Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

nemoj da ga punis do vrha testom, nego napravi proporcionalno toj sa slike, dakle mali precnik, nizak zid. posto pravis unapred imas vremena i strpljenja da to uradis kako treba. bice ti super te male korpe. 

da, tako sam na kraju i smisilla  :)

 

najbitnije mi je da napravim te korpice, a to mogu dosta ranije, pa ako uspe, uspe

sve ostalo je lako

Link to comment

pa ima i one posudice keramichke po kinezima i home centrima, za pechenje, veceg dijametra nego shto je mafin, moglo je da se nadje :unsure:

 

(u djelatu u gandijevoj sluze iz toga vrlo lep lazni koh, pechen u tome, znachi da postoj posudje ^_^)

Edited by gospa buba
Link to comment

ranije su se valjda kod limara prodavali razni kalupi za pite i pitice, korpice i slično.

znam da je moja baba to imala jer je ona bila jedna talentovana domaćica (za razliku od mene).

to se čuvalo i prenosilo sa generacije na generaciju. dok nije meni palo šaka.

Link to comment

pa ima i one posudice keramichke po kinezima i home centrima, za pechenje, veceg dijametra nego shto je mafin, moglo je da se nadje :unsure:

 

(u djelatu u gandijevoj sluze iz toga vrlo lep lazni koh, pechen u tome, znachi da postoj posudje ^_^)

znam kako izgledaju te posudice ali ih nigde nisam videla da se prodaju  :cry:

 

ranije su se valjda kod limara prodavali razni kalupi za pite i pitice, korpice i slično.

znam da je moja baba to imala jer je ona bila jedna talentovana domaćica (za razliku od mene).

to se čuvalo i prenosilo sa generacije na generaciju. dok nije meni palo šaka.

da, kod limara je nekada bilo, a sad više nema ništa  :cry:

 

eh da mi je d'odem negde u neki dobar kulinarski market abrod

kuću bih potrošila, zna bob zašto mi neda didem  <_<

Link to comment

@duda

 

e, evo ja sam abrod, vec danim trazim obicne limene kalupe za secenje testa, nista spec, okrugle modle razlicitog precnika. i cvrc - ima jelkice, zvezdice, betmeni, slova, deda mrazovi, jebeni irvasi i glave od zombija, sve ima samo nema obicnih okruglih :mad:

Edited by aram
Link to comment

@duda

 

e, evo ja sam abrod, vec danim trazim obicne limene kalupe za secenje testa, nista spec, okrugle modle razlicitog precnika. i cvrc - ima jelkice, zvezdice, betmeni, slova, deda mrazovi, jebeni irvasi i glave od zombija, sve ima samo nema obicnih okruglih :mad:

ja sam negde na našim pijacama viđala te obične okrugle koje tražiši to različitih promera, ali sad ne mogu da se setim gde to beše  :cry:

Link to comment

pa nista staramajko :P osim sto imam jednu jedinu okruglu ravnih zidova i vec mi je frka sta kad se i ta razbije :cry:

a i ponekad bih sitnije pogacice, ponekad krupnije.

 

ako ih ponovo pronađem, kupićui za tebe, obećavam  :P

Link to comment

pa nista staramajko :P osim sto imam jednu jedinu okruglu ravnih zidova i vec mi je frka sta kad se i ta razbije :cry:

a i ponekad bih sitnije pogacice, ponekad krupnije...

krupnije za vodu, sitnije za rakiju. sram te bilo :lolol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...