Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Eee nego šta si uopšte radio sa slaninom?

BTW, meni sad nešto u glavi da je piletina kuvana pre prženja?

 

....shit has hit the fan...

slanina se isecka na kockice pa se ubaci posto je piletina oprljena.

 

piletina se ne kuva pre przenja nego se baci na vrelo ulje, oprlji da dobije zlatnu koricu s obe strane pa se onda u to dodaju slanina, zacini, beli luk i pecurke. pa se promesa, doda konjak, zapali, ostavi da odgori alkohol pa se nalije supom. 

 

inace - odlicno je s testeninom.

Link to comment

slanina se isecka na kockice pa se ubaci posto je piletina oprljena.

 

piletina se ne kuva pre przenja nego se baci na vrelo ulje, oprlji da dobije zlatnu koricu s obe strane pa se onda u to dodaju slanina, zacini, beli luk i pecurke. pa se promesa, doda konjak, zapali, ostavi da odgori alkohol pa se nalije supom. 

 

inace - odlicno je s testeninom.

 

Evo sad nadjoh znam da sam gledao ovaj pa mi se ucinilo da je to...Mada slicno je....

Link to comment

tri glavice bluka razbi na cenove, posoli, pobiberi, malo polij muljem i dodaj kockicu putera. dobro umotaj u foliju i rkni u rernu na dvesta 20 minuta. za to vreme dinstaj na malo mulja i putera par glavica salota i jos dve glavice bluka (ovog puta ociscenog), podlivaj pilecom supicom (moze i kocka). onaj peceni bluk istisni iz ljuske u ovaj dinstani, dodaj jos pilece supe, stapnim mikserom izblendaj sve. ubaci koji list lovora, ako treba dodaj jos vode do zeljene gustine, soli i bibera.

Link to comment

umem i ja tako. al sam mislila ako je neko pravio da me u zivom razgovoru pravilno usmeri, da ne lutam previse. mada je ovo sto si izguglo dobar recept ;)

 

 

evo ko aram sto me je uputio (tenks, arame). dakle, da ne pocinjem bez 50 cenova? :)

Edited by darling
Link to comment

imam izvesnu kolichinu praseceg pechenja odslave. koje je sad ladno i posledichno ga niko nece pojesti, takvi su ljudi.

 

jel ima neka razumna reciklaza? mislim, a da nije bacanje :lolol:

Link to comment

iseckas na kockice pa prznes sa przenim crnim lukom/blukom.crvenom paprikom/povrcem po zelji,zacinis....moze sa pirincem kao stir fraj,moze kao punjenje za tortilje..a mozes i u onaj Coltrejnov karfiolpirinac recept sa nau kukinga..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...