Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ima okruglih za mikrotalasnu

 

Ima, nego su mi nekako male.  :cry:

 

Kad je neki veći komad mesa imam neka drvca pa podmetnem, ali recimo problem mi kada pravim krilca u a-la-tandoori varijanti, malo curi "marinada" u kojima su bila (gde ima ghee-butera), malo njihova masnoca... pa to na kraju baš i nije onako kako bi želeo, tj. nije kao s roštilja a pogotovo ne iz tande.

Gledao sam kod kineza u bloku 70, ali nisam naišao na ništa slično. Pogledaću u starom Merkatoru, hvala na info. Javiću kad-gde nađem.

Edited by JakeBlues
Link to comment

ostala mi neka pileća džiga ispečena sa slaninicom, ima neko ideju za neku dobru paštetu sa tvistom?

 

prprzi na puteru glavicu luka i jednu jabuku iseckanu na kockice. iseckaj i tu dzigericu na kockice i baci u isti tiganj, podli casom belog vina i na vr' kasicice secera i kuvaj tiho dok vino ne ispari. skloni sa vatre, pobiberi i dodaj kasicicu senfa i par kasika milerama. ispasiraj stapnim mikserom i gurni u frizider. sad, kupi zamrznute ociscene visnje. 300 grama u serpicu, pospi sa 100 grama secera i sacekaj da se odmrznu i puste sok. uzmi kasikom malo tog soka u soljicu, dodaj u to jedno deset grama gustina i umesaj to dobro. onim visnjama dodaj kasicicu soli, dve dobre kasike tabasko sosa i casu crvenog vina. to sve kuvaj otkad provri jedno 5 minuta, onda dodaj onaj gustin pa jos par minuta. skini sa vatre i poklopi, ostavi da se malo stegne, mozda i da se potpuno ohladi. namazi pastetu na neki res krckav lebac, ozgo stavi kasiku ovih ljutkasto-slatkih visanja i zabodi koji listic sveze nane, ukrasa radi :)

Link to comment

U jbmti, voda mi pođe na usta...

Nego vako kako si napisao ja tripovao da ćeš da sjediniš te višnje i tu džigu u jedno...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Pa sjedinim ih u ustima :)

 

A moze ta pasteta i sa kriskom sveze jabuke ozgo ili mesnate crvene paprike, a sos je odlican i topao za preliti neke snicle tipa lovackih i tako... :)

A i jedno i drugo moze desetak dana i frizideru da se drzi. Teoretski. Nikad nije preguralo vise od tri dana :lolol:

Edited by aram
Link to comment

Ja sam pravio Red curry chicken po ovom uputstvu.

Naravno, red curry nisam pravio od nule, kupio sam u maksiju. Tamo sam kupi i fish sos. 

Bio sam skeptičan, nikad ranije nisam koristio kokosovo mleko, ali nije loše ispalo na kraju. 

Link to comment

meni nista jednostavnije. stavis malo ulja, malo belog luka, djumbira, kari paste, kokosovo mleko i onda sta vec ide unutra, povrce neko iseckano na tanke listice, da se skuva. kuvas na blagoj vatri petnaestak. za meso mislim da ga prvo malo pecnes, mada ce se i ono skuvati. moze fish sos, moze shrimp pasta, moze lajm, moze bujon, korijander, ljuta paprika, sta vec zelis. nisam ga dugo pravila, al nema tu sta da ne uspe. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...