Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

imam ja ovakve za mafine, ali malog su promera, ja bih htela da budu malo većeg promera, ali ništa, na kraju ću praviti ovim manjim

izvini, učinilo mi se da imaju male pojedinačne modle za korpice.

nisam gledala prečnike. :isuse:

Link to comment

Има лимарска радња на Булевару, отприлике на средини између Више пословне и Ђерма.

ne znam da li mislio na istu, ali ima tu negde neka takva radna, koja je uvek zakapijana kada prođem

a i deluje skroz praznjikavo

Link to comment

svakog nadimaju razlicite stvari..mene secer iz dinstanog luka ubije i u djuveci i gulasu

Šećer u luku za đuveč i gulaš???

I bilo šta -- šećer u dinstanom luku???

 

Šećer može u paradajz supi i zelenoj salati, i to je to.

 

Mislim, naravno, na slano -- u torte i kolače ide šećer.

Link to comment

Bojim se da se niste razumele - smeta joj secer iz luka, ne stavlja ga u luk vec ga luk u sebi sadrzi i oslobadja ga prilikom dinstanja [emoji38]ol: fajterko

Edited by maheem
Link to comment

Ja sam to rešila tako što prvo obarim luk. Iseckam sitno, naspem vode, da vri par minuta i tek onda dodajem masnoću.

Možda je ukus malo slabiji, ali nikakvih problema sa varenjem nemam.

Link to comment

Šećer u luku za đuveč i gulaš???

I bilo šta -- šećer u dinstanom luku???

 

Šećer može u paradajz supi i zelenoj salati, i to je to.

 

Mislim, naravno, na slano -- u torte i kolače ide šećer.

 

 

 

a sta ce secer u zelenoj salati zaboga???

 

da si ti meni ziva i zdrava ja ne jedem secer ni u kolacima ima 5godina..

 

odredjene namirnice imaju prirodno u sebi secer ..pa se tako ne kaze  za dzabe da se luk karamelizuje sto znaci da se eksuali secer u njemu! karamelizuje,bukvalno!

Link to comment

Ja sam to rešila tako što prvo obarim luk. Iseckam sitno, naspem vode, da vri par minuta i tek onda dodajem masnoću.

Možda je ukus malo slabiji, ali nikakvih problema sa varenjem nemam.

 

Izgleda da si ubola rešenje. Ako je verovati izvoru na cooking.stackexchange.com, prženje (t.j. viša temperatura) razgrađuje složene šećere u luku sve do saharoze.

 

Onion does contain sugars when raw, but they are pretty much indigestible and tasteless. Cellulose (vegetable fiber), for example, is a complex carbohydrate which only ruminants can digest with the aid of bacteria in their stomach.

 

With caramelization, complex sugars in onion split into simpler ones, which are the ones we can taste, by the action of heat. Therefore, fried onion tastes sweeter, and so does tomato, etc.

 

When sugar cane crops are ready to be harvested, dry leaves are burnt in situ in order to increase the yield of sucrose by the same effect: a fraction of the existing complex sugars are turned into sucrose (saccharose).

Link to comment

upravo napravio pileci frikase po ramzijevom receptu i super ispalo. uskoro kuvam pastu pa cu da navalim. 

 

evo recepta ako neko zeli da proba. meni je bas izazov da piletinu spremam na nove nacine, cesto je jedem pa da ne bude dosadno...

 

pile - celo pile iseci na komade kaze ramzi. ja imao batake i karabatake, otprilike kilo pa to iskoristio

slanina - 150g dimljene slanine iseckati na kockice, doneo kais dobre domace slanine od kuce pa isekao na kriske i zaledio. sad to koristio

150g pecuraka - kaze ramzi chestnut mushrooms, to su one oblika kao sampinjoni samo braon. ja stavio mesavinu raznih suvih. potopio u vrucu vodu, odstojalo, iscedio pa u vodu dodao kocku za supu i tako dobio pilecu supu koja je potrebna kasnije

mulje - par supenih kasika

bluk - cetiri cena, oljustiti i zveknuti nozem, da puknu al da ostanu celi

majcina dusica - par grancica, lisce skinuti a grancice baciti

ruzmarin - par grancica, moze ucelo

lovor - jedan list

konjak - 75ml

pileca supa - 450ml, ja istopio kocku u vodu u koju sam prethodno potopio suve pecurke

so, biber

persun za sluzenje

 

sud sa debljim dnom (ja pravio u tuchanom dubokom tiganju) na sporet pa kad se ugreje dodati ulje. kad ulje zamirise ubaciti komade piletine koje ste prethodno posolili i pobiberili pa proprziti s obe strane. kad je piletina przena, ubaciti pecurke, slaninu, bluk i zacine, promesati i ostaviti par minuta da se kolko tolko sjedini. zatim dodati konjak pa flambirati (ja zapalio cackalicu, prineo, buknulo i posle nekog vremena se stisalo) promesati i ostaviti par minuta da se sjedini. dodati supu, ja dodao tu vodu od suvih pecuraka u koju sam ubacio kocku. ostaviti da pocne da vri pa smanjiti i lagano krckati nepoklopljeno 10 minuta. zatim poklopiti i krckati 20 minuta i dalje na laganoj vatri. izvaditi piletinu na tanjir, pojacati vatru na najjace i kuvati sos jos 3-4 minuta da se redukuje i zgusne. ja ostavio tri minuta, bilo dovoljno. vratiti piletinu u sos i promesati. za sluzenje posuti svezim persunom.

 

mala napomena - jescu s pastom jer je malo slanije, nisam uzeo u obzir da je slanina dosta slana a nije bas mala kolicina. sledeci put piletinu necu soliti na pocetku nego cu sve zaciniti pred kraj kuvanja. 

 

sad spravio manhattan koktel (s visnjom  :ss1: ) i otvorio bocu lepe riohe da prodise. vecera za jedno sat vremena. mljac!

 

edit - neartikulisan

Edited by adam
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...