

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...