Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

nau iting strukli, tenks to darling :heart:

 

samo, ako pravis po ovom prvom receptu, pazljivo. ja smanjio kolicinu sira za trecinu, umotanu strucu prvo ispritiskao okruglom varjacom tamo gde imam nameru da secem, pa tek onda sekao. i opet mi je par komata procurilo u kuvanju.

Link to comment

a ja pravio corbu od bluka - uslovno.

 

par glavica bluka ubacio u foliju, uz to ubacio grancicu majcine dusice i par kapi mulja. zatvorio foliju. isekao bundevu napola, ocistio od koscica i metuo na isti pleh i u rernu na sat s blukm u foliji. kad je bilo gotovo, iscedio bluk iz cenjeva, izdubio kasikom bundevu iz kore i bacio u serpu u kojoj sam proprzio glavicu luka sa kasicicom mlevenog korijandera - ravnom. dodao 1l vode i pilecu kocku i krckao jedno 15 minuta. zatim zuzuknuo stapnim mikserom i kuvao jos desetak minuta. dodao malo origana, soli i bibera (probao pa po ukusu), prokrckao jos pet minuta i to je to. odlicna corbica za kisni dan uz tv. imao osecaj da sam izeo nesto iznimno zdravo pa posle pozderao pituljicu od divljaci i pola veliko cokolade. zdrava hrana je zlo. 

Link to comment

Sta da radim sa preostalim prasecim pecenjem? Dva dana jeo uz kupus salatu, dva dana cepao kubanske sendvice I idalje mi ostalo krtine pa mi treba neki nov predlog.

 

Zamrzni, kad ti se prijede odmrzni i pojedi.

Link to comment

Sta da radim sa preostalim prasecim pecenjem? Dva dana jeo uz kupus salatu, dva dana cepao kubanske sendvice I idalje mi ostalo krtine pa mi treba neki nov predlog.

 

 

 

prznes sa crnim lukom,paprikom/povrcem po zelji i zacinima,soja sosom..pa moze punjenje za tortilje a moze i kao stir fraj sa pirincem

Link to comment

nau iting strukli, tenks to darling :heart:

 

samo, ako pravis po ovom prvom receptu, pazljivo. ja smanjio kolicinu sira za trecinu, umotanu strucu prvo ispritiskao okruglom varjacom tamo gde imam nameru da secem, pa tek onda sekao. i opet mi je par komata procurilo u kuvanju.

 

auh, kako si brz. ja sam vise teorijska kuvarica, a lezilebovic sigurno jos nije ni procito recept  :D

 

ova struca se ne sece nozem, nego plitkim tanjirom, ovako:

 

DSC_0201.jpg

 

mi s katedre za teorijsko kuvanje smatramo da onda ne curi. 

Edited by darling
Link to comment

@darling

 

kako bre da ne curi, pa vid kako joj viri nadev sa strane :D

ajte vi malo na praksu, slaba vam ta teorija :fantom:

 

@hjortron

 

slusaj mene, ili prvo drskom od varjace, pa onda tanjiricem, ili lepo celu strucu u gazu pa kuvaj tako, iseci tek pre pecenja, u pleku™

Link to comment

prznes sa crnim lukom,paprikom/povrcem po zelji i zacinima,soja sosom..pa moze punjenje za tortilje a moze i kao stir fraj sa pirincem

 

 

Hvala Ivy, na kraju sam te i poslusao.

 

Samo nisam imao pirinca pa sam uzeo kuskus, skuvao ga u telecem bujonu sa harisom, proprzio povrce na soja sosu i na kraju dodao cherry, kukurz i mladi luk :)

 

15046200_10157839480345171_1107858937_n.

Link to comment

super..ma da,tako se mogu iskoristit leftoveri svih pecenja,rebra..

 

 

nego htela sam da pravim ovo

 

 

sa cistim govedjim mesom ali bez hleba i mleka i raspale su mi se cufte..kako da se ne raspadnu?..

pravila sam ranije sa svinjskim mesom i ono se,valjda zbog masnoce, ne raspadne..

Link to comment

Svojevremeno tast imao neku operaciju vilice, a kukao kako mu se jede rinflajš; elem, ja pazario dva puta mlevenu junetinu, napravio kuglice, zamrzao, i tako smrznute ih ubacio u ključalu supu. Skuvale se super i ostale u komadu, a raspadnu se kad ih stisneš viljuškom, jerbo ih ništa i ne vezuje...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...